AD

نقد و بررسی بازی Super Mega Baseball 4

0 246

بدون شک بیسبال یکی از بازی‌های هیجان‌انگیزی است که هر شخص می‌تواند آن را تجربه نماید. یک ورزش گروهی و تیمی که می‌تواند ساعت‌ها شما و دوستانتان را در حیاط پشتی یا یک زمین بیسبال واقعی سرگرم کند. علاوه‌برآن تماشاکردن مسابقات بیسبال نیز می‌تواند جالب و قابل‌اهمیت است. بااین‌حال خیلی به این ورزش کم‌لطفی شده است و در کشور ما طرف‌داران زیادی ندارد.

هر چند هستند اشخاصی که به این ورزش علاقه‌مند هستند. اگر شما نیز علاقه‌مند به بازی بیسبال هستید و دوست دارید آن را تجربه کنید بدون شک با بازی Super Mega baseball 4 می‌توانید آن را تجربه کنید. هرچند اگر علاقه‌ای هم ندارید می‌توانید باتجربه این گیم بیشتر با محیط بیسبال آشنا شوید و شاید شما نیز به علاقه‌مندان ورزش بیسبال اضافه شدید.

داستان بازی Super Mega Baseball 4

نقد و بررسی بازی Super Mega Baseball 4از مهم‌ترین بخش‌های هر بازی داستان آن است. درصورتی‌که داستان بازی جذاب نباشد روند گیم به طور خودکار خسته‌کننده خواهد شد و ممکن است دیریازود آن را فراموش کنید. اما یک روند داستانی گیرا و جذاب به شما این اجازه را می‌دهد تا غرق در بازی شوید و یک‌لحظه هم آن را ول نکنید.

اما بهتر است خیلی به دنبال یک داستان برای بازی Super Mega Baseball 4 نباشید. این بازی هیچ خط داستانی نداشته و در حال حاضر خبری هم از اضافه‌شدن یک خط داستانی به آن نیست. البته که توقع داشتن یک خط داستانی از چنین بازی بی جا و بی‌مورد است.

البته که نبود خط داستانی باعث نمی‌شود که شما فکر کنید با یک بازی خسته‌کننده و بدردنخور طرف هستید. اگر علاقه‌مند بازی بیسبال باشید احتمال آن کم است که از این بازی خسته بشوید. مگر اینکه هیچ علاقه‌ای به این ورزش نداشته باشید؛ در این صورت احتمال خسته‌کننده شدن بازی وجود دارد.

اگر بخواهیم منطقی به موضوع نگاه کنیم بازی Super Mega Baseball 4 یک گیم شبیه‌سازی است. در واقع این بازی سعی دارد که ورزش بیسبال را از نگاه دیگری برای شما به تصویر بکشد و با این کار علاقه‌مندان به بیسبال را سرگرم کرده و علاقه‌مندان این ورزش را افزایش دهد.

سیستم بازی تقریباً به سیستم بازی‌های شبیه‌سازی فوتبال مثل FIFA است. البته که این گیم فانتزی‌تر است و واقعیت‌های دنیای واقعی بیسبال را به شما نشان نخواهد داد. البته که شاید این موضوع کمی برای طرف‌داران ناخوشایند باشد؛ ولی محیط بازی آن‌قدر بامزه هست که به آن اهمیت دهید.

برای مثال در این بازی قرار نیست که با تیم‌های بزرگ حاضر در دنیای بیسبال بازی کنید. تقریباً بیشتر تیم‌ها و بازیکنان این بازی خیالی هستند و ساخته ذهن عوامل سازنده بازی هستند. شما می‌توانید در لیگ شرکت کرده و تیم خود را مدیریت کنید و امتیازهای بالایی کسب نمایید.

گرافیک بازی Super Mega Baseball 4

نقد و بررسی بازی Super Mega Baseball 4بدون شک یکی دیگر از بهترین قسمت‌های هر بازی گرافیک آن است. در قدیم گرافیک چندان حائز اهمیت نبود؛ ولی حال با افزایش توان سخت‌افزاری بازی‌هایی با گرافیک نزدیک به واقعیت ساخته شده‌اند. همین موضوع باعث شده است تا گیمرها حال بیشتر به گرافیک اهمیت بدهند.

اگر به دنبال یک شبیه‌ساز بیسبال هستید که همه چیز را با نهایت جزئیات و دقت به شما نشان دهد و شما را در جو ورزشگاه قرار دهد بازی Super Mega Basebal 4 به درد شما نخواهد خورد. پس بهتر است اگر نیازمند چنین بازی هستید از این بازی دست بکشید و وقت خود را حرام نکنید.

به‌طورکلی گرافیک بازی Super Mega Baseball 4 کارتونی است. به‌طوری‌که انگار در حال بازی‌کردن یک کارتون جدید جالب و باحال هستید. همه بخش‌ها و آیتم‌های این بازی شبیه به کارتون تولید و طراحی شده است و حال و هوای فانتزی دارد. در برخی از مواقع همین گرافیک باعث خنده شما خواهد شد.

سازنده بازی در برخی از مواقع از چهره‌های کاریکاتوری برای طراحی چهره‌های بازیکنانش استفاده کرده است. به همین دلیل ممکن است برخورد با برخی از این کاراکترها موجب خنده شما شود. درست در لحظه‌ای که انتظارش را ندارید با یک صحنه عجیب روبه‌رو خواهید شد.

این بازی از تنوع مکانی خوبی نیز برخوردار است. سازنده سعی کرده تا استادیوم‌های مختلف جذابی را برای این بازی طراحی و عرضه کند. همچنین قرار است که حتی استادیوم‌های جدیدی به بازی اضافه شود. برای اضافه‌کردن تنها نیاز است که DLCهای آینده این بازی را خریداری کرده و به بازی اضافه نمایید.

یکی از نکاتی که در گرافیک بازی Super Mega Baseball 4 جالب به نظر می‌رسد رنگ محیطی بازی است. سازنده معمولاً سعی کرده تا از رنگ‌های گرم استفاده کند و همین باعث شده تا محیط بازی جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر به نظر برسد. همین باعث می‌شود تا در این دنیای فانتزی شما نیز به‌راحتی در جو ورزشگاه گیر کنید.

موسیقی بازی

موسیقی بازی Super Mega Baseball 4 نیز خوب و قابل‌قبول است. موسیقی‌ها به‌درستی انتخاب شده‌اند و می‌توانند به‌درستی تجربه بازی را لذت‌بخش‌تر و جذاب‌تر کنند. به همین دلیل بهتر است که در هنگام تجربه بازی از هدفون نیز استفاده نمایید تا بازی جذاب‌تر باشد.

این موزیک‌ها حس رقابت طلبی را در شما افزایش داده و موجب می‌شوند تا برای پیروزی بیشتر تلاش کنید. همچنین صداهای موجود در استادیوم باعث می‌شود بتوانید راحت‌تر خودتان را در وسط یک استادیوم بیسبال تجسم کنید و از بازی‌کردن لذت ببرید.

گیم‌پلی بازی Super Mega Baseball 4

نقد و بررسی بازی Super Mega Baseball 4گیم‌پلی بازی Super Mega Baseball 4 شبیه به دنیای واقعی است. هر قانونی که در بازی بیسبال واقعی وجود دارد در این گیم نیز مشاهده می‌شود و شما نیز موظف هستید که به این قوانین احرام بگذارید و آن‌ها را رعایت نمایید. در غیر این صورت امتیازهای لازم را دریافت نخواهید کرد.

در برخی از مواقع داخل گیم‌پلی بازی مواردی دیده می‌شود که ممکن است شما را شکه کند. در برخی از مواقع الکترونیک آرتز به جزئیات جالبی توجه داشته است. برای مثال اگر شما ضربه خود را طوری بزنید که رقیب نتواند آن را بزند یا بگیرد به بدنش برخورد خواهد کرد و به زمین خواهد افتاد.

بیسبال به‌طورکلی در ضربه‌ها و دریافت‌ها و دویدن‌ها خلاصه می‌شود. شما در این بازی یا پرتاب‌کننده هستید یا ضربه‌زننده که این موضوع به‌صورت نوبتی تغییر خواهد نمود. اگر دوست دارید موفق شوید سعی کنید ضربه محکمی به توپ بزنید حتی طوری که از استادیوم خارج شود.

در بازی Super Mega Baseball 4 شما باید از کاراکترهای مختلف برای موفقیت تیم خودتان استفاده کنید. هر کاراکتر کارت مخصوص خودش را در بازی دارد که اطلاعات این کاراکتر در آن نوشته شده است. اگر نقاط قوت کارت‌های مختلف را بشناسید می‌توانید بهتر از آن‌ها استفاده نمایید.

به‌طورکلی هر بازیکن نمره خاص خودش را دارد که بر اساس توانایی‌هایش به آن داده شده است. هرچه نمره بازیکن بالاتر باشد؛ یعنی بازیکن بهتری بوده و راحت‌تر به تیم شما کمک می‌کند. شما نمی‌توانید از یک بازیکن با نمره پایین توقع یک ضربه محکم و عالی داشته باشید.

هر چند همه چیز به نمره بازیکن نیست. بهتر است یک استراتژی مطلوب داشته باشید و به‌خوبی با قوانین مختلف بازی آشنا شوید. این گونه می‌توانید راحت‌تر امتیاز دریافت کنید. همچنین سعی کنید تمام توپ‌هایی که به شما پرتاب می‌شود را با چوب خود مهار کنید.

بخش آنلاین بازی

لازم است بدانید که این بازی بخش آنلاین نیست. با کمک این بخش شما می‌توانید به‌راحتی با دوستان خود این بازی را تجربه کرده و آن‌ها را به چالش بکشید. اگر نمی‌توانید در یک زمین بیسبال واقعی حاضر شوید بدون شک بازی Super Mega Baseball 4 می‌تواند بهترین گزینه برای به چالش کشیدن شما باشد.

البته لازم نیست نگران باشید و این گیم به طور پیش‌فرض آفلاین است. شما می‌توانید بدون دسترسی به اینترنت از محتواهای اصلی بازی Super Mega Baseball 4 استفاده کنید و از آن‌ها لذت ببرید. لازم است بدانید که این گیم از قابلیت کراس پلی نیز برخوردار است و می‌توانید با کنسول‌های مختلف نیز بازی نمایید.

همچنین بخوانید: معرفی ۱۴ تا از بهترین بازی‌های موبایلی ورزشی

شخصیت‌های موجود در بازی Super Mega Baseball 4

نقد و بررسی بازی Super Mega Baseball 4به‌طورکلی این گیم بازیکنان زیادی دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما به‌تازگی در سری چهارم بازی Super Mega Baseball 4 چیزی حدود دویست بازیکن سرشناس و افسانه‌ای دنیای بیسبال نیز به این بازی اضافه شده است. البته این بازیکنان فعلاً شامل بازیکنان شاغل در بیسبال نیستند.

از این شخصیت‌ها می‌توان به بازیکنانی همچون جیسون جی‌امی و جانی دیمون اشاره کرد. همچنین اسطوره‌های بزرگ دنیای بیسبال نیز در این بازی حضور دارند. اسطوره‌هایی همچون ارنی بنکس و بیب روث در این بازی حضور دارند و می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.

البته در این بازی فقط شاهد کاراکترهای مرد نیستیم. سازنده بازی در اقدامی جالب بازیکنان خانم نیز به بازی اضافه کرده است. شما می‌توانید این خانم‌ها را انتخاب کرده و با آن‌ها به رقابت بپردازید. تنوع کاراکترهای خانم نیز خب و قابل‌قبول است و شما را راضی خواهد کرد.

البته که در برخی از مواقع استفاده از کاراکتر خانم باعث می‌شود برخی از قسمت‌های مسابقه تغییر کند. زیرا سازنده بازی سعی دارد تا در صورت حضور خانم‌ها در میدان مسابقه بازی به‌صورت برابر دنبال شود و مشکلی در سیستم و روند بازی دیده نشود.

سیستم موردنیاز برای نصب بازی Super Mega Baseball 4

حداقل سیستم مورد نیاز نصب بازی

ویندوز: ویندوز 10 به بالا

CPU: Intel i5 6600K/AMD Ryzen 5 1600

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Radeon RX 580/Nvidia GTX970

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 25 گیگابایت

سیستم پیشنهادی سازنده برای نصب بازی

ویندوز: ویندوز 10 یا بالاتر

CPU: Intel i76700K/AMD Ryzen 7 3700X

رم: 18 گیگابایت

کارت گرافیک: Radeon RX5600 XT/ Nvidia GTX 1070

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 25 گیگابایت

نقد و بررسی بازی Super Mega Baseball 4جمع‌بندی

در نهایت با نقد و بررسی بازی Super Mega Baseball 4 با شما همراه بودیم و به‌طورکلی با این گیم آشنا شدیم. اگر شما نیز از جمله طرف‌داران ورزش و بازی بیسبال هستید بهتر است که هرچه سریع‌تر این گیم را خریداری کرده و بازی کنید. هر چند که این گیم با محیط واقعی دنیای بیسبال فاصله دارد و فانتزی‌تر است. اما توانسته به‌راحتی اصل بازی بیسبال را به شما نمایش دهد و می‌تواند برای شما جذاب و سرگرم‌کننده باشد. نظر شما چیست؟ آیا تابه‌حال این گیم را تجربه کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم تجربیات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.