AD

دوربین تتراپریسم آیفون 15 پرو مکس

0 1,568

آیفون 15 پرو مکس جدید اپل یک گوشی هوشمند عالی برای عکاسان و فیلمبرداران است. یکی از ویژگی‌های جدید این دستگاه، لنز 120 میلی‌متری f/2.8 آن است که پنج برابر دوربین اصلی این گوشی است. در کنار ویژگی‌های جدید، طراحی گوشی کاملاً متفاوت از آیفون 14 پرو مکس است.

iPhone 15 Pro دارای تغییرات قابل توجهی در طراحی است. اپل از استیل ضد زنگ فاصله گرفته و به فریم تیتانیومی روی آورده است که موضوع بسیاری از کمپین‌های بازاریابی آیفون 15 پرو اپل است. علاوه بر ایجاد زیبایی ظاهری، شاسی تیتانیومی وزن آیفون 15 پرو را حدود 20 درصد کاهش داده است.

حتما بخوانید: آیفون 15 می تواند با Precision Finding دوستان شما را تا فاصله 60 متری پیدا کند

در بخش عملکرد، اپل بالاخره از پورت لایتنینگ اختصاصی خود فاصله گرفت و USB-C را پذیرفت.

iPhone 15 Pro Max باتری مشابه مدل سال گذشته را نشان می‌دهد، البته با ظرفیت 2.5 درصد بیشتر.

در مورد دوربین زوم 5 برابر، وبسایت iFixit می‌گوید: زوم دوربین این گوشی به اندازه دوربین S23 Ultra 10x نیست، اما روشی که مهندسان اپل به آن دست یافتند بسیار جالب است.

iFixit ادامه می‌دهد: به‌جای انتخاب مجموعه‌ای از لنزها که توسط آهن‌رباهای الکترومغناطیس کنترل می‌شوند، آنها یک پریسکوپ «تتراپریسم» تک عنصری طراحی کردند که نور را چندین بار منعکس می‌کند تا فاصله کانونی 120 میلی‌متری را شبیه‌سازی کند.

جدا از لنز جدید 5x، به نظر می‌رسد دوربین اصلی و فوق عریض آیفون 15 پرو مکس مانند ماژول‌های سال گذشته باشد. با این حال، این بدان معنا نیست که بهبودهایی در کیفیت تصویر وجود ندارد؛ وجود دارد اما عملکرد بهتر به دلیل پیشرفت‌های نرم‌افزاری پیچیده است تا تغییرات صرفاً مبتنی بر سخت‌افزار.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.