AD

بازی مورتال کمبت 11 + [ هیجان برانگیز و متنوع ]

بازی مورتال کمبت ۱۱
14 1,312

بازی مورتال کمبت ۱۱، یک بازی اکشن و هیجان‌انگیز است که توسط استودیوی NetherRealm  تولید شد. کمپانی Warner Bros. Interactive Entertainment پس از تولید این مجموعه، آن را منتشر کرد. این بازی در تاریخ 23 آوریل 2019 برای مایکروسافت ویندوز، نینتندو سوئیچ، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان، به‌استثنای نسخه سوئیچ اروپا که در 10 مه 2019 در اختیار عموم قرار گرفت.  در این مطلب از سری مقالات نقد و بررسی بازی سایت ایموجو با ما همراه باشید.

تغییرات نسخه پیشرفته بازی مورتال کمبت 11

پس از انتشار مورتال کمبت ۱۱، نسخه‌های کنسول Mortal Kombat 11 گزارش‌های مثبت و مطلوبی را از مخاطبان دریافت کردند. بازخوردهایی که از بازی، داستان، گرافیک و شرایط بهبودیافته بازی تعریف و تمجید می‌کردند. نسخه توسعه‌یافته این بازی با عنوان Mortal Kombat 11: Aftermath در تاریخ 26 مه سال 2020 منتشر شد. این به‌روزرسانی شامل یک حالت داستانی اضافی، سه شخصیت جدید، مراحل جدید و بازگشت مرگ‌ومیرهای مرحله قبل و حرکت پایان دوستی است. نسخه پیشرفته بازی شامل تمام محتوای قابل دانلود تا آن زمان، برای پلی‌استیشن 5 و Xbox Series X / S در 17 نوامبر سال 2020 منتشر شد.

Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11

مورتال کمبت 11 یک بازی در سبک مبارزه‌ای 2.5D

مانند سه بازی قبلی مجموعه مورتال کمبت، یک بازی مبارزه‌ای 2.5D است. بازی‌های قبلی این مجموعه امکانات و خصوصیاتی همچون موارد زیر را داشتند:

 • Fatalities
 • Brutalities
 • Stage Fatalities
 • Friendships
 • uitalities

اما در نسخه جدید، ویژگی‌هایی مانند Fatal Blows و Krushing Blows  در بازی قرار دارند. حرکات خاصی مثل حرکت‌های اشعه x در Mortal Kombat X وجود دارد.Fatal Blows  اما موجب آسیب بسیاری می‌شود و برخلاف آنها، فقط در صورت کاهش سلامتی بازیکن به کمتر از 30٪، در دسترس قرار می‌گیرند و Krushing Blows  فقط یک‌بار در هر مسابقه قابل‌اجرا است.

از روی ظاهر شخصیت‌ها آن‌ها را قضاوت نکنید!

بازی مورتال کمبت 11 یک ویژگی Custom Variation را ارائه می‌دهد که یک سیستم سفارشی‌سازی شخصیت شبیه به سیستم Gear در بازی مبارزه قبلی DC Comics Injustice 2 استودیوی NetherRealm Studios است و نسبت به سیستم Variation در Mortal Kombat X بهبودیافته است. هر شخصیت دارای مجموعه‌ای لباس اولیه است. سلاح‌ها و حرکات هم می‌تواند توسط بازیکن سفارشی شود. بااین‌حال، برخلاف Injustice 2 ، در مورتال کمبت ۱۱، ظاهر شخصیت‌ها توانایی آنها را تعیین نمی‌کند و به بازیکنان این امکان را می‌دهد که جدا از شکل شخصیت خود، لیست حرکت سفارشی را ایجاد کنند.

Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11

در بازی مورتال کمبت 11 قصه از شکست شینوک آغاز می‌شود

به دنبال شکست شینوک، دارک ریدن قصد دارد با از بین بردن تمام دشمنان و ساختن نمونه‌ای از شینوک، از Earthrealm محافظت کند. سر او را قطع می‌کند و این اقدام اخیر، به کرونیكا، مادر شینوک و حافظ وقت، الهام می‌کند که تاریخ را بازنویسی کند تا دخالت‌های رایدن را پاک کند.

دو سال بعد، یک تیم ضربتی نیروهای ویژه به سرپرستی سونیا بلید، کاسی کیج و ژاکی بریگز به هلندالیم حمله می‌کنند و رایدن برای کمک به آنها یک حرکت انحرافی ارائه می‌دهد. این تیم، موفق به نابودی قلعه Netherrealm می‌شود، البته به قیمت جان سونیا. بلافاصله پس از آن، کرونیکا اتحادیه‌ای با بازپرداخت کنندگان لیو کانگ و کیتانا که اکنون حاکمان هلند هستند، ایجاد می‌کند.

ادامه داستان مورتال کمبت ۱۱ با یک طوفان زمانی

در ادامه داستان بازی مورتال کمبت ۱۱، کوتال کان، امپراتور کنونی دنیای Outworld، سعی در اعدام شائو کان وفادار دارد، اما با طوفانی زمانی برخورد می‌کند که باعث می‌شود شائو کان، اسکارلت، باراکا و نسخه‌های جوان‌تر کانو، ارون بلک، جید، رایدن، کیتانا، لیو کانگ، جانی کیج، سونیا، جکس، عقرب، کبال و کونگ لائو از یک جدول زمانی جایگزین و دارک رایدن را از وجود پاک کند. نبردی در کلیسئوم کوتال آغاز می‌شود تا اینکه D’Vorah باراکا، اسکارلت، شائو کان، بلک و کانو را به کندوی خود منتقل می‌کند و آنها را در بخش Kronika استخدام می‌کند.

لیو کانگ، کونگ لائو و رایدن پس از ایجاد اتحاد با کوتال کان در حالی که جید و کیتانا در محافظت از جهان خارج از نیروهای کرونیکا به اتحاد کمک می‌کنند، در مقر نیروهای ویژه Earthrealm ظاهر می‌شوند. لیو کانگ و کونگ لائو در مورد آکادمی ووشی تحقیق می‌کنند و با مرشد کرونیکا، گراس روبرو می‌شوند. نبرد بعدی آنها با استفاده از قدرت کرونوکینتیک گراس برای فرار با کپسول‌های انرژی قوی حاوی نیروی حیات Earthrealm پایان می‌یابد.

Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11

ساخت یک ارتش سایبورگ برای کرونیکا در مورتال کمبت ۱۱

در ادامه بازی Mortal Kombat 11، نیروهای ویژه مطلع می‌شوند که سکتور، با حمایت نوب سایبوت و یک فراست سایبری، در حال ساخت یک ارتش سایبورگ برای کرونیکا است. Sub-Zero و Hanzo Hasashi برای جلوگیری از کار به کارخانه فرستاده می‌شوند. آنها با کمک Cyrax ، Cyber ​​Lin Kuei را تعطیل می‌کنند. Geras و هر دو نسخه Kano را مجبور به احیای Sektor و بازسازی ارتش سایبر خود می‌کنند.

رایدن سعی می‌کند با Elder Gods مشورت کند. آنها از کمک امتناع می‌ورزند، اما ستریون به آن‌ها سرنخی برای شکست دادن کرونیکا می‌دهد. در طی تلاش بعدی، رایدن متوجه می‌شود که خدایان بزرگ‌تر کشته شده‌اند و Cetrion به آنها خیانت کرده است تا به مادرش، کرونیکا خدمت کنند. کوتال و جید برای اینکه آنها را از شائو کان دور کنند، به یک اردوگاه تارکاتان می‌روند، اما نفرت کوتال از تارکاتان‌ها باعث می‌شود تا جید قبل از ظهور شائوکان ​​با او نبرد کند و آنها را اسیر کند.

مقر نیروهای ویژه به دست شخصیت اژدهای سیاه و سایبر لین کوئی از بین می‌رود. در حین این نبرد، سونیا و جانی اسیر می‌شوند، نسخه شخصیت جانی بزرگ جراحت پیدا می‌کند و سکتور نیز کشته می‌شود. به دلیل تخریب معبد Sub Zero Lin Kuei، معبد آسمان آکادمی Wu Shi و پایگاه نیروهای ویژه، باغ آتش‌نشانی شیرای – ریو تنها پناهگاه امن باقی‌مانده برای قهرمانان Earthrealm است.

کاسی به دنبال رهایی و نجات والدینش می‌رود و برای این کار یک تیم را جمع‌آوری کرده و رهبری می‌کند. در ادامه سونیا نسخه جوان‌تر کانو را می‌کشد. در همین حال، کیتانا، لیو کانگ و کونگ لائو برای ایجاد اتحاد بین او و شیوا با باراکا می‌جنگند. با کمک آنها، کیتانا با موفقیت شائو کان را شکست داده و کور می‌کند. جناح‌های دنیای خارج را متحد کرده و تاج‌وتخت را از کوتال به ارث می‌برد و ادامه ماجرا …

بازی کورتال کمبت 11
بازی کورتال کمبت 11

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بازی Ace Combat 7 (ایس کمبت ۷)

پایان داستان بازی مورتال کمبت 11

با توجه به نتیجه مبارزه، داستان بازی مورتال کمبت ۱۱ با سه مدل پایان مختلف همراه است:

 • روش اول: اگر لیو کانگ توسط کرونیکا شکست بخورد، او را می‌کشد و دوران جدید خود را آغاز می‌کند.
 • روش دوم: اگر لیو کانگ با موفقیت کرونیکا را شکست دهد اما یک راند به او ببازد، به دلیل بازگشت بیش از حد تاریخ کرونیکا، قادر به بازگشت کیتانا نیست. در عوض، Raiden  که اکنون فانی است، پیشنهاد می‌کند تا زمانی که عمر وی ادامه دارد، مشاور لیو کانگ شود. این پایان متعارف است که زمینه را برای گسترش پس از آن فراهم می‌کند.
 • روش سوم: اگر لیو کانگ بدون شکست، یک‌بار با موفقیت کرونیکا را در دو راند متوالی شکست دهد، موفق می‌شود با کیتانا متحد شود و هر دو قول می‌دهند که خطای کرونیکا را برطرف کنند و یک جدول زمانی جدید و بهتر ایجاد کنند. اگرچه آنها می‌فهمند که انسان‌های فانی هنوز هم خودشان انتخاب می‌کنند و سرانجام شرورهایی جدید به وجود می‌آیند و آنها تصمیم می‌گیرند تا با هر اتفاقی که رخ دهد، با هم روبرو شوند.

سخن پایانی

با تاکید بر این موضوع که مانند سه بازی قبلی مجموعه مورتال کمبت، آخرین نسخه این گیم نیز یک بازی مبارزه‌ای 2.5D است، باید گفت که ویژگی‌های جدید بازی مانند Fatal Blows و Krushing Blows  در نسخه جدید معرفی شده‌اند.

بازی مورتال کمبت 11 یک بازی داستانی هیجان‌انگیز است که به سه روش مختلف پایان می‌یابد و این سه روش بستگی به نوع بازی گیمر و نتیجه حاصل از آن خواهد بود. بازی مذکور توسط استودیوی NetherRealm  ساخته شده و توسط کمپانی Warner Bros. Interactive Entertainment  منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 نظرات
 1. نمازی می گوید

  سلام خسته نباشید دقیقا توی کدوم قسمت باید بری که بتونی مثلا آرنولد رو باز کنی؟یاهر کدوم از شخصیت های دیگه که قفلند ؟؟؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید بخش های آفلاین بازی (مثلا داستانی) رو کامل کنید.

 2. فاتحی می گوید

  سلام خستنه باشید رویه این سیستم Intel (R) core (TM) i5-3380 M @ 2.90 GHZ RAM 8 64 bit این بازی ها میشه mortal kombat 11 mortal kombat xl injusticw 2 کارت گرافیک 2 ویندوز 7

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام، بله

 3. کردی می گوید

  سلام خسته نباشید.یه سوال
  میشه سطح خشونت بازی رو تغییر داد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام، میتونید افکت های خون و خون ریزی رو غیرفعال کنید

 4. سعیدی می گوید

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر تو بازی مورتال کمبات میتونیم شخصیتمون رو به هر شکلی دربیارم یا مثل سری قبلیش فقط چند حالتا خاص داره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر در قسمت‌های قبلی مورتال کامبت نهایتا با دو سه حالت مبارزه طرف بودیم، ولی در مورتال کامبت ۱۱ این امکان را خواهیم داشت تا از هر نظر شخصیت‌ها را دستکاری کنیم و تغییر دهیم مورتال کامبت ۱۱ این اجازه را می‌دهد تا از ظاهر شخصیت‌ها گرفته تا اعداد و ارقام قدرت آن‌ها را تغییر داد.ب

 5. حیدری می گوید

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید حرکت Fatal Blowچیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر حرکات ایکس‌ری نام‌گذاری تازه‌ای دارند و Fatal Blow نام گرفته‌اند. زمانی که خط سلامتی یک بازی‌کننده به کمتر از ۳۰ درصد برسد، می‌توانند حرکت Fatal Blow خود را اجرا کنند. کلید اجرای حرکت تفاوتی نکرده است.

 6. سجاد می گوید

  سلام وقتتون بخیر راجب همین Fatal Blowسوال داشتم من یه بار از این حرکت استفاده کردم ولی دیگ نمیتونم ازش استفاده کنم چرا؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر در هر بازی فقط یک بار می‌توان حرکت Fatal Blow را اجرا کرد؛ یعنی امکان استفاده از این حرکت در هر راند وجود ندارد و به همین دلیل، باید برنامه‌ریزی درستی برای استفاده از آن داشت. البته اگر حرکت Fatal Blow اجرا شود، ولی به دشمن برخورد نکند، امکان استفاده دوباره از آن وجود خواهد داشت، ولی باید مدت زمانی صبر کرد.

 7. قربانی می گوید

  سلام وقتتون بخیر توی بازی هر شخصیت چند تا حرکت Crushing Blowداره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر هر شخصیت پنج شش عدد Crushing Blow مختلف دارد که در حالت‌های مشخص شده، فعال می‌شوند و صدمه‌ی زیادی هم وارد می‌کنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.