AD

دلایل اصلی حذف بازی Fortnite از اپ استور

0 173

ما در اواخر شاهد حذف بازی Fortnite از اپ استور بودیم، دلیل این اتفاق بحث آن ها به خاطر کمیسیون اپل بابت خرید های درون بازی فورتنایت بود که منجر به شکایت اپیک گیمز علیه اپل شد. اپل هم در جواب این شکایت بازی فورتنایت را از روی اپ استور خود حذف کرد.

مدیر عامل شرکت Fortnite جنگ علیه اپل را برای منفعت برنامه نویس ها و گیمرها اعلام کرد

در این از سایت ایموجو می خواهیم در مورد دلیل حذف بازی Fortnite از اپ استور صحبت کنیم. پیش از این که اپل تصمیم بگیرد بازی Fortnite را از اپ استور خود خارج کند. کمپانی اپل و Epic Games گفتگو های جدی درباره وجود سیستم پرداخت درون برنامه ای از طریق ایمیل داشته اند.

از زمان انتشار بازی Fortnite در سال ۲۰۱۷، این بازی به یکی از تاثیر گذارترین بازی های esports تبدیل شده است. طبق این گزارش تنها پس از گذشت چند ماه، در این بازی بیش از ۲۰ کرور (Crores) از بازیکن ها در سراسر جهان روی سیستم عامل های مختلف بازی می کرده اند.

آخرین آمار نشان می دهد که با بیش از ثبت نام ۳۵ کرور، اپیک گیمز از زمان عرضه بازی Fortnite بیش از ۴ میلیارد دلار در آمد کسب کرده است. اگرچه بازی فورتنایت به عنوان یک بازی کاملا رایگان تبلیغ می شود، اما کمپانی Epic Games درآمد های خاصی از کالاهای درون بازی کسب می کند و به همین دلیل است که کمپانی به تازگی جنگ علیه اپل اعلام کرده است.

همان طور که گفتن مشکل کمپانی اپل و اپیک گیمز قبل از حذف بازی Fortnite از اپ استور به دلیل سیستم پرداخت درون برنامه ای شروع شد. وقتی که کمپانی فورتنایت از این ساز و کار استفاده می کرد دیگر احتیاجی به این نداشت که ۳۰ درصد از در امد خود را به اپل پرداخت کند.

مدیر عامل شرکت Fortnite جنگ علیه اپل را برای منفعت برنامه نویس ها و گیمرها اعلام کرد

اقدامات مدیر عامل Epic Games برای حذف بازی Fortnite از اپ استور

Tim Sweeney، مدیر عامل شرکت Epic Games سعی کرد اپل را ترغیب کند و شرایط را با برنامه نویسان iOS در توسعه سیستم های پرداخت مستقل گسترش دهد. این میلیونر گفت: سیستم فعلی به هیچ وجه مناسب نیست. اگر توسعه دهندگان بازی روش های پرداخت مستقیم خود را حفظ کنند، کاربران iOS می توانند فقط هزینه های کمتری را برای خدمات دیجیتال بپردازند و برنامه نویسان سود زیادی کسب کنند.

در اواسط ماه آگوست، Tim Sweeney و اپیک گیمز بابت گرفتن سی درصد کمیسیون خرید های درون برنامه ای بازی فورتنایت از کمپانی اپل و اندروید شکایت کرد. در جواب شکایت اپیک گیمز از اپل و اندروید، بازیکن ها شاهد حذف بازی Fortnite از اپ استور و گوگل پلی بودند. اما رئیس کمپانی اپیک گیمز گفته است که این کمپانی به زودی در مقابل اپل می ایستد. این تغییر در همه قسمت ها از جمله خلاقیت، فناوری، تجارت و قانون مندی خواهد بود. برای دریافت تازه ترین اخبار بازی های روز دنیا به دسته اخبار بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.