AD

اپل به‌روزرسانی‌های ios, ipados و macOS را برای رفع اشکالات و تقویت امنیت منتشر می‌کند

0 72

سیستم‌عامل‌های  iOS 16، iPadOS 16  و macOS 13 اپل قرار است تا دو یا سه ماه آینده با نسخه‌های جدید جایگزین شوند، اما برخی از باگ‌ها نمی‌توانند منتظر یک نسخه کاملاً جدید باشند. این شرکت iOS/iPadOS 16.6 و macOS 13.5 را برای رفع چندین باگ امنیتی و تعداد انگشت شماری اصلاحات امنیتی دیگر برای مشکلاتی که به اپل گزارش شده‌اند، منتشر کرده است.

به‌روزرسانی‌های جدید، ویژگی‌های جدیدی اضافه نمی‌کنند؛ اگر اپل به برنامه‌ریزی تاریخ انتشار خود پایبند باشد، به‌روزرسانی‌های iOS/iPadOS 17 و macOS 14 Sonoma باید در سپتامبر یا اکتبر در دسترس باشند. نسخه بتای عمومی اوایل این ماه منتشر شد.

چندین اصلاح امنیتی در این به‌روزرسانی‌ها در اصل بخشی از به‌روزرسانی امنیتی Rapid Response برای iOS 16.5.1 و macOS 13.4.1  بودند. نسخه اصلی آن به‌روزرسانی حذف شد، اما working version با همان اصلاحات زود منتشر شد.

اپل همچنین چندین به‌روزرسانی امنیتی را برای دستگاه‌های قدیمی‌تری که نمی‌توانند سیستم‌عامل فعلی خود را اجرا کنند، منتشر کرد. به‌روزرسانی macOS Big Sur 11.7.9 و به‌روزرسانی macOS Monterey 12.6.8 هر دو بر روی هر Mac که هنوز یکی از این سیستم‌عامل‌ها را اجرا می‌کند، اجرا می‌شوند، صرفنظر از اینکه آیا از macOS 13 پشتیبانی می‌کند یا خیر.

به‌روزرسانی‌های iOS و iPadOS 15.7.8 فقط از دستگاه‌های قدیمی‌تری مانند iPhone 6S، iPad Air 2  و نسل اول iOS 6 تا iPhone1 پشتیبانی می‌کنند.

به‌روزرسانی‌های tvOS 16.6 و watchOS 9.6 نیز امروز منتشر شده‌اند که برخی از باگ‌های امنیتی مشابه نسخه‌های iOS و macOS را برطرف می‌کنند.

شاید برای شما جالب باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.