AD

راهنمای جامع و کامل بالا بردن گرافیک بازی در Ps4

0 12,322

بالا بردن گرافیک بازی در Ps4 شاید کمی دور از ذهن باشد. چرا که اگر بگوییم   تا زمان آمدن Ps5، Ps4 بهترین کنسول بازی موجود در جهان است، فقط به یک واقعیتی که همه آن را قبول دارند، اشاره کرده‌ایم. اما برخی مواقع رزولوشن و یا گرافیک کنسول پلی استیشن ما پایین است. این موضوع شاید باعث شود تا ما حس بدی به این کنسول بازی پیدا کنیم و در صدد تعویض و یا جایگذاری آن با دیگر کنسول‌ها بیفتیم. اما کافیست بدانید که برای بالا بردن رزولوشن و گرافیک کنسول Ps4، فقط با چند کلیک فاصله داریم. برای آگاهی از این روش‌ها با سایت رسانه بازی موبایل ایموجو تا آخر این مقاله همراه باشید.

بالا بردن گرافیک بازی در Ps4 چه تاثیری در انجام بازی ما می‌گذارد؟

زمانی که به صفحه تلویزیون نگاه می‌کنیم، ناخودآگاه توجه زیادی به آن می‌کنیم. این توجه زیاد باعث می‌شود تا از مغز ما نیروی بیشتری گرفته شود. حتی به گفته محققان، خستگی یک ساعت نگاه کردن به وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون و موبایل، معادل پنج ساعت کتاب خوانی می‌باشد. به همین دلیل است که کتاب‌های الکترونیکی را نمی‌توان بیشتر از 40 دقیقه مطالعه کرد. همه‌ی این موارد مربوط به تلویزیون و یک برنامه عادی است که شما در آن هیچ نقشی ندارید و فقط نظاره‌گر هستید.

در حالی که در گیم، توجه شما به صفحه تلویزیون، حدود 10 برابر حالت عادی است. حتی در بازی‌های مختلف، ممکن است این عدد بزرگتر هم شود. پس با همه‌ی این تفاسیر باید متوجه شده باشیم که بالا بردن گرافیک بازی در Ps4 بسیار حیاتی و مهم می‌باشد. چون رابطه مستقیمی با سلامتی و لذت بردن شما از گیم دارد. حتی اگر به لحاظ سلامتی هم چندان مهم نباشد، واقعا کیفیت گیم را 50 درصد کاهش می‌دهد، و این در حالی هست که گیم برای لذت بردن می‌باشد. پس اگر چیزی ماهیت گیم را به خطر بیندازد، باید آن را نابود کرد.

بالا بردن گرافیک بازی در Ps4 چه تاثیری در انجام بازی ما می‌گذارد؟

شاید بپرسید، چگونه ممکن است که رزولوشن و گرافیک تاثیر منفی بر هیجان بازی بگذارد؟ باید بگویم که اگر در گیم نت‌ها بازی کرده باشید، می‌دانید که برای جلب نظر مشتری‌های خود، رزولوشن را در بهترین حالت تنظیم می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که اگر به گیم نت دیگری بروید و یا برای خود یک کنسول بخرید، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌کند، رزولوشن صفحه تلویزیون است. مطمئنا اگر کمتر از رزولوشن قبلی باشد، کیفیت بازی که انجام خواهید داد هم به شدت پایین می‌آید و از بعد سلامتی هم بسیار مضر می‌باشد.

 


نقد و بررسی بازی فیفا موبایل ؛ نقاط قوت و ضعف بازی

 • ۹ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 27

 


نقد و بررسی بازی Crysis 1 (کرایسیس ۱)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 27

 


نقد و بررسی بازی Bioshock 1 (بایوشاک)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 27

 


نقد و بررسی بازی Fifa 18 (فیفا ۱۸)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 36

 


نقد و بررسی بازی Hitman 2 (هیتمن ۲)

 • ۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 38

 


نقد و بررسی بازی eFootball PES 2020) PES 2020)

 • ۳۱ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 32

نحوه بالا بردن گرافیک بازی در Ps4

به اهمیت بالا بردن گرافیک بازی در پلی استیشن 4 پی بردیم. پس تنها چیزی که می‌ماند، نحوه‌ی بالا بردن آن می‌باشد. قبل از این که آموزش را شروع کنیم، باید بدانیم که دو نوع Ps4 در بازار وجود دارد و برای هر یک از آن‌ها باید روش جداگانه‌ای بگوییم. Ps4 pro آپدیت شده و ارتقاء یافته کنسول معمولی Ps4 می‌باشد. نسخه Pro به هر حال بعد از نسخه معمولی تجاری شده و می‌توان حدس زد که بهتر از آن هم باشد.

چون دو نوع Ps4 داریم، شاید گمان کنیم که باید برای این که رزولوشنشان را بالا ببریم، دو روش مجزا هم داشته باشیم. البته این گمان هم درست است و هم نادرست. نادرست است، چون در نسخه Pro فقط یک قابلیت جدید اضافه شده است و می‌توان از روش بالا بردن گرافیک در بازی در Ps4 معمولی هم، استفاده کرد. درست است، چون در نسخه Pro یک روش بهتری آمده است، پس دیگر نیازی به استفاده از روش معمولی هم نیست.

بالا بردن گرافیک بازی در Ps4 معمولی

برای بالا بردن رزولوشن ps4 معمولی، کافیست تا مسیر زیر را طی کنیم و به راحتی رزولوشن و گرافیکی که برای سلامتی و هیجان گیم، ضروری است را، تنظیم کنیم.

 • ابتدا کنسول را روشن و به قسمت Setting یا همان تنظیمات بروید. معمولا علامت آن، یک کیف یا یک چرخ دنده است.
 • به سراغ گزینه Display setting بروید و آن را انتخاب کنید.
 • در این قسمت، گزینه Video output را انتخاب کنید.
 • یک لیستی برای شما می‌آورد. در این لیست اسم یک سری کابل‌هایی وجود دارد که در ورودی ps4 شما تعبیه شده‌اند. با توجه به آن کابلی که دستگاه Ps4 را به تلویزیون وصل کرده‌اید، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. (البته اگر نمیدانید که کابل چی هست و یا حوصله ندارید، یکی را به اختیار انتخاب کنید. البته ممکن است که تاثیر آن کمی ناملموس باشد، اما به امتحانش می‌ارزد.)
 • می‌رسیم به آخرین مرحله‌ی بالا بردن رزولوشن در بازی Ps4 که باید یکی از رزولوشن‌ها را انتخاب کنید. سعی کنید، عدد یا رزولوشنی را انتخاب کنید که برایتان مناسب باشد. صرفا انتخاب کردن عدد ماکسیمم، انتخاب خوبی نخواهد بود. اما به هر حال، می‌توانید بالاترین رزولوشن، یعنی 1080 pixel را انتخاب کنید.

بالا بردن رزولوشن کنسول Ps4 معمولی

بالا بردن گرافیک بازی در Ps4 پرو

Ps4 pro، کمی بهتر از نسخه معمولی می‌باشد. یک سری ایرادات و نواقص موجود در نسخه معمولی، در این نسخه بهبود یافته‌اند. همچنین در حالت کلی هم، خود پلی استیشن، عملکرد بهتری دارد. در کل می‌توان گفت که اگر قصد خرید کنسول پلی استیشن دارید، حتما نسخه Pro آن را خریداری کنید. اما برای بالا بردن گرافیک بازی در پلی استیشن 4 از نوع Pro، هم می‌توانید مراحل بالا را انجام دهید و هم این که از قسمت Video output، می‌توانید از تنظیمات HDR استفاده کنید. به همین راحتی گرافیک خود را بالا ببرید.

نتیجه گیری

گیمرهای زیادی در سرتاسر دنیا به کنسول Ps4 اعتیاد شدید دارند و به نوعی یکی از کالاهای اساسی زندگی آن‌ها به شمار می‌رود. اما با این حال، گاها اتفاق می‌افتد که رزولوشن صفحه تلویزیون، یا آن محلی که در آن گیم بازی می‌کنید، بسیار پایین است و یا گاها نور زیاد آن، چشم شما را به درد می‌آورد. در این مقاله روش‌های اساسی برای بالا بردن گرافیک بازی در Ps4 نسخه معمولی و Pro را به شما آموزش دادیم.

اگر فکر می‌کنید اطلاعات موجود کافی نیست، می‌توانید با کارشناسان گیم سایت ایموجو در ارتباط باشید. همچنین شما می توانید برای مشاهده دیگر آموزش های کاربردی و مفید به بخش آموزش بازی در سایت مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.