AD

بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند؟

10 5,507

کلش رویال برای اولین بار در سال 2016 میلادی رونمایی شد و از همان سال نسخه‌های اندروید و آی او اس آن در اختیار کاربران قرار گرفت. این بازی یک نبرد چند نفره آنلاین است و شما می‌توانید با حضور در این بازی، با شخصی دیگر از هر جای کره زمین بازی کنید! به عبارت بهتر، شما با ورود به محیط بازی و فشردن دکمه شروع بازی، در تقابل با یک بازیکن دیگر قرار می‌گیرید و با وی به نبرد می‌پردازید. همین امر نیز هیجان این بازی را به شدت افزایش می‌دهد. کاملاً بدیهی است که این قابلیت به دلیل آنلاین بودن شما و اتصال به شبکه جهانی اینترنت فراهم می‌آید و اگر اتصال شما به اینترنت قطع شود، دیگر قادر به ادامه بازی نخواهید بود. در این میان، ممکن است این سوال که بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند برای شما نیز بوجود ‌آید.

از آنجا که این سوال برای بسیاری از کاربران این بازی ایجاد می‌شود، ما تصمیم گرفتیم تا ابتدا به معرفی بازی کلش رویال و مولفه‌های آن و سپس به بررسی این موضوع بپردازیم. با ما در رسانه بازی موبایل ایموجو همراه باشید.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: ترفندهای حمله کردن در بازی کلش رویال

روند بازی کلش رویال

پس از شروع بازی و شرکت در یک نبرد، خواهید دید که این عرصه به دو نیمه تقسیم شده و هر یک از طرفین بازی در نیمه خود، دارای سه قلعه هستند. این دو نیمه با پل‌هایی به یکدیگر مرتبط می‌شوند و نیروهای سواره نظام می‌توانند با گذر از آن، به زمین حریف وارد شوند. هر نبرد مدت زمانی در حدود 2 الی 3 دقیقه داشته و شما و حریفتان باید تلاش کنید تا در این مدت، با استفاده از نیروهایتان، برج‌های یکدیگر را نابود سازید. هر طرف که بتواند زودتر به این مهم دست یابد، پیروز میدان خواهد بود. ممکن است متوجه شوید که بر روی هر یک از قلعه‌ها در دو طرف عرصه نبرد، یک آدمک قرار دارد. این آدمک‌ها در قلعه‌های جلویی، در قالب کماندار و بر روی قلعه اصلی که بلندتر است، یک شخصیت سلطنتی است که با توپ جنگی آماده شلیک از بالای برج است.

این آدمک‌ها قدرت دفاع از برج‌ها، عرصه نبرد و دیگر قهرمان‌های شما را دارند اما چندان نیز قوی و پیشرفته نیستند. در واقع، آن‌ها در یک لحظه فقط می‌توانند به صورت همزمان، به یک واحد شلیک کنند. بنابراین نمی‌توانید روی قدرت دفاعی آن‌ها حساب کنید!

روند بازی کلش رویال

فراخوانی قهرمان‌ها و استراتژی حمله

شما نیروها و یا قهرمان‌های بازی را با استفاده از کارت‌های بازی، به عرصه نبرد فرا می‌خوانید و آن‌ها برای پیروزی شما به مبارزه با نیروها و برج‌های حریف می‌پردازند. هر یک از  کارت‌های بازی به شما اجازه می‌دهد تا با پرداخت هزینه‌ای مشخص (میزان معینی اکسیر) یک نوع قهرمان که دارای توانایی‌های جنگی منحصر بفردی است، را به عرصه نبرد بیاورید. این قهرمان‌ها سرعت حرکت، تمرکز بر هدف و قدرت‌های مختلفی دارند و هر یک از آن‌ها برای نبرد در شرایط خاصی مناسب هستند. احتمالاً متوجه شده‌اید که در این بازی، نحوه استفاده از نیروها و به عبارت بهتر استراتژی دفاع و حمله، از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. طبیعی است که برخی استراتژی‌ها همواره شما را به پیروزی نمی‌رسانند اما استفاده هوشمندانه از کارت‌های بازی می‌تواند کمک کننده باشد.

توجه کنید که باید علاوه بر یادگیری قوانین بازی کلش رویال، باید به خوبی بدانید که هر کارت بازی، چه قهرمانی را وارد بازی می‌کند، آن قهرمان چگونه حمله می‌کند، نقطه ضعف آن در چیست، ترکیب کدام قهرمان‌ها با یکدیگر از قدرت بالاتری برخوردار است و دشمن چگونه می‌تواند حملات شما را خنثی کند. دانستن این نکات همان استراتژی حمله است و به شما کمک می‌کند تا به سادگی و کاملا تکنیکی، بتوانید به پیروزی در برابر رقیبان خود دست یابید. تا اینجا به نحوه بازی پرداختیم و دیدیم که کلیت این بازی به چه صورت است. در ادامه به بررسی این موضوع که بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند می‌پردازیم.

بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند

همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم، این بازی، یک بازی ویدئویی و یک نبرد چند نفره آنلاین است و این به آن معناست که برای اجرای آن به استفاده از اینترنت وای فای و یا داده تلفن همراه نیاز دارید. اگر می‌خواهید بدانید که بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند می توانید از ابزارهای خاصی که مصرف داده در تلفن شما را ردیابی می‌کنند استفاده کنید و قبل و بعد از اجرای بازی، میزان داده مصرف شده را بررسی کنید. اما پیش از هر چیز، بهتر است با برخی از نکاتی که بر مصرف داده تاثیر می‌گذارند، آشنا شویم.

عواملی که می‌توانند بر میزان استفاده از داده تاثیر بگذارند

 • اولین مورد، طراحی و گرافیک خوب برنامه و بازی موبایل است. طبیعی است که یک بازی ویدئویی همانند کلش رویال با گرافیک جالب و فوق العاده‌ای که دارد، برای لود شدن و دریافت اطلاعات از سرور، به مصرف داده زیادی احتیاج خواهد داشت.
 • دومین مورد نیز میزان اجرای بازی در دستگاه موبایل یا تبلت شماست. به طور تقریبی می‌توان چنین گفت که اگر شما روزانه 4 ساعت اجرا کنید (که این زمان به خودی خود، زمان زیادی است) ماهانه حدوداً 2 گیگابایت داده مصرف خواهد کرد اما اگر آن را زیاد اجرا نکنید و یا خیلی بازی نکنید، این میزان به حدوداً 1 گیگابایت کاهش می‌یابد.

حالا اگر باز هم دوست دارید تا دقیقاً بدانید که بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند می‌توانید از ابزارهایی که به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید. برای تلفن‌های هوشمند اندرویدی، گزینه‌ای برای کنترل استفاده از داده پس زمینه از طریق ویژگی داخلی کنترل و استفاده از داده وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از این ابزار، میزان استفاده از داده را کنترل کرده و نتیجه را نیز به صورت یک نمودار مشاهده کنید. اما چرا این برنامه به صورت پس زمینه نیز به مصرف داده می‌پردازد؟ هر زمان که وضعیت جدیدی از صندوقچه‌ها، زمان درخواست کارت از قبیله‌ها و حتی زمانی که جنگی آغاز شده یا پایان یافته باشد، کلش رویال شما را با فرستادن یک اعلان، از وقوع این اتفاق مطلع می‌سازد. بنابراین طبیعی است که به صورت پس زمینه نیز از داده‌های شما استفاده کند.

بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند

چگونه بفهمیم بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند

در این مطلب، بازی کلش رویال و نحوه اجرای آن را معرفی کردیم و دیدیم که این بازی ویدئویی دارای خصوصیات و قابلیت‌های جالبی است که آن را در شمار یکی از بازی‌های پرطرفدار و همچنین پردرآمد در فروشگاه برنامه اندروید و آی او اس قرار داده‌است. در ادامه نیز به بررسی این موضوع که بازی کلش رویال چقدر اینترنت مصرف می کند پرداختیم و اشاره کردیم که برای فهمیدن میزان دقیق مصرف داده، می‌توانید از ابزارهای ردیابی مصرف داده در تلفن خود استفاده کنید. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت کافی برده باشید و با ما در دیگر مقالات آموزشب بخش آموزش بازی وب‌سایت ایموجو نیز همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظرات
 1. سروش ۱۳۸۲ می گوید

  کلش خیلی نت مصرف نمیکنه ولی پابجی مصرف نتش خیلی بالاست ۲گیگ برای ی ماه درست نیست من روزی ۳.۵ساعت تقریبا بازی میکنم حدودا برای دو ماه ۱گیگ مصرف میکنه برای من اینحوری دیگ نمیدونم

 2. تنها می گوید

  وایی یعنی چی 2گیگ واقعااا زیاده این حجم از وای فا برایی داده من بسته گوشیم ماهانه 4گیگ اگ دو گیگش برای این بازی بره چی میمونه ایا راهی هست که مصرف اینترنت شو پایین بیاریم???

  1. حسین راشدی می گوید

   بله میشه
   در تنظیمات
   قسمت مصرف وای فای یا مصرف داده
   پس زمینه هایشان را محدود کنید
   من یکسال دارم بازی می‌کنیم
   تو این یکسال حدودا ۳ گیگ خورده
   برای ۱ سال ۳ گیگ خیلی کمه

 3. Mahyar می گوید

  من دو روزه نصب کردم
  و تو این دو روز ۵ لول با رفتم
  ولی دو گیگ مصرف داشته
  خیلی زیاده

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام امکان نداره چچون مصرفنت خیلی پایینی داره امکان داره گوشیتون اپدیت خودکارش فعال باشه

 4. سینا می گوید

  اول از تشکر میکنم به‌خاطر این مقاله ای که قرار دادید
  ولی من امروز بازی رو نصب کردم و حدود ۱۵ دقیقه درون بازی بودم ولی وقتی مصرف داده های خودم رو بررسی کردم حدود ۳۰۰ مگ مصرف شده بود ! این خیلی برام عجیب بود چون هیچ بازیی رو ندیده بودم که تا این اندازه مصرف داده داشته باشد ، حتی بازی هایی مثل life after و cod mobile و حتی آسفالت ۹ هم با آن گرافیک های وحشتناک‌شان چنین مصرفی ندارند

 5. مهدی می گوید

  انقدر مصرف نمیکنه من شب و روز بازی میکنم خیلی کم میبرهکلا با دوروز بازی100مگا بایت برد

 6. ناشناس می گوید

  ولی به بازیش می ارزه

 7. پارسا می گوید

  آیا این بازی زیاد میبره یادم اینترنت را میگم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام خیر خیلی کم مصرف میکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.