AD

رونمایی از نسل بعدی کنسول نینتندو در نیمه دوم سال 2024

0 159

طبق گزارش‌ها، نسل بعدی کنسول نینتندو در نیمه دوم سال 2024 عرضه می‌شود و کیت‌های توسعه در حال حاضر به partner studio‌های اصلی ارسال شده است. در حالی که نمی‌دانیم این کنسول جدید چه شکلی خواهد بود یا چه نامی خواهد داشت، منابع آگاه می‌گویند که این کنسول هیبریدی قابل حمل مانند Switch است. همچنین پس از این خبر تاریخ عرضه Switch2 مشخص شد.

منابع VGC همچنین ادعا می‌کنند که این کنسول دارای یک اسلات برای کارتریج‌های فیزیکی خواهد بود؛ به این معنی که نینتندو در حال توسعه یک پلتفرم منحصرا دیجیتال نیست. هنوز مشخص نیست که آیا بازی‌های Switch به صورت دیجیتالی یا فیزیکی خواهند بود، اما نینتندو قبلاً اعلام کرده بود که می‌خواهد تا جایی که ممکن است 100 میلیون کاربرش به سیستم جدید منتقل شوند.

در حالی که انتظار می‌رود کنسول جدید نینتندو قدرتمندتر از Switch باشد، ممکن است به جای OLED از صفحه نمایش LCD استفاده کند. Switch دارای حافظه داخلی 32 گیگابایت است. با توجه به اینکه برخی از بازی‌ها برای PS5، PC  و Xbox به بیش از 100 گیگابایت نیاز دارند، 32 عدد کمی است و بدون شک جانشین آن دارای حافظه بیشتری خواهد بود.

مشاور صنعت، دکتر سرکان توتو (Serkan Toto) نیز به VGC گفت که پیش‌بینی می‌شود فروش سخت‌افزار و نرم‌افزار Switch با کاهش دو رقمی مواجه شود، بنابراین انتظار می‌رود یک کنسول جدید عرضه شود.

نینتندو چیزی اعلام نکرده و به درخواست VGC برای بیانیه پاسخ نداده است، بنابراین هنوز این خبر رسمی نیست. اما جف گراب (Jeff Grubb)، یک اینسایدر معتبر مدعی شد که این خبر در اواخر سال جاری اعلام خواهد شد. شاید لازم نباشد مدت زیادی منتظر بمانیم تا ببینیم چه شکلی است، آیا واقعاً Switch 2 (یاSwitch Pro) نامیده می‌شود یا خیر، و اینکه بفهمیم که آیا آن با نسخه قبلی سازگار است یا خیر. به هر حال، به نظر می‌رسد که شایعات جانشین سوییچ ممکن است سرانجام به پایان برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.