AD

آموزش بازی فکری تاجر کوچولو

0 3,022

قصد داریم در این مطلب شما را با یکی از بی نظیرترین بازی های فکری آشنا کنیم. بازی تاجر کوچولو از جمله بازی های فکری است که می تواند هوش از سر شما ببرد و شما را تا ساعت ها به فکر وا دارد. بازی تاجر کوچولو ، برای آشنایی کودکان با شهرها و سوغات آن ها، کشورهای همسایه ی ایران، تجارت، خرید و فروش و کسب درآمد، بسیار مناسب است. این بازی فکری و آموزشی برای کودکان 6 ساله طراحی شده است ولی به قدری جالب است که نه تنها کودکان بلکه بزرگترها نیز می توانند ساعت ها با آن سرگرم شوند.

بازی تاجر کوچولو در مورد فردی است که با سفر به شهرهای مختلف ایران، سوغات مربوط به هر شهر را خریداری می کند و آن ها را برای فروش به کشورهای همسایه می برد تا با قیمت خوبی بفروشد و سرمایه ی خود را افزایش دهد. سفر او از شهر تهران آغاز می شود و به بیشتر شهرهای ایران و کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان، ترکیه، آذربایجان و افغانستان می رود.

هدف بازی تاجر کوچولو

هدف بازی فکری تاجر کوچولو ، آشنایی کودکان با شهرها و سوغات آن ها، کشورهای همسایه ی ایران، تجارت، خرید و فروش و کسب درآمد، است. البته این بازی به قدری جالب است که نه تنها کودکان بلکه بزرگترها نیز می توانند ساعت ها با آن سرگرم شوند. تعداد بازیکنان مورد نیاز برای انجام بازی تاجر کوچولو، ۲ تا ۴ نفر و مدت زمان بازی حدود ۴۵-۳۰ دقیقه می باشد.

هدف بازی تاجر کوچولو
بازی تاجر کوچولو

بیشتر بخوانید: آموزش یافتن اسکوپ ۶ برابر در نقشه ارانگل پابجی موبایل

وسایل بازی

در این قسمت از آموزش بازی تاجر کوچولو به معرفی وسایل بازی خواهیم پرداخت. در بسته بازی فکری تاجر کوچولو ، ۲۹ کارت سوغات شهرها، ۸ کارت کشورهای همسایه، ۴ مهره در رنگ های مختلف، یک تاس، صفحه بازی، ۳۲ اسکناس ۱۰۰۰۰، ۳۲ اسکناس ۵۰۰۰، ۱۶ اسکناس ۲۰۰۰ و ۱۶ اسکناس ۱۰۰۰ وجود دارد.  

روش بازی فکری تاجر کوچولو

برای شروع بازی تاجر کوچولو ، همه بازیکنان باید کارت های سوغات و همه ی اسکناس های خود را در بانک قرار دهند؛ سپس فردی که از نظر سنی از دیگر بازیکنان بزرگتر است را به عنوان بانکدار انتخاب می کنند. در ابتدا، بانکدار به هر بازیکن، ۱۲ اسکناس ۱۰ هزاری، ۱۲ اسکناس ۵ هزاری، ۴ اسکناس ۲ هزاری و ۴ اسکناس هزاری می دهد و مابقی اسکناس ها را در بانک می گذارد. حالا نوبت کارت های کشورهاست و باید کارت هر کشور را نزدیک خودش قرار دهید. شروع این بازی آموزشی از شهر تهران می باشد و بازیکنان هر کدام، یک مهره در خانه شروع قرار می دهند. نوبت هر بازیکن با انداختن تاس تعیین می شود.

اگر مهره ی بازیکنان روی خانه ای که مرکز استان یا پایتخت کشور است، قرار گیرد، می تواند به دلخواه یکی از دو عمل زیر را انجام دهد:

۱- کارت اطلاعات مربوط به آن شهر یا کشور را در یک دقیقه مطالعه کند، سپس حداقل ۴ مورد از آن اطلاعاتی که مربوط به پایتخت استان یا کشور است را به بانکدار توضیح دهد. این اطلاعات شامل جمعیت استان، مساحت و جمعیت پایتخت، سوغات، صنایع دستی و آثار تاریخی آن شهر و زبان و پوشش مردم است. اگر بازیکن موفق به انجام این مرحله شود از بانکی مبلغی پول به عنوان جایزه دریافت می کند.

۲- می تواند سوغات آن استان را بخرد و محصولات استان ها یا کشورهای دیگر را به مردم آن استان با قیمت بالاتر بفروشد و پول آن را از بانک دریافت کند.

نکته:

هر بازیکنی که به کشور همسایه، سوغاتی را می فروشد، باید مبلغ ۵۰۰۰ تا، به عنوان مالیات به بانک بپردازد.

نحوه حرکت مهره های بازی تاجر کوچولو

 بازیکنان بازی تاجر کوچولو می توانند مهره ها را در همه ی جهات حرکت دهند و در طول مسیر، مهره های دیگر بازیکنان را بزنند. بازیکنی که مهره اش از بازی بیرون انداخته می شود باید مبلغ ۵۰۰۰ را به عنوان جریمه به بازیکن مقابل بدهد و مهره ی خود را به تهران انتقال دهد. اگر نگران تمام شدن پول هایتان هستید، باید بگویم که اصلا جای نگرانی نیست چرا که بازیکنان می توانند با هم توافق کنند و از بانک مبلغ ۲۵۰۰۰ تا وام بگیرند.

اگر موجودی بازیکنان به حد مطلوب برسد، باید مبلغ وام را به همراه سود آن به بانک برگردانند. همچنین بازیکنان می توانند در صورت نیاز به پول، کارت های سوغات خود را به بانک بفروشند و در مقابل علاوه بر قیمت آن سوغات، ۲۰۰۰ تا بابت سود، از بانکدار دریافت نمایند.

پایان و برنده ی بازی

با تمام شدت کارت های سوغات بانک، بازی تاجر کوچولو خاتمه می یابد و بازیکنی که بیشترین اسکناس را دارد به عنوان برنده اعلام می شود. یکی دیگر از راه های خاتمه دادن به بازی آموزشی تاجر کوچولو ، تعیین مدت زمان برای آن است. در این روش هم، بعد از اتمام زمان تعیین شده بازیکنی که بیشترین اسکناس را دارد برنده بازی است.

شما برای ما از بازی تاجر کوچولو بنویسید

در این مطلب از مجله بازی ایموجو شما را با بازی تاجر کوچولو آشنا کردیم و آموزش بازی تاجر کوچولو را در اختیارتان قرار دادیم. چنانچه با این بازی آشنایی دارید و می توانید تجربیات شیرینی از ان را به ما انتقال دهید، به قسمت نظرات مراجعه کنید. تجربیات شما می تواند به متقاضیان ایموجو کمک کند تا لحظات شیرینی را با بازی تاجر کوچولو به ثبت برسانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.