AD

نقد و بررسی بازی فکری دیوان

0 429

شاید بازی‌های کارتی زیادی را تجربه کرده باشید، اما دیوان جز از آن دسته از بازی‌هایی است که دل کندن از آن راحت نیست، این بازی به عنوان یکی از بازی‌های سالم و دورهمی به حساب می‌آید. بازی کارتی دیوان یک بازی جمع و جور با کلی قابلیت و جذابیت است که قصد داریم در این مقاله به شرح آن‌ها بپردازیم، پس در ادامه در بررسی بازی دیوان با ایموجو همراه باشید.

داستان بازی دیوان از چه قرار است؟

کمتر کسی وجود دارد که با بازی مافیا آشنایی نداشته باشد، حالا بازی مافیا را به ورژن ایرانی برگردانید. بازی دیوان دقیقا همان چیزی است که باید آن را تجربه کنید، یک بازی جمع و جور که به راحتی همه جا می‌توانید آن را به همراه خود داشته باشید و افراد زیادی را به این واسطه سرگرم کنید.

روند بازی به دو صورت است:

  1. شهروند
  2. مافیا

در این بازی شهروندان تلاش می‌کنند تا مافیاهایی که بین خودشان وجود دارند را شناسایی کنند و در نهایت آن‌ها را از بازی حذف کنند. البته مافیاها همدیگر را میشناسند و می‌توانند در بازی گسترش پیدا کنند و این به عهده شما است که حواستان را جمع کنید. اگر همه مافیاها حذف شوند در نتیجه شهروندان برنده می‌شوند و اگر تعداد مافیاها بیشتر شود، شهروندان محکوم به شکست خوردن خواهند بود.

تعریف درستی که باید از بازی داشته باشیم دقیقا همان جمله‌ای است که بر روی جعبه کارت‌ها نوشته شده است یعنی “بازی اکثریت ناآگاه در برابر اقلیت آگاه”  این بازی روایت روستایی است که در بند دیوان اسیر شده و مردم آن روستا باید هرچه سریع‌تر دیوها را از بین ببرند و خودشان را از دست بلاهایی که در انتظارشان است نجات دهند.

داستان بازی دیوان از چه قرار است؟

بررسی موشکافانه دیوان

اول از همه از طراحی بسیار زیبا و کیفیت بالای کارت‌ها صحبت کنیم. طراحی و نقش بندی کارت‌ها شما را به یک قرن عقب‌تر می‌برد و با محیط جذاب آن آشنا می‌کند. گرافیک بازی، رنگ و آرت همه و همه حس خوبی را در شما ایجاد می‌کنند و این باعث می‌شود تا از بازی کردن خسته نشوید. استفاده از یک دفترچه کامل و با جزئیات دقیق، با توجه به تعداد نفراتی که قصد بازی با آن‌ها را دارید، شما را راهنمایی می‌کند.

اینکه این بازی از یک رفتار حرفه‌ای حمایت کرده کاملا تحسین برانگیز است، در ابتدای راهنمای بازی دیوان ذکر شده که این روش برگردان چه بازی می‌باشد و حقوق مولف کاملا رعایت شده است. گیم پلی بازی و تنوع  اصلا حس شخصیت‌های بازی مافیا را در گیمر ایجاد نمی‌کند. شخصیت‌های بازی دیوان یعنی شهروندان هر کدام از شغل‌های جداگانه‌ای مانند صیاد، مرغ عشق، ساحره نام دارند و در گروه مافیا که دیوها لقب گرفته‌اند نقش‌هایی مانند دیو سپید و جن قرار دارند.

جمع بندی

در نهایت نمی‌توان ایرادی بر بازی دیوان وارد کرد، جز اینکه شاید موضوع داستان کمی تکراری باشد، البته بخش طراحی و سرگرمی بازی آن‌قدر قوی است که بازیکن را متوجه شباهت آن نخواهد کرد. تجربه کردن این بازی با قابلیت‌های نو، در کنار سادگی قوانین باعث می‌شود تا درحالی که میان جمع هستید به طور مخفی به بازی کردن ادامه دهید. 

برای نقد و بررسی بیشتر بازی های ایرانی می توانید به سایت مجله بازی ایموجو مراجعه کنید. همچنین با مراجعه به این سایت می توانید از تازه ترین اخبار بازی های موبایلی روز در دنیا اطلاع پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.