AD

نقد و بررسی بازی فیفا ۲۱ (FIFA 21)

14 492

اگر شما حالت های Ultimate team فیفا را دوست داشتید، می توانم بگویم که بازی فیفا ۲۱ با تغییراتی که داشته است می تواند تجربه خوبی از این حالت را برای شما فراهم کند، اما در کل می توان گفت که فیفا ۲۱ در نوآوری ها کمی ضعیف عمل کرده است و فقط اصلاحی از فیفا ۲۰ می باشد. در این مقاله از رسانه بازی موبایل ایموجو قصد داریم به نقد و بررسی بازی فیفا 21 بپردازیم و شما را بیشتر با این بازی آشنا سازیم. پس با ما همراه باشید.

نقد بازی فیفا ۲۱

در پست قبلی به نقد و بررسی کروسیدر کینگز ۳ پرداختیم، اکنون نوبت بازی فیفا ۲۱ می باشد، تیم EA سال هاست که حرکت های و استراتژی های پشت سر هم را تکرار می کند و برای بازیکن ها در زمان انتشار هر نسخه جدید کمی سخت می باشد که قبول کنند بازی جدیدی منتشر شده است. البته بعد از فیفا ۲۰ اصلاحات و پیشرفت های ظریفی در این بازی انجام شده، اما ممکن است در این نسخه یک اصلاح اساسی انجام شده باشد.

خوب بیایید شروع کنیم، در ابتدا بگویم که نقد بازی فیفا 21 در سیستمی با مشخصات i9 10900K، RTX 2080 TI و رم ۳۲ گیگابایت انجام شده است، این بازی را شما به صورت ۲۲ نفره نیز می توانید بازی کنیم. سبک بازی نیز فوتبالی می باشد که به احتمال زیاد همه آن را می شناسید.

قبل از ادامه دادن به نقد و بررسی بازی فیفا ۲۱، از کمپانی این بازی باید تشکر کنم زیرا باعث شده است که عملکرد درون زمین بازی قابل فهم و پیش بینی باشد. خیلی اوقات در فیفا ۲۰ بازیکن ها احساس می کردند که هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و تصمیم درستی نمی گرفتند، اما در این نسخه دیگر چنین نیست و در این نسخه فضا ها متفاوت تر از فیفا ۲۰ می باشد.

در حالی که حرکت توپ گاهی اوقات به طرز ناراحت کننده ای مصنوعی به نظر می رسد (البته این نسخه نسبت به نسخه های قبلی خیلی بهتر می باشد)، دریبل زدن به مدافعان تیم مخالف خیلی آسان می باشد. دیگر نیازی نیست که شما از حملات پیچیده استفاده کنید. در فیفا ۲۱ دقیق بودن بسیار مهم می باشد.

نقد بازی FIFA 21: عملکرد بازی

با این که فیفا یکی از قدیمی ترین شبیه سازهای فوتبال در بین بازی های ویدیویی می باشد و روی پلت فرم های مختلف وجود داشته است، اما در مقابل رقیب دیرینه خود یعنی PES ضعیف تر عمل کرده است. PES مدت هست که در مورد حرکت کردن توپ یک مزیت دارد که این شکاف بین دو بازی هنوز از بین نرفته است. باید بگویم که فیزیک بازی FIFA 21 کمی احمقانه می باشد، البته منظور من فقط چرخش در حالت Volta نمی باشد. در فیفا ۲۱ قدرت ضربه شما خیلی روی حرکت توپ تاثیر ندارد و برخی اوقات حرکت توپ تقلبی به نظر می رسد.

یکی از ناراحت کننده ترین اتفاق ها که شما در حرکت توپ می بینید، رفتار نادرست توپ فیفا می باشد، در آن موقعی که مهاجم به سختی توپ را با خود می آورد و سعی می کند تا یک ضربه از لبه محوطه حریف بزند، این توپ به طرز نا خوشایندی از دست او می رود. حتی اگر او در ضربه زدن بسیار محتاطانه عمل کرده باشد توپ به شکل عجیب و ناخوشایندی توسط حریف گرفته می شود و بلافاصله به یک ضد حمله تبدیل می کنند، به طور خلاصه این ساز و کار مزخرف می باشد.

البته می توان گفت حداقل مقاومت در فیفا ۲۱ بهتر شده است، مقاومت ها در مسافت های کوتاه برد، کارآیی بیشتری دارند. البته سوال این جاست که آیا EA Vancouver چنین هدفی داشته است یا فقط به دنبال اتوماتیک کردن یک سری از عملکرد های درون بازی بوده است، در کل بخش دفاعی FIFA 21 بسیار بهتر می باشد. من دیوید لوئیز را که به طور معمول در دسته بازیکن های ضعیف آرسنال است را به طور موقت در دوره های طولانی حالت Career تبدیل به یک بازیکن دفاع وسط کرده ام.

نقد بازی فیفا ۲۱: عملکرد بازی

نقد بازی فیفا ۲۱: دستاوردهای بازی

با توجه به این ها، مشخص است که حالت تیتر Non FUT فیفا ۲۱ مورد استقبال قرار گرفته است. متعادل سازی یک تیم رقابتی در طول ۳۸ فصل بازی یک چالش استرس زا و در عین حال پاداش آور است. در کل کسانی که به دنبال یک بازی کژوال دنبال این بازی ۶۰ دلاری می روند ممکن است خرید مناسبی برای آن ها نباشد، در واقع می توان گفت که این نسخه ضعیف تر از نسخه های قبلی می باشد.

اگر ما بخواهیم چند نسخه قبلی فیفا را بررسی کنیم، می بینیم که در هر کدام از این بازی ها یک ویژگی جدید به بازی اضافه شده است اما امسال در بازی FIFA 21 هیچ خبری از دستاورد جدید مهمی نیست، حتی گیم پلی به قدری تکراری است که ممکن است همه بگویند ما می توانستیم این بازی را در قالب یک به روز رسانی داشته باشیم.

البته در این بازی ویژگی های خوبی گنجانده شده است، یکی از این سیستم ها، فرار های خلاقانه (Creative Runs) می باشد که شما برای استفاده از آن باید این مهارت را به خوبی یاد بگیرید. اگر شما بتواند به روش های گوناگون آن عادت کنید، می توانید بازیکنان هم تیمی را به راحتی به موقعیت گل زنی ببرید.

بزرگترین حالت Career با دستاورد های جدیدتری آمده است و به شما اجازه می دهد که مسابقات را مانند Football Manager lite انجام دهید. علاوه بر این منو های زیادی وجود دارد که شما می توانید آن ها را بدون این که منتظر بشینید تا روبات های کامپیوتر برای باشگاه شما بازی کنند. این که شما همه اختیارات را به یک هوش مصنوعی بدهید و انتظار داشته باشید که تیم شما موفق شود، کمی سخت می باشد. شما می توانید اختیارات را از دست هوش مصنوعی در بیاورید و تیم خود را مدیریت کنید.

نقد بازی FIFA 21: حالت Ultimate Team فیفا ۲۱

در این بخش از نقد بازی فیفا 21 به بررسی حالت Ultimate Team می پردازیم. البته در بازی FIFA 21 تغییراتی در آن ایجاد شده است که در راس همه آن ها، امکان تجربه بازی به شکل Co Op می باشد. با توجه به گیم پلی خوب این بازی یکی از صحنه های لذت بخش و هیجان انگیز همکاری کردن با یک بازیکن دیگر برای رسیدن به یک پیروزی می باشد. کو آپ تنها تغییر در حالت آلتیمیت تیم بازی نمی باشد، در این حالت یک سیستم مسابقه وجود دارد که جلوی برخی از سو استفاده ها را می گیرد. شما می توانید با درست بازی کردن کوین خوبی داخل بازی به دست آوردید. ممکن است بگویید که این ها تغییرات فوق العاده ای نیستند ولی حداقل کمی فضای کلی بازی در این بخش را بهتر کرده و از اعصاب خورد کن بودن آن کم کرده اند.

موارد دیگری به حالت آلتیمیت تیم اضافه شده است که شما با استفاده از آن ها می توانید استادیوم را برای خود شخصی سازی کنید، اما همچنان مشکلات اساسی در این حالت وجود دارد که یکی از آن ها تاثیر زیاد پول واقعی در داخل بازی می باشد که مشخص است هنوز هم EA به دنبال درآمد زایی می باشد. برخی بازیکن ها با پول خرج کردن می توانند بازیکن هایی را بخرند که شاید بقیه بازیکن ها باید یک سال منتظر بمانند تا بتوانند آن را برای تیم خود بخرند. اما می توان گفت مهارت محور بودن فیفا ۲۱ کمی از این تاثیر کاسته است.

نقد بازی FIFA 21: گیم پلی بازی

یکی از مواردی که در همه بازی ها مطرح می باشد، بحث گرافیکی و بصری می باشد. متاسفانه بازی از نظر بصری هیچ تغییر خاصی نسبت به سال گذشته نداشته است. شما از ابتدا که وارد بازی FIFA 21 می شوید، متوجه این موضوع خواهید شد که همه چیز به طور تقریبی همان چیزی است که در فیفا ۲۰ تجربه کرده اید. البته شاید بتوان گفت جزئیاتی در چهره بازیکن ها تغییر کرده است، همان طور که می دانید چهره بازیکن ها در فیفا ۲۱ موجبات شوخی و مسخره کردن می باشد.

اگر از لحاظ صوتی نیز بخواهیم بازی را بررسی کنیم، فیفا در این زمینه نیز ضعیف عمل کرده است، زیرا گزارشگران قدیمی و محبوب بازی را عوض کرده است. گزارش انگلیسی بازی فقط به درک ری و لی دیکسون محدود شده است که در فیفا ۲۰ به عنوان تیم دوم گزارشگران کار می کردند.

با این حال هنوز هم می توان گفت که بازی فیفا ۲۱ از نظر گیم پلی در سطح بالایی قرار گرفته است، اما همچنان می توان گفت که این اثر ارزش ۶۰ دلار ندارد، زیرا فیفا به سادگی می توانست این تغییرات را در قالب یک به روز رسانی ارائه کنید. ما این نقد را بر روی کامپیوتر انجام دادیم اما اگر شما این بازی را برای پی اس ۴ یا ایکس باکس وان می خواهید تهیه کنید، نگران نباشید زیرا می توانید آن ها را روی پی اس ۵ یا ایکس باکس سری ایکس خود ارتقا دهید.

اگر به دنبال نقد و بررسی های بیشتری می باشید، می توانید آن ها در بخش نقد و بررسی بازی سایت ایموجو بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 نظرات
 1. مانی می گوید

  سلام چرا وقتی وارد بازی فیفا میشم یهو صفحه سیاه میشه ؟چندین بار این اتفاق افتاده نمیدونم چرا

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بازی فیفا روی ویندوز 10 به راحتی قابل اجراس و باید ویندوزتونو اپدیت کنید تا بتونید از این مشکل جلوگیری کنید

 2. سوگند می گوید

  سلام من داخل بازی فیفا که میرم برام ارور Original disk not found میاد باید چیکارکنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید بازی را با توجه به راهنمای نصب کرک کنید

 3. ارمان می گوید

  داخل بازی فیفا خطای OpenGL میاد چرا؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر مربوط به نصب نبودن یا اپدیت نبودن کارت گرافیک می باشد.

 4. مانی می گوید

  داخل بازی فیفا خطای OpenGL میاد چرا؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر مربوط به نصب نبودن یا اپدیت نبودن کارت گرافیک می باشد.

 5. حامد فریدون می گوید

  سلام من بازی فیفا رو که نصب میکنم وارد نمیشه ی ارور میاد که نوشته فضای کافی نداری من کلی حافظمو خالی کردم و همچنان درست نشده

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام فضای خالی برای فیفا 50گیگابایته و رم 8 گیگ

 6. اریا کوهستانی کردیی می گوید

  چجوری میتونم مشکل اجرا نشدن فیفا داخل کامپیوترم حل کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   باید برنامه پیش نیاز نصب کنید مثل دایرکت ایکس و نت فرم ورک و ..

 7. مهدی میرعرب می گوید

  فیفای من نصب شده ولی اجرا نمیشه این از حافظس؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر اجرا نشدن برنامه به ویندوز دستگاه مربوط میشه باید ویندوز دستگاهتونو بروز رسانی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.