AD

داغ شدن آیفون 15 پرو

داغ شدن آِفون 15 پرو
0 1,506

سری گوشی‌های آیفون 15 پرو که به تازگی منتشر شده‌اند مورد بررسی‌های فراوان قرار گرفته‌اند و طبق نتایج این بررسی‌ها دوربین‌ها، طراحی جدید و موارد دیگر مورد استقبال قرار گرفته است اما در این میان مشکلی نیز وجود دارد که توجه‌ها را به خود جلب کرده است: گرم شدن بیش از حد.

شاید بخوانید: دوربین تتراپریسم آیفون ۱۵ پرو مکس

گاهی اوقات تلفن‌هایمان کمی داغ می‌شود، گاهی اوقات به دلایل واضحی مانند انجام یک بازی ویدیویی سنگین و گاهی اوقات بدون هیچ دلیل مشخصی.

به گفته 9to5Mac، گزارش‌های زیادی در مورد داغ شدن بیش از حد آیفون 15، ظاهراً در همه مدل‌ها، در حال پخش است. برخی این مشکل هنگام شارژ شدن تلفن بیان کرده‌اند که ممکن است مشکلی ایجاد نکند.

همچنین شایان ذکر است که 24 ساعت اول استفاده از یک آیفون نشان دهنده چگونگی ظاهر و کارکرد آینده نیست. این به این دلیل است که اکثر افراد داده‌ها را از تلفن قدیمی خود انتقال می‌دهند و گوشی جدید کار سخت کپی کردن را انجام می‌دهد.

یکی از یوتیوب‌برهای کره‌ای، BullsLab، ادعا می‌کند که دمای آیفون را با دوربین تصویربرداری حرارتی ثبت کرده است و هنگام تست سخت گوشی، انجام بازی‌ها و انجام بنچمارک، می‌گوید که تلفن به 116 درجه فارنهایت رسیده است.

یکی از عناصر کاملاً جدید در iPhone 15 Pro، تراشه A17 Pro که با استفاده از یک فرآیند 3 نانومتری ساخته شده است، مینگ چی کو از  TFI Securitiesدر گزارشی در Medium می‌گوید: بررسی من نشان داد  که مشکلات داغ شدن بیش از حد آیفون 15 پرو با این تراشه ارتباطی ندارد.

شاید بخوانید: شناسایی مشکل گرم شدن آیفون 15توسط اپل

Kuo ادامه می‌دهد، علت اصلی به احتمال زیاد به مواردی برمی گردد که برای دستیابی به وزن سبک تر در طراحی سیستم حرارتی نادیده گرفته شده‌اند مانند کاهش سطح اتلاف گرما و استفاده از یک قاب تیتانیوم، که تاثیر منفی بر راندمان حرارتی دارد.

با احترام به نظرات Kuo اما بعید است که اپل گوشی‌های جدید را برای این مورد آزمایش نکرده باشد. این تحلیلگر ادامه می‌دهد: انتظار می‌رود که اپل از طریق به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری به این موضوع رسیدگی کند، اما بهبودها ممکن است محدود باشد مگر اینکه اپل عملکرد پردازنده را کاهش دهد.اگر اپل به درستی به این مشکل رسیدگی نکند، می‌تواند بر فروش محصولات سری آیفون 15 پرو تأثیر منفی بگذارد.

گستردگی این موضوع با گذشت زمان مشخص خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.