AD

آموزش قدم به قدم ریست ایکس باکس وان

0 592

در برخی از موارد لازم است که کنسول خود را به شکل کامل ریست کنید و در صورت نیاز به تنظیمات کارخانه برگردانید. زمانی که می‌خواهید کنسول خود را بفروشید و یا در هنگام اجرای بازی‌های روز دچار کندی هستید، این کار ضروری به نظر می‌رسد. آموزش ریست ایکس باکس وان بسیار ساده است و شما به عنوان کاربر این کنسول می‌توانید با انجام مراحل این مقاله به راحتی کنسول خود را ریست کنید.

ریست کنسول ایکس باکس وان دارای روش‌های مختلف است که با توجه به نیاز خود می‌توانید یک حالت را انتخاب کنید. برخی از کاربران ترجیح می‌دهند تا اطلاعات کنسول به صورت کامل پاک‌سازی شود و برخی دیگر علاقه‌مند به حفظ دیتای بازی‌های خود هستند. اگر می‌خواهید با ریست ایکس باکس وان آشنا شوید بهتر است تا پایان این مقاله از سایت ایموجو همراه ما باشید.

نحوه ریست ایکس باکس وان

باید توجه کنید که اگر می‌خواهید کنسول را به تنظیمات کارخانه برگردانید تمام حساب‌ها، بازی‌های ذخیره شده، تنظیمات و دیتاهای نصب شده به صورت کامل پاک خواهد شد. اگر قصد دارید تا کنسول خود را ریست کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

دکمه ایکس باکس موجود بر روی کنترلر دستگاه را فشار دهید تا بخش راهنما نمایان شود.

در بخش راهنما وارد تنظیمات شده و گزینه اطلاعات کنسول را انتخاب کنید.

نحوه ریست ایکس باکس وان
نحوه ریست ایکس باکس وان

در بخش اطلاعات کنسول ریست کنسول را انتخاب کنید. در این بخش با سه گزینه مختلف روبرو خواهید شد که به ترتیب به شرح زیر است:

ریست دستگاه و حذف کامل اطلاعات

جهت ریست Xbox One به صورت کامل باید این گزینه را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه فوق، تمام داده‌های ذخیره شده، حساب‌ها، بازی‌های ذخیره شده، تنظیمات و برنامه‌ها به صورت کامل حذف خواهد شد. این گزینه شاید به عنوان آخرین گزینه برای ریست ایکس باکس وان در نظر گرفته شود. اگر بخواهید کنسول خود را به صورت کامل به فروش برسانید بهتر است گزینه فوق را انتخاب کنید.

ریست کنسول و حفظ بازی و برنامه‌ها

همان‌طور که از عنوان مشخص است با انتخاب این گزینه می‌توانید بدون حذف برنامه و بازی‌های خود کنسول خود را ریست کنید. ریست ایکس باکس وان در این حالت به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های اضافی را از روی کنسول خود بدون از دست دادن بازی و برنامه‌های نصب شده پاک کنید. اگر بخواهید بازی و برنامه‌های خود را در کنسول حفظ کنید بهتر است این گزینه را انتخاب کنید.

لغو ریست کنسول ایکس باکس

با انتخاب گزینه لغو می‌توانید از ریست ایکس باکس وان صرف نظر کنید. در این مرحله هیچ اقدامی خاصی انجام نمی‌شود و شما با انتخاب گزینه کنسل، می‌توانید یک خروج ایمن را تجربه کنید. در دو حالت بالا با انتخاب گزینه ریست کنسول می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را بر روی کنسول اعمال کنید. شما کاربران می‌توانید آموزش قدم به قدم ساخت پروفایل در ایکس باکس وان را از سایت ایموجو مطالعه کنید.

ریست ایکس باکس وان
ریست ایکس باکس وان

نحوه ریست کنسول ایکس باکس وان از کامپیوتر

در صورتی که برای ریست Xbox One منوی کنسول را مشاهده نمی‌کنید و یا به هر دلیل دسترسی به تنظیمات ندارید می‌توانید از فایل USB کنسول خود را ریست کنید. برای ریست کنسول در این حالت به یک فلش USB و رایانه شخصی نیاز خواهید داشت:

مرحله اول ریست کنسول Xbox One  از کامپیوتر

در ابتدا بهتر است فلش خود را با فرمت NTFS فرمت کنید. توجه داشته باشید که فرمت کردن یو اس بی باعث حذف تمام اطلاعات درون آن خواهد شد.

ریست ایکس باکس وان
ریست ایکس باکس وان

مرحله دوم ریست کنسول ایکس باکس وان از کامپیوتر

فلش خود را به درگاه USB سیستم رایانه متصل کنید.

مرحله سوم ریست کنسول Xbox One  از کامپیوتر

برای ریست Xbox One در این شیوه فایل ریست کنسول را از طریق موتورهای جستجو دریافت کرده و فایل دریافتی را از حالت زیپ خارج کنید.

مرحله چهارم ریست کنسول ایکس باکس وان از کامپیوتر

در این بخش محتویات فایل دریافتی را اکسترکت کرده و فایل $SystemUpdate را به یو اس بی انتقال دهید. توجه کنید که فایل بیان شده باید در فلش به صورت مستقیم کپی شود تا به عنوان شاخه اصلی سیستم شناخته شود. پس از انجام این کار فلش را از سیستم رایانه جدا کنید.

مرحله پنجم ریست کنسول Xbox One  از کامپیوتر

در این مرحله برای ریست Xbox One باید به سراغ کنسول بروید. کابل شبکه متصل به کنسول را جدا کنید و کنسول را به شکل کامل خاموش نمایید.

مرحله ششم ریست کنسول Xbox One  از کامپیوتر

کابل برق را از کنسول جدا کرده و پس از گذشت یک دقیقه، مجدد کابل برق را به دستگاه متصل کنید.

مرحله هفتم ریست کنسول ایکس باکس وان از کامپیوتر

در این مرحله فلش را به کنسول متصل کرده و دکمه جفت شدن (در سمت چپ کنسول قرار دارد) و EJECT را فشار دهید و همزمان کلید ایکس باکس بر روی کنسول را لمس کنید. این کار را به مدت 20 ثانیه ادامه دهید تا صدای بوق دستگاه را بشنوید.

نکته: اگر در این بخش برای ریست Xbox One صدای بوق به گوش نرسد، بدانید که کار شما ناموفق بوده و بهتر است مرحله هفتم را دوباره تکرار کنید.

مرحله هشتم ریست کنسول Xbox One  از کامپیوتر

پس از شنیدن صدای بوق دکمه‌ها را رها کنید. زمانی که کنسول به صورت خودکار راه اندازی شد، فلش درایور را از دستگاه جدا کنید.

مرحله نهم ریست کنسول ایکس باکس وان از کامپیوتر

کار تمام است و به راحتی کنسول ایکس باکس وان شما ریستارت شده است.

جمع بندی درباره ریست ایکس باکس وان

کنسول ایکس باکس وان به عنوان یک کنسول پرطرفدار از شرکت مایکروسافت است که طرفداران زیادی دارد. در این آموزش دو شیوه مختلف برای ریست ایکس باکس وان بیان شده است که کاربران می‌توانند با توجه به نیاز خود یک شیوه را انتخاب کنند. چندی پیش در مقالات آموزشی سایت ایموجو آموزش اتصال دسته ایکس باکس وان به گوشی با چند گام بیان شده است.

شما برای ما از ریست ایکس باکس وان بنویسید

ریست ایکس باکس وان را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم که به کمک مقالات آموزشی سایت ایموجو بتوانید مشکلات دستگاه ایکس باکس خود را مرتفع کنید و از آموزش‌ها لذت ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.