AD

نقد و بررسی بازی Neighbours Back From Hell؛ همسایگان بازگشته از جهنم

0 345

بی شک در گذشته حتی برای یک بار هم که شده همسایه جهنمی را بازی کرده‌اید. این بازی از آن عنوان‌های بسیار پرطرفدار و جنجالی بود که روزگاری روی هر کامپیوتری پیدا می‌شد. عنوانی که به واسطه گرافیک ساده اما بسیار خلاقانه‌اش حتی روی سیستم‌هایی با قدرت پایین هم قابل اجرا بود و از طرفی آنقدر خلاقیت در طراحی و گیم پلی‌اش وجود داشت که هر فردی را به سرعت به خود مجذوب می‌کرد. اگر شما هم مثل من عاشق بازی Neighbours From Hell بوده‌اید و دلتان برای اذیت کردن همسایه‌تان تنگ شده است، نگران نباشید؛ چرا که کمپانی هندی گیمز، سازنده بازی همسایه جهنمی با نسخه موبایل این عنوان به نام بازی Neighbours Back From Hell بازگشته است.

بازی Neighbours Back From Hell

داستان بازی Neighbours Back From Hell

این بازی هیچوقت به خاطر داستانش مورد توجه نبوده است و در واقع اصلا داستان خاصی هم ندارد. بازی، در مورد دو همسایه است که به جان هم افتاده‌اند؛ همین! شخصیت اصلی بازی «وودی» که ذاتا انسان بدی نیست، به خاطر اذیت و آزارهای همسایه‌ مسن و درشت هیکلش تصمیم می‌گیرد هر طور شده از خجالت وی در بیاید. کل داستان بازی در همان اینتروی اولش مشخص می‌شود و در طول بازی، از نظر داستانی نه دیالوگی رد و بدل می‌شود نه اتفاق خاصی می‌افتد. شما در نقش وودی باید با نقشه‌های پلیدانه‌ای که می‌کشید همسایه خود را آزار دهید و نگذارید آب خوش از گلویش پایین برود.

گیم پلی نسخه بازی Neighbours Back From Hell

بر خلاف داستان شسته رفته‌ بازی، گیم پلی آن تنها عاملی است که باعث محبوبیت بسیار زیاد این عنوان شده است. گیم پلی بازی Neighbours Back From Hell، در عین سادگی بسیار لذتبخش است و لحظاتی شاد و مفرح برایتان خواهد ساخت. ذات این بازی، Point And Play توام با استراتژی است. در هر مرحله، شما به عنوان وودی وارد خانه‌ همسایه می‌شوید و باید بدون اینکه متوجه حضورتان شود دست به خراب کاری بزنید. هدف اصلی هر مرحله بالا بردن درجه‌ی عصبانیت همسایه به حد مورد نیاز است.

گیم پلی بازی Neighbours Back From Hell

هوش مصنوعی همسایه خیلی بالا نیست و معمولا یک سری کارهای تکراری را در یک چرخه انجام می‌دهد. شما باید طبقات خانه وی را بگردید و وسایل مختلفی را از اتاق‌های خانه بردارید. سپس با استفاده از این وسایل، نقشه‌های متنوعی برای عصبانی کردن همسایه خود می‌کشید و در هر مرحله یک ستاره از بازی دریافت می‌کنید. نوع خراب کاری‌ها متنوع است و گاهی با جا به جا کردن، گاهی با مسموم کردن، گاهی با کثیف کردن و… باید همسایه خود را اذیت کنید.

گاهی اوقات لازم است برای ایجاد خرابکاری، چرخه‌ حرکات همسایه را تغییر دهید. مثلا با انجام دادن کاری، مجبورش کنید سراغ یخچال برود و آب بخورد؛ سپس می‌توانید مرحله‌ی بعدی نقشه‌ی شیطانی خود را در بازی Neighbours Back From Hell اجرا کنید. از این رو می‌گوییم که این بازی می‌تواند در دسته‌ی بازی‌های استراتژیک نیز قرار بگیرد.

نسخه‌ی ریمستر شده این بازی، برای موبایل باگ چندانی ندارد و به خوبی با گوشی تلفن همراه سازگاری دارد. فقط ممکن است گاهی دکمه‌های تعامل با اشیا دچار کندی و مشکل شوند که آن هم آنچنان اعصاب خورد کن نیست.

 

گرافیک بازی Neighbours Back From Hell

گرافیک بازی Neighbours Back From Hell

از نظر گرافیکی می‌توان گفت نسخه ریمستر شده برای موبایل مناسب از آب درآمده است. در کل همسایه جهنمی همیشه به خاطر طراحی دلنشین و بامزه‌ی خود مورد توجه بوده است. اما در این نسخه گرافیک بازی بهبود پیدا کرده و کیفیت کلی بازی را تحت شعاع قرار داده است. تنها کافی است گرافیک نسخه‌های قبلی را با این نسخه مقایسه کنید تا متوجه منظورمان بشوید. با این تفاسیر در کل می‌توان به این نسخه نمره‌ی قابل قبول داد و آن را جزو ریمسترهای موفق به حساب آورد.

موسیقی بازی همسایه جهنمی نسخه موبایل

ماهیت بازی به گونه است که موسیقی را می‌توان در آن هم مهم و هم بی اهمیت خواند! این یک بازی سرگرم کننده است و نیاز به موسیقی سرگرم کننده نیز دارد. نه خیلی حماسی و پر جزئیات، نه خیلی پیش پا افتاده و دم دستی! موسیقی بازی در نسخه اصلی آنقدر خوب و به یادماندنی بود که شاید هنوز هم آن را به خاطر داشته باشید. موسیقی منو و افکت‌های عصبانیت همسایه آنقدر خلاقانه و هوشمندانه طراحی شده‌اند که برای همیشه در ذهن باقی می‌مانند. خوشبختانه در نسخه موبایل بازی Neighbours Back From Hell از همان موسیقی و افکت‌ها استفاده شده است.

موسیقی بازی Neighbours Back From Hell

سیستم مورد نیاز برای نصب بازی Neighbours Back From Hell

  • نسخه اندروید: 0.6 و بالاتر
  • نیاز به اینترنت: ندارد
  • نیاز به دیتا: دارد
  • موجود در: گوگل پلی به قیمت 4.99 دلار
  • رده سنی: +14 سال

سخن آخر

حرفی باقی نمی ماند… همسایه جهنمی یکی از بازی هایی است ریشه در کودکی و جوانی متولدین دهه های 60 و 70 دارد. البته که این بازی سن و سال نمی شناسد و مخاطبینش می توانند از هر رده ی سنی باشند. به هر حال بازگشت این بازی محبوب آن هم روی پلتفرم موبایل یه خبر خوب برای همه ی کسانی است که دلشان برای اذیت کردن همسایه ی اعصاب خوردکن شان تنگ شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.