AD

چت‌بات Bing مایکروسافت به کجا خواهد رفت؟

0 119

چت‌بات جدید مایکروسافت به نام Bing در ماه فوریه راه‌اندازی شده که برپایه Prometheus بنا شده است. از آن زمان، میلیون‌ها نفر از 169 کشور مختلف در جهان از این چت‌بات برای بیش از 100 میلیون مکالمه استفاده کرده‌اند. البته، این چت‌بات هنوز کاملا پیش نرفته است. برخی از کاربران ساعت‌ها با بینگ چت می‌کردند و مسیرهای مکالمه‌ای را که منجر به پاسخ‌های بی‌هدف می‌شد، بررسی می‌کردند. پاسخ‌های بینگ گاهی گمراه‌کننده یا قدیمی هستند و این سرویس، مانند سایر چت‌بات‌ها، می‌تواند به طرز آزاردهنده‌ای کند باشد.

منتقدان، از جمله برخی از کارمندان خود مایکروسافت، نسبت به مضرات احتمالی مانند اطلاعات نادرست ساخته شده توسط هوش مصنوعی هشدار می‌دهند و برخی نیز خواستار توقف توسعه بیشتر سیستم‌هایی مانند چت بینگ شده‌اند. جیم دمپسی ( Jim Dempsey)، محقق سیاست اینترنت در دانشگاه استنفورد می‌گوید: پیاده‌سازی مدل‌های OpenAI در دنیای واقعی باید آهسته‌تر شود تا زمانی که همه ما، از جمله OpenAI و مایکروسافت، آسیب‌پذیری‌ها را بهتر مطالعه کنیم و آنها را کاهش دهیم.

مایکروسافت در مورد این درخواست‌ها اظهار نظر نمی‌کند، اما افرادی که روی بینگ کار می‌کنند، هیچ برنامه‌ای برای توقف توسعه آن ندارند، زیرا این افراد همچنان در تعطیلات آخر هفته، تعطیلات پاییز، زمستان و بهار مشغول به کار هستند. حتی می‌توان گفت که احتمالا توسعه این چت‌بات در حال افزایش است.

در آخرین به‌روزرسانی این چت‌بات، صدها هزار کاربر جدید به بینگ سوق داده شدند و سود 13 میلیارد دلاری از این چت‌بات گزارش شده است. همچنین، سهام مایکروسافت از زمان معرفی بینگ چت 12 درصد افزایش یافته که بسیار بیشتر از گوگل و آمازون است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.