AD

اولین مصاحبه کامل مارک زاکربرگ در Metaverse

اولین مصاحبه کامل مارک زاکربرگ در Metaverse
0 222

مارک زاکربرگ، رئیس سازمانی که قبلاً فیس‌بوک نامیده می‌شد، اولین مصاحبه‌اش را که به طور کامل در متاورس شرکت خود انجام شده بود، به پایان رساند.

زاکربرگ برای این مصاحبه با لکس فریدمن (Lex Fridman)، پادکستری که چندین بار با او مصاحبه کرده بود، ارتباط برقرار کرد. فریدمن در آستین تگزاس (Austin Texas) و زاکربرگ احتمالاً در دفتر مرکزی متا در کالیفرنیا قرار داشتند.

برای مصاحبه، هر دو نفر مورد اسکن‌های فیزیکی دقیق و همچنین نوعی فرآیند آموزش حرکات و حالت‌های صورت قرار گرفتند، که شاید شبیه به نسخه پیچیده‌تری از رویکردهای آموزشی مورد استفاده برای یادگیری داده‌های بیومتریک برای امنیت گوشی‌های هوشمند از جمله اثر انگشت و چهره باشد.

شاید علاقه‌مند به آشنایی بیشتر با دنیای متاورس باشید

زاکربرگ توضیح می‌دهد که این داده‌ها سپس در یک کدک (codec) جمع می‌شوند که به نوبه خود با داده‌های حسگر یک هدست VR ترکیب می‌شوند تا یک آواتار دیجیتال واقعی ایجاد کند. چیزی که کاملاً هوشمندانه است این است که این رویکرد کدک به این معنی است که پهنای باند مورد نیاز نسبتاً محدود است. هنگامی که هر یک از طرفین یک کپی از آواتار دیجیتال دیگری داشته باشند، داده‌های مورد نیاز برای متحرک سازی آنها بسیار کمتر از مثلاً انتقال ویدیوهای دیجیتال با کیفیت بالا است.

بنابراین، از نظر تئوری، شما چیزی بسیار واقعی‌تر از ویدیو دارید، اما پهنای باند کمتری دارد.اما چقدر واقع بینانه؟ تا حدی می‌توانید خودتان قضاوت کنید. فریدمن تصویری دو بعدی از مصاحبه را در کانال یوتیوب خود با هر دو آواتار آپلود کرده است.

متاسفانه ویدیو فقط 1080p است. اما حتی با آن رزولوشن نسبتاً پایین نیز می‌توان دید که آواتارها دارای یک وایب CGI نسبتاً واضح هستند.

شاید بخوانید: چه کسی به متاورس (Metaverse) نیاز دارد؟

video
play-sharp-fill
با توجه به ویدیوی آپلود شده، به نظر می‌رسد که متا تقریباً مشکل تأخیر را برطرف کرده است و با وجود پردازش نسبتاً سنگینی که باید بین هر گفتار یا حالت چهره، به کدک ترجمه شده و به کاربر دیگر منتقل می‌شوند، یک مکالمه کاملاً طبیعی و روان دارند.

در مورد سخت افزار مورد استفاده، در یک نگاه شبیه به هدست‌های Meta Quest Pro، به علاوه مجموعه‌ای از پوشش‌های نسبتاً سنگین به نظر می‌رسد و این، واقعاً، ایراد اصلی باقی می‌ماند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.