AD

ترفندهای حمله کردن در بازی کلش رویال

8 289

بازی کلش رویال، یکی از بازی‌های ویدئویی استراتژیک و نبرد چند نفره آنلاین است که توسط کمپانی سوپرسل، طراحی شده‌است. در این بازی، بازیکنان به صورت دونفره یا تک به تک، با حریفان خود روبرو می‌شوند و با آن‌ها به رقابت می‌پردازند و هر طرف که بتواند همزمان با حفاظت از برج‌های خود، بازی را به سوی زمین حریف کشانده و برج‌های وی را نابود سازد، پیروز میدان خواهد بود. بدیهی است که هر دور از مبارزات دارای مدت زمان محدودی است و اگر در پایان مبارزه، هیچ یک از بازیکنان، موفق به نابودی کامل برج‌های حریف نشده باشد و به عبارتی هر دو طرف به میزان یکسانی تخریب شده باشند، بازی به وقت اضافه می‌رسد. نحوه حمله بازیکنان در این بازی بسیار مهم است و به همین دلیل نیز ما در این مقاله از سایت ایموجو به بررسی نکات و آموزش حمله در بازی کلش رویال خواهیم پرداخت.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: گرفتن معدنچی در کلش رویال با ترفندهای ساده

نکاتی برای نحوه بازی و آموزش حمله در بازی کلش رویال

نحوه حمله در بازی کلش رویال، چندان پیچیده نیست و شما تنها با استفاده از کارت‌های بازی قادر خواهید بود تا شخصیت‌ها و قهرمان‌های مختلف را به عنوان سربازان خود به عرصه نبرد وارد کنید. این نیروها برای شما به جنگاوری می‌پردازند و تلاش می‌کنند تا از شما حفاظت کرده و حریف را نابود سازند. اما این تمام ماجرا نیست، چرا که نکات و ترفندهای خاصی به غیر از آموزش حمله در بازی کلش رویال نیز وجود دارند که باید آن‌ها را به خاطر بسپارید تا بتوانید از نیروهایی که برای عرصه نبرد به کار می ‌گیرید، بهترین بازدهی را دریافت کنید و پیروز میدان باشید. برخی از نکات مهم در هنگام حمله در بازی کلش رویال عبارتند از:

برقراری تعادل در عرصه نبرد و استفاده از طیف گوناگونی از نیروها

داشتن عرصه نبردی متشکل از نیروهای مختلف، برای مقابله با حملات زمینی و هوایی، شما را مطمئن می‌سازد که قادر به دفاع در برابر هر نوع حمله‌ای از سوی دشمنانتان هستید. به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که طیف وسیعی از کارت‌های بازی را در اختیار داشته باشید تا مدت زمان طولانی را برای انتظار شارژ مجدد اکسیر، از دست ندهید.

برای حمله در بازی کلش رویال از قهرمان‌هایی که تنها به برج‌ها حمله می‌کنند، استفاده کنید

برخی از کارت‌های بازی، قهرمان‌هایی را به عرصه نبرد می‌آورند که تنها به برج‌های حریفانشان حمله می‌کنند. غول و خوک سوار، نمونه‌ای از این نیروها هستند و داشتن یکی از آن‌ها در عرصه نبرد نقش به‌سزایی در موفقیت شما خواهد داشت. چرا که آن‌ها کاملاً بر روی هدفشان متمرکز هستند و اگر حریف واحدی را در نزدیکی میدان جنگ انتخاب کنند، تحت هیچ شرایطی از آن غافل نمی‌شوند.

برقراری تعادل در عرصه نبرد و استفاده از طیف گوناگونی از نیروها

خودتان از نیروهایتان حمایت کنید

توجه کنید که هیچگاه تمامی نیروهای خود را از یک دسته انتخاب نکنید و به عبارت بهتر آن‌ها را به شیوه‌ای مناسب، همراه با نوعی دیگر از نیروهایتان وارد عرصه نبرد کنید تا علاوه بر حمایت از یکدیگر، قادر به خنثی سازی حملات دشمن باشند و با اولین دفاع از سوی دشمن، تمامی نیروهایتان را از دست ندهید. نگران نباشید! با کمی تمرین، خواهید توانست تا ترکیبی از بازیکنان که در کنار هم قوی‌تر عمل می‌کنند را کشف کنید.

برای حمله در بازی کلش رویال از طلسم‌ها استفاده کنید

طلسم های موجود در بازی کلش رویال برای پیشروی یا تقویت نیروها در هنگام حمله به کار می‌روند. به اعتقاد بسیاری از بازیکنان، طلسم Freeze یکی از بهترین طلسم‌هاست که نیروهای حریف را برای چند ثانیه متوقف می‌کند. آن‌ها همچنین طلسم Zap که قادر است تا دشمنان ضعیف را خنثی کند و دیگران را در آن ناحیه گیج و متحیر سازد نیز به عنوان یکی از طلسم‌های خوب می‌دانند.

نبردهای بازی را با صدای روشن اجرا کنید

احتمالاً شما نیز این بازی را اغلب بدون صدا و در حالت سکوت اجرا می‌کنید. اما یکی از اصلی‌ترین نکات در هنگام آموزش حمله در بازی کلش رویال این است که همواره به صداهای موجود در بازی گوش دهید. برای این کار شما می‌توانید از هدفون یا هندزفری استفاده کنید. در هنگام حملات، شما قادر خواهید بود تا با دنبال کردن نشانه‌های صوتی که هنگام پایین آمدن نیروهای حریف می‌شنوید، ادامه حمله را پیش بینی کرده و با توجه به آن حمله و یا دفاع کنید.

نحوه استفاده از قهرمانان در هنگام نبرد

در بازی کلش رویال، معمولاً افراد وسوسه می‌شوند تا فوراً تمامی نیروها و قهرمان‌های خود را وارد عرصه نبرد کنند. اما بهتر است در ابتدای بازی کمی صبر کنید تا مخزن اکسیر شما تا حدودی پر شده و همچنین ببینید که حریف شما از چه نیروهایی استفاده می‌کند. البته در این مورد نیز استثناهایی وجود دارد. به عنوان مثال، اگر کارت های اولیه شما، شامل قهرمان‌های خاص و فوق العاده‌ای همچونMini P.E.K.K.A ، Hog Rider و Fire Spirits باشد، بهتر است سعی کنید تا بلافاصله همه آن‌ها را وارد عرصه نبرد کنید. در چنین شرایطی این قهرمانان می‌توانند با سرعت بسیار بالایی به تخریب برج‌های حریف بپردازند.

نحوه استفاده از قهرمانان در هنگام نبرد

تلاش کنید تا حواس نیروهای دشمن را پرت کنید

نیروها و قهرمان‌هایی که شما به عرصه بازی می‌آورید، تمرکز کاملی بر روی اهداف خود ندارند و اغلب پس از مدتی، از هدف تخریب برج‌های دشمن به سوی نابودی نیروهای دشمن منحرف می‌شوند. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که اگر یکی از نیروهای قدرتمند حریف، به سمت یکی از برج‌های شما در حال حرکت باشد، بهتر است تا یک نیروی ارزان قیمت که اکسیر چندانی مصرف نمی‌کند را در مرکز زمین رها کنید. در این حالت، بیشتر نیروهای دشمن از هدف اصلی خود غافل می‌شوند و به سراغ نابودی این هدف جدید می‌روند. در این زمان برج‌های شما قادر خواهند بود تا به سمت آن‌ها شلیک کنند و شما نیز میتوانید اقدامات متقابل بیشتری انجام دهید.

برای حمله در بازی کلش رویال حریص نباشید

طبیعی است که تعداد تاج‌هایی که برای برنده شدن در نبرد با نابودی یکی از برج‌های حریف به دست خواهید آورد آنقدرها هم مهم نیست. بنابراین اگر توانستید سریع‌تر از دشمن، به نابودی یکی از برج‌های وی دست یابید، می‌توانید مابقی زمان نبرد را به دفاع از برج‌های خود بپردازید. این اقدام، بسیار هوشمندانه است و در بسیاری از مواقع نیز موجب پیروزی شما خواهد شد. اما به خاطر داشته باشید که اگر حریف شما بسیار قدرتمندتر از شما باشد، باید سعی کنید تا حد ممکن، برج‌های او را از بین ببرید تا به پیروزی نزدیک‌تر شوید.

زمان بندی مناسبی داشته باشید

زمان بندی، نکته بسیار مهمی است که باید در زمان آموزش حمله در بازی کلش رویال برای آن آماده شوید. هر دور از مسابقات سه دقیقه طول می‌کشد، اما در طول 60 ثانیه پایانی هر نبرد، اکسیر با سرعت دو برابری تولید و شارژ می‌شود. از سوی دیگر حساسیت طرفین نیز در این زمان افزایش می‌یابد. بنابراین اگر در این زمان به حریفان آسیبی وارد کنید، ممکن است او در یک لحظه از پای در آید. همچنین، اگر برج‌های حریف شما بسیار ضعیف شده‌اند و شما به سلاحی همانند Fireball مسلح هستید، می‌توانید تا چند ثانیه آخر نبرد را به دفاع از برج‌های خود بپردازید و در لحظات پایانی، برج‌های حریف را با این قبیل سلاح‌ها نابود سازید. با این کار شما پیروز میدان خواهید شد و وقت اضافه نیز به پایان خواهد رسید.

زمان بندی مناسبی داشته باشید

جمع بندی

در این مطلب به معرفی بازی کلش رویال و کلیت آن پرداختیم و دیدیم که این بازی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های نبرد چند نفره آنلاین است که شما می‌توانید آن را بر روی تمامی دستگاه‌های پلتفرم‌های اندروید و آی او اس نصب کرده و به صورت رایگان به اجرای آن بپردازید. همچنین اشاره کردیم که در این بازی نحوه اجرا، استراتژی‌ها و حملات می‌توانند تاثیر بسزایی در پیروزی شما داشته باشند. در نهایت نیز به آموزش حمله در بازی کلش رویال پرداختیم و نکاتی که در زمان حمله باید مد نظر داشته باشید را نیز مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و با ما در دیگر مقالات ترفند بازی وب‌سایت ایموجو نیز همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظرات
 1. سپانلو می گوید

  سلام تی‌وی رویال چه کاربردی دارد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر تی‌وی رویال برای تماشا سایر مسابقات، ساخته شده و با تماشا آن استراتژی‌های متفاوتی می‌آموزید.

 2. کلایی می گوید

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید چه زمانی می‌توانیم در در کلش رویال تورنمنت بسازیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر کلش رویال برای بازیکنانی که به لول 8 رسیده باشند این امکان را فراهم کرده تا به رقابت با یکدیگر بپردازند.

 3. عرب می گوید

  سلام میشه درموردrequired trophies توضیح بدین ک چیه کلا . مرسی

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر مقدار کاپهایتان هست که در بالا و سمت چپ بازی نوشته شده است که باپیروزی در هر حمله مقداری بدست می آورید و با هر شکستی هم مقداری از دست می دهید – همچنین در مورد حمله به دهکده تان هم صدق می کند و با شکست یا پیروزی در دفاع از دهکده کم و یا زیاد می شود که با زیاد شدن تروفی به لیگ های بالاتر می روید مثلا برنز 3 – برنز 2 و …. که جوایز بیشتر می شود.

 4. محمدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من تازه وارد کلش شدم و همه پیام هایی که واسم میان عربی هستن لطفا کمکم کنید درستش کنم ممنون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید بازی را روی زبان فارسی بگذارید و یا اینکه با درخواست از سوپرسل گلوبال خودتونو به ایران درخواست بدهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.