AD

معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401

0 171

برای معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401، بهتر است در ابتدا انواع بازی‌های ویدیویی و ژانرهای مختلف آن معرفی شوند. در شروع مقاله، ترجیح آن است که بدانیم بازی موبایلی چیست.

در تعریف بازی موبایلی باید گفت، گونه‌ای از بازی‌های ویدیویی است که بر روی گوشی موبایل، تبلت و دستیار دیجیتال شخصی اجرا می‌شود. هرچند انواع ساده و ابتدایی آن، بر روی گوشی‌های همراه ساده نصب شده‌اند، اما بازی‌های امروزی از فروشگاه‌های اپلیکیشن قابل خریداری و دانلود هستند.

اولین بازی ویدیویی و انواع دستگاه‌های اجرا کننده آن

ولیام هیگین بوتام، فیزیکدانی است که برای نخستین بار در سال ۱۹۵۸ اولین بازی ویدیویی را خلق کرد. این بازی، یک بازی تنیس دو نفره بود که به وسیله اسیلوسکوپ انجام می‌گرفت. صفحه نمایش ۵ اینچی، خطوط آبی نازکی را نشان می‌داد که افراد زیادی برای انجام بازی صف می‌کشیدند. به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی، شرکت‌های سازنده بازی، انواع مختلفی از بازی‌های متنوع را به تصویر کشیدند.

در سال‌های ابتدایی دستگاه‌هایی مانند آتاری، میکرو، سگا، کامپیوتر و پس از آن در دنیای مدرنتر، پلی استیشن، ps، کنسول و … وارد عرصه بازی‌های ویدیویی شدند. این بازی‌ها، از اول تا کنون، ژانرها متنوعی داشته‌اند و روز به روز بر تعداد آن‌ها نیز افزوده شد. به عنوان مثال، بازی‌های اکشن، ماجراجویی، پازلی، نقش‌آفرینی، شبیه‌سازی، ورزشی، معمایی، استراتژیک و… انواع مختلفی از این بازی‌های ویدیویی است.

اولین بازی موبایلی و انواع مختلف آن

به طور قطع، بازی‌های موبایلی مدتی پس از ظهور تلفن‌های همراه و دیرتر از انواع دیگر بازی‌های ویدیویی وارد این عرصه شد. اولین بازی موبایلی، به سال ۱۹۹۷ در شرکت نوکیا برمی‌گردد. این بازی، یک بازی ماری بود که تعداد زیادی از افراد آن را تجربه کردند. بازی ماری، همچنان یکی از مشهورترين و پر استفاده‌ترین بازی‌های موبایلی در طول تاریخ است.

به مرور زمان و با پیشرفت انواع موبایل، بازی‌های موبایلی تیز توسعه قابل توجهی پیدا کردند. به طوری که هم اکنون، یکی از مهمترین و سودآورترین بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آیند. این بازی‌ها، در ابتدا ژانرهای محدودی را پشتیبانی می‌کردند اما در حال حاضر مانند سایر بازی‌های ویدیویی عمل می‌کنند. بنابراین انواع بازی‌های ورزشی، اکشن، ماجراجویی، نقش‌آفرینی و … را شامل می‌شوند.

بازی‌های موبایلی، می‌توانند ساعت‌ها شما را سرگرم نگه دارند و اوقات فراغت ویژه‌ای را برایتان رقم بزنند. در صورتی که یک گیمر حرفه‌ای باشید نیز می‌توانید با استفاده از دسته‌های مخصوص موبایل، به انجام بازی‌های متنوع مشغول شوید.

معرفی ژانرهای مختلف بازی‌های ویدیویی

برای معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401، لازم هست در ابتدا با ژانرهای متنوع بازی‌های موبایلی، آشنایی پیدا کنید. همان‌طور که بیان شد در حال حاضر، بازی‌های موبایلی بخش وسیعی از ژانرهای متفاوت را پوشش می‌دهند. به طوری که می‌توان با پیدا کردن علاقه خود، به انجام بازی مورد پسند خود پرداخت. در ادامه برای معرفی این ژانرها با ما همراه باشید.

بازی‌های اکشن

معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401

در بازی اکشن، وظیفه بازیکن هدایت قهرمان بازی است. او باید مراحل بازی را یکی پس از دیگری از سر بگذراند. در نهایت نیز به طور معمول، باید با یک غول پر قدرت مبارزه کند و او را شکست دهد.در این گونه بازی‌ها، گیمر باید واکنش سریعی نسبت به اتفاقات درون بازی داشته باشد. هماهنگی بین دست و چشم در بازی‌های اکشن، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

در این سبک بازی‌ها، سلامت شخص اول از اهميت بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که در صورت برخورد با موانع و حمله دشمنان می‌تواند از میزان آن کاسته شود. این سبک بازی، خود زیرمجموعه‌های مختلفی مانند مبارزه‌ای، سکوبازی و… دارد.

بازی‌های ماجراجویی

در بازی‌های سبک ماجراجویی، هدایت شخصیت اصلی به دست بازیکن خواهد بود. در این بازی باید با جستجو و حل معما بازی را پیش برد. بازی‌های ماجراجویی، معمولا داستان محور و تک نفره انجام می‌شوند. در این بازی، شخصیت اصلی برای یافتن سرنخ‌های اصلی با محیط و دیگر شخصیت‌ها در تعامل است. این نوع بازی در مقایسه با سبک اکشن معمولا از محبوبیت کمتری برخوردار است.

بازی‌های نقش‌آفرینی

از قدیمی‌ترین بازی‌ها، می‌توان به سبک نقش‌آفرینی اشاره کرد. در این بازی، هدایت یک یا گروهی از قهرمان‌ها بر عهده بازیکن است. موفقیت این سبک از بازی‌ها، وابستگی زیادی به داستان پردازی آن دارد. قهرمانان این بازی‌ها، معمولا قابلیت و توانایی‌های متعددی دارند که در طول زمان درجه آن‌ها بالاتر می‌رود. ارتقای سطح بازیکنان زمانی رخ می‌دهد، که بازیکن میزان معینی از امتیاز را به دست آورده باشد.

بازی‌های پازلی

معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401

این گونه بازی‌ها برای افزایش تمرکز و حافظه، بسیار مناسب هستند. در بازی‌های معمایی بخش‌هایی از مغز به چالش کشیده می‌شود. شما باید سعی کنید، معماهای موجود در این نوع بازی‌ها را حل کنید و بر لول بازی خود بیفزایید. در صورتی که به نظرتان کمی دچار فراموشی یا خطاهای ذهنی شده‌اید، حتما بازی‌های پازلی را امتحان کنید.

همچنین بخوانید:۱۲ بازی پازلی برای موبایل + لینک دانلود

بازی‌های شبیه‌سازی

این بازی‌ها، فعالیت‌های واقعی زندگی روزمره را شبیه‌سازی می‌نمایند. در این بازی‌ها، معمولا بازیکن هدف خاصی را دنبال نمی‌کند. در بازی‌های شبیه‌سازی، معمولا اهدافی مانند آموزش، تحلیل و پیش‌بینی مد نظر قرار می‌گیرد. از شناخته شده‌ترین بازی‌های سبک شبیه‌سازی، می‌توان به بازی‌های مدیریت کسب و کار اشاره کرد.

بازی‌های ورزشی

در سبک بازی‌های ورزشی، انواع مختلفی از ورزش‌ها به تصویر کشیده می‌شوند. در این بازی‌ها، شخصیت اصلی داستان باید به انجام آن ورزش خاص مشغول شود و سعی کند در مسابقات پیروز میدان باشد. از محبوب‌ترین بازی‌های ورزشی موبایلی می‌توان به بازی فوتبال، شمشیربازی و… اشاره کرد.

بهترین بازی‌های موبایلی زمستان 1401

برای معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایلی زمستان 1401، بر آن شدیم تا نظرات کاربران را در این مورد دخیل بدانیم. در این خصوص بهتر است بدانیم که در حالت کلی و بدون در نظر گرفتن سال و ماه، بهترین بازی‌های موبایلی عبارتند از: کالاف دیوتی، کلش آو کلنز، پابجی، کلش رویال و…. این بازی‌ها، توانسته‌اند رکورد دانلود را در اپلیکیشن‌های اپ استور و گوگل پلی بشکنند.

در واقع، محبوبیت این نوع بازی‌ها به اندازه‌ای است که بسیاری از اشخاص بدون آن که یک گیمر باشند، آن‌ها را تجربه کرده‌اند. جذابیت و هیجان چنین بازی‌هایی به حدی زیاد است که به راحتی باعث ترشح هورمون اندروفین در بدن انسان می‌شوند. اما در نهایت، برای معرفی بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401، باید به سراغ انواع دیگر بازی برویم. در ادامه این 5 بازی را معرفی خواهیم کرد.

1)بازی Diablo Immortal

معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401

بازی Diablo Immortal، با همکاری شرکت‌های Blizard Entertainment و Netease Games، توسعه یافته و منتشر شده است. استوديو Diablo، برای نخستین بار در سال ۱۹۹۷ در دنیای گیم شناخته شد. Diablo تا پایان سال ۲۰۲۲ توانسته است حدود ۹ بازی را برای سیستم‌ها، پلتفرم‌ها و دستگاه‌های گوناگون، طراحی و تولید نماید.

داستان اصلی این بازی نبرد میان فرشتگان و شیاطین بر سر تسخیر سرزمین‌هایی خاص است. بازی در یک دنیای خیالی و فانتزی در جریان است و ده‌ها شخصیت قهرمان از نژادهای گوناگون در آن حضور دارند. نماد بازی، سوم شخص است و شما می‌توانيد با شخصی سازی و ارتقای مهارت‌ها، شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشید.

بازی Diablo Immortal، جزو بازی‌های آنلاین و با حجم بالا محسوب می‌شود. علی رغم ظاهر فانتزی بازی، محتوا و سطح خشونت بار آن برای افراد زیر ۱۷ سال مناسب نخواهد بود. شناساگرهای قدرتمند بازی اجازه هک یا مود کردن بازی را نمی‌دهند. این بازی قابلیت دانلود از گوگل پلی و اپ استور را دارد.

2)بازی Dyslite

معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401

به دنبال معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401، بهتر است بازی Dyslite را معرفی کنیم. این بازی گرافیکی جذاب، برای سیستم عامل اندروید طراحی شده است. گیم پلی این بازی به سبک اکشن بوده که نیازمند یک بازیکن چابک و حرفه‌ای است. در بازی Dyslite، شما به زمان آینده سفر می‌کنید. زمانی که یک نیروی ناشناخته به نام Nexus، به برخی از ساکنان زمین نیرویی الهی می‌بخشد و بعدها به Espers معروف می‌شوند.

این افراد با زمین قراردادی منعقد می‌کنند که بر اساس آن، قهرمانان باید از سیاره و ساکنان آن در مقابل بدبختی‌ها محافظت نمایند. گیم پلی این بازی در سطح بسیار بالایی قرار داشته و سلاح‌ها و تجهیزات حماسی نیز به کمک شخصیت‌ها می‌آید. بازی Dyslite به دلیل جذابیت بالا می‌تواند ساعت‌های متمادی شما را سرگرم نگه دارد. در صورتی که به بازی‌های ژاپنی علاقه مند هستید، پیشنهاد ما این است که حتما این بازی را امتحان کنید.

3)بازی Disney Mirrorverse

معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401

برای معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401، این بازی گزینه مناسبی خواهد بود. بازی Disney Mirrorverse، در سبک اکشن RPG برای گوشی‌های اندروید طراحی شده است. این بازی توسط کمپانی Kabam Games Inc طراحی و تولید شده است.

این شرکت برخلاف بسیاری از شرکت‌های دیگر، به جای ساخت بازی‌های متعدد، تمرکز خود را بر روی پشتیبانی و بروزرسانی‌های بازی‌های ساخته شده گذاشته است. از همین رو بازی‌های این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار بوده و باگ‌های بسیار کمی نیز دارند.

بازی Disney Mirrorverse در دنیای جذاب دیزنی اتفاق می‌افتد و بازیکن تیمی از شخصیت‌های مختلف را، برای نبرد آماده می‌کند. داستان بازی شامل تلاش یک جادوگر برای نابود کردن دنیای فانتزی و شخصیت‌های داستان است.

شما در این بازی باید به همراه هم تیمی‌های خود جلوی خرابکاری‌های این جادوگر بد ذات را بگیرید. این بازی به صورت آنلاین بوده و به خاطر شناسگرهای بازی، احتمال مود و هک آن وجود ندارد. این بازی جذاب، در سبک نقش‌آفرینی به صورت رایگان بوده و برای افراد بالای ۷ سال مناسب است.

4)بازی Apex Legends Mobile

معرفی ۵ تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان ۱۴۰۱

این بازی مناسب برای سیستم عامل اندروید، پس از ماه‌ها انتظار در سال ۲۰۲۲ منتشر شد. شرکت سازنده این بازی، Electronic Art یا EA است. بازی ابتدا در سال ۲۰۱۹ برای کنسول و PC منتشر شده بود و نهایتا در سال ۲۰۲۲ نیز برای موبایل طراحی و تولید شد.

گرافیک این بازی بسیار گیرا و جذاب و در حد بازی‌های کنسولی است. این بازی در سبک اکشن و بتل رویال طراحی شده است. سبکی که محبوبیت فوق‌العاده بالایی در میان گیمرهای مختلف دارد.
وجود نقشه‌های متعدد و جذاب، شخصیت‌های معروف، گیم پلی روان و انواع و اقسام تجهیزات جنگی و سلاح، سطح کیفی این بازی را بسیار بالا برده است.

بازیApex Legends Mobile، قابل تنظیم به دو صورت اول شخص و سوم شخص شوتر است. امکان شخصی‌سازی قسمت‌های گوناگون بازی به ویژه شخصیت‌ها، حس خوبی به بازیکن منتقل کرده و او را برای انجام بازی مشتاق‌تر می‌کند. بازی دارای ده‌ها هزار بازیکن فعال در بازی است و چالش‌ها، مدها، ایونت‌ها و ماموریت‌های متعددی دارد. این بازی رایگان بوده , برای افراد بالای ۱۸ سال مناسب است و مرحله آموزشی نیز دارد.

5)بازی Street Of Rage 4

معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401

در نهایت برای معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401، بازی Street Of Rage، کاملا مناسب است. این بازی اندرویدی و از نوع آفلاين است. بازی Street Of Rage که در ایران، با نام شورش شناخته می‌شود، توسط کمپانی PlayDigious طراحی و منتشر شده است. این بازی پولی در سبک Beat em up و مناسب برای افراد بالای ۱۲ سال است.

در حال حاضر کمتر گیمری هست که با بازی شورش آشنایی نداشته باشد. بازی Street Of Rage 4، برای نخستین بار در سال ۲۰۲۰ برای نینتندو سوییچ، ps، ایکس باکس ۱ و Windows PC، عرضه شد. سپس ۲ سال پس از آن اولین نسخه برای سیستم عامل اندروید نیز طراحی شد. از لحاظ گیم پلی و گرافیک، این نسخه در حد نسخه‌های کنسولی است. داستان این بازی، حماسی و جذاب با چندین مرحله متنوع است.

بازی Street Of Rage 4، موسیقی متن شنیدنی و صداگذاری‌های حرفه‌ای دارد. وجود مراحل مخفی و ماموریت‌های فرعی، مراحل باس فایت مهیج و قابلیت انتخاب طرح‌های مختلف شخصیت‌ها، هیجان این بازی را افزایش داده است. اگر مایلید ساعت‌های طولانی از یک بازی پر هیجان لذت ببرید، تجربه بازی Street Of Rage 4 را از دست ندهید.

جمع‌بندی

از آن‌جایی که بازی‌های موبایلی طرفداران بسیار زیادی دارند، سازندگان بازی می‌کوشند تا روز به روز برکیفیت این نوع بازی‌ها بیفزایند. ما نیز سعی کردیم تا برای معرفی 5 تا از بهترین بازی‌های موبایل زمستان 1401، بازی‌هایی با بالاترين کیفیت‌ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. شما با انتخاب هر یک از این 5 بازی معرفی شده، می‌توانید یک بازی موبایلی جدید و پر هیجان در اختیار داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.