AD

رئیس Capcom می‌گوید قیمت‌ بازی‌ها خیلی پایین است

رئیس Capcom می‌گوید قیمت‌ بازی‌ها خیلی پایین است
0 93

بسیاری از استودیوها اخیراً با وجود مخالفت طرفداران، قیمت بازی‌های خود را تا 70 دلار بالا برده‌اند. اکنون که این امر به طور فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به یک هنجار است، به نظر می‌رسد Capcom آماده است تا به آنها بپیوندد و می‌گوید که قیمت فعلی آن در مقایسه با هزینه توسعه “خیلی پایین” است.

این صحبتها توسط هاروهیرو سوجیموتو (Haruhiro Tsujimoto)، رئیس کپکام، در نمایشگاه بازی توکیو گفته شده است. همچنین او پس از اینکه بازی‌های اخیر کپکام  Resident Evil 4 Remake و Street Fighter 6 به قیمت 60 دلاری رسیدند، در مورد ابراز نظر کرد. قیمت یک پورت Resident Evil 4 Remake در iPhone 15 Pro  حدود 60 دلار است که بسیار بالاتر از عرضه‌های موبایلی معمول است، که نشان می‌دهد این افزایش قیمت می‌تواند زودتر به اجرا درآید.

شاید بخوانید: بسته الحاقی Separate Ways ریمیک Resident Evil 4

سایت ژاپنی Nikkei گزارش داده، Tsujimoto  می‌گوید: هزینه‌های توسعه حدود 100 برابر بیشتر از زمان Famicom (NES)  است، اما قیمت نرم‌افزار آنقدر افزایش پیدا نکرده است. من شخصاً احساس می‌کنم که قیمت بازی بسیار پایین است.

افزایش هزینه‌های توسعه تنها دلیلی نیست که تسوجیموتو برای افزایش قیمت بازی‌ها ذکر می‌کند. او همچنین استدلال می‌کند که دستمزدها باید در صنعت افزایش یابد زیرا این امر برای کسب‌وکار سالم و نیز حفظ کارکنان کمک می‌کند.

شاید بخوانید: راهنمای بازی Street Fighter 6؛ سلطان بازی‌های فایتینگ

باید منتظر بمانیم و ببینیم کدام بازی کپکام برای اولین بار با قیمت 70 دلار عرضه می‌شود. اگر هزینه‌ی بالای پورت آیفون Resident Evil 4 Remake  قابل پیش‌بینی است، می‌توان فرض کرد که قیمت بالاتر به زودی اعمال شود. با این حال جدیدترین تایتل‌های آن هنوز با قیمت 60 دلار در ویترین فروشگاه‌ها موجود است، بنابراین امیدواریم شاهد افزایش بازی‌های این استودیو نباشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.