AD

Google Pixel 8 در آستانه ارتقای کیفیت صوتی جدی است

Google Pixel 8 در آستانه ارتقای کیفیت صوتی جدی است
0 370

معاون مهندسی گوگل: Google Pixel 8 در آستانه ارتقای کیفیت صوتی جدی

به دوران واکمن‌ها و سی دی پلیرها سفر کنید، جایی که علاقه مندان به موسیقی با افتخار این دستگاهها را حمل می‌کردند و هر کدام مجموعه‌ای از آهنگ‌های مورد علاقه خود را در دست داشتند. حتی قبل از اینکه این ابزارها زندگی ما را زیبا کنند، صفحه‌های گرامافون روی دستگاه می‌چرخیدند و خانه‌ها را با گرمای صدای خود پر می‌کردند. متأسفانه، با پیشرفت تکنولوژی، این پخش کننده‌های موسیقی با گوشی‌های هوشمند و سرویس‌های پخش جایگزین شدند. با وجود اینکه این گزینه‌های جدید کتابخانه وسیعی از موسیقی را ارائه می‌دهند، اغلب کیفیتی را که موسیقی را بسیار خاص می‌کند قربانی می‌کنند. در تلاشی برای بازگرداندن غنا و عمق به پخش موسیقی، گوگل در حال آماده‌سازی یک ارتقاء کیفیت صوتی مفید برای آخرین سری گوشی‌های پرچمدار خود است.

دیو برک (Dave Burke)، معاون مهندسی گوگل، خبرهای هیجان انگیزی را در Reddit منتشر کرده است که نشان می‌دهد صدای USB  بدون افت کیفیت (lossless USB audio) به گوشی‌های Pixel 8 و Pixel 8 Pro می‌آید. این بدان معناست که علاقه مندان به موسیقی می‌توانند به زودی آهنگ‌های مورد علاقه خود را در ناب ترین شکل و بدون افت کیفیت تجربه کنند.

شاید بخوانید: مقایسه سه گوشی رده بالا Google Pixel 8 Pro، iPhone 15 Pro Max و Galaxy S23 Ultra

نحوه کار به این صورت است: به جای اینکه موسیقی شما فشرده و تغییر کند، مستقیماً به شکل اصلی و غیرفشرده از تلفن شما به هدفون شما منتقل می‌شود. در نتیجه، هر ساز، هر انطباق صوتی و هر جزئیات ظریف را با وضوح کریستالی خواهید شنید.

برک گفت که این قابلیت در نسخه‌های بعدی در سری پیکسل 8 و سایر گوشی‌های اندرویدی در دسترس خواهد بود. با این حال، توسعه دهندگان برنامه ابتدا باید API جدید اتخاذ کنند تا این فرمت صوتی را در دسترس کاربران قرار دهند. برخی از پخش‌کننده‌های موسیقی مورد علاقه ما در اندروید، مانند Spotify، همچنین در حال برنامه‌ریزی برای اضافه کردن پشتیبانی صوتی بدون افت کیفیت هستند.

صدای بدون افت کیفیت مدتی است که در حوزه دیجیتال وجود داشته است. با این حال، به دلیل چند مانع، به جریان اصلی نرسیده است. اولاً، اغلب با یک تگ قیمت پریمیوم همراه است که به اشتراک خدماتی مانند Tidal و Apple Music نیاز دارد. دوم، تراک‌هایی با فرمت‌های بدون افت کیفیت همیشه به راحتی قابل دسترسی نیستند. بنابراین، بسیاری از دوستداران موسیقی به راحتی و مقرون به صرفه بودن فرمت‌های صوتی فشرده راضی هستند، حتی اگر این به معنای قربانی کردن کیفیت صوتی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.