AD

همه چیز درباره‌ی بازی موبایلی Frozen City

12 3,180

بازی‌های ویدیویی امروزه بازار بسیار داغی دارند. پیشرفت صنعت بازی ویدیویی به اندازه‌ای بوده است که روز به روز بر تعداد گیمرها در سرتاسر جهان افزوده می‌شود. از میان بازی‌های ویدیویی یکی از محبوب‌ترین آن‌ها بازی‌های سبک استراتژیک است. در این مقاله که ما با عنوان همه چیز درباره‌ی بازی موبایلی Frozen City برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم، به نقد و بررسی ویژگی‌های این بازی خواهیم پرداخت. پس اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به بازی‌های سبک استراتژیک بقا علاقه‌مند هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

روند پیشرفت بازی‌های ویدیویی با گذشت زمان 

بازی موبایلیشاید بهتر باشد پیش از پرداختن به توضیحات بازی موبایلی Frozen City، به روند پیشرفت بازی‌های ویدیویی نگاهی بیندازیم. همان‌طور که می‌دانید، بازی‌های ویدیویی روندی طولانی را تا اینجا طی کرده‌اند. در ابتدا تنها با استفاده از کامپیوتر و کنسول‌ها امکان اجرای آن‌ها وجود داشت، اما با گذشت زمان علاوه بر پیشرفت در نوع و مدل‌های کامپیوتر و کنسول‌های بازی، یک پلتفرم جدید نیز ارائه شد و آن پلتفرم، موبایل‌ها بودند.

در ابتدای ظهور موبایل برخی از بازی‌ها بر روی آن‌ها اجرا شدند اما با توجه به کیفیت پایین آن‌ها زیاد مورد استقبال قرار نگرفت. شاید کسی گمان نمی‌کرد بازی‌های ویدیویی برای موبایل به جایگاه کنونی برسد. طراحان و سازندگان بازی‌های موبایلی با در نظر گرفتن طیف افرادی که گوشی موبایل دارند و همچنین امکان استفاده از موبایل بر خلاف کنسول و کامپیوتر در بیشتر مکان‌ها، بر آن شدند تا بازی‌های ویدیویی را روی این پلتفرم ارائه کنند.

با گذر زمان کیفیت بازی‌هایی که برای موبایل ارائه می‌شد، افزایش یافت. به طوری که امروزه بازی‌های بسیار معروف را می‌توان با کیفیت بسیار بالا روی گوشی موبایل اجرا کرده و لذت برد.

معرفی بازی موبایلی Frozen City 

بازی موبایلیحالا که با روند پیشرفت بازی‌های ویدیویی آشنا شدید، نوبت به معرفی بازی موبایلی Frozen City می‌رسد. همان‌طور که از عنوان این بازی نیز مشخص است، Frozen City تنها برای پلتفرم موبایل ساخته شده است. این بازی در ژانر استراتژیک بقا طراحی شده و همچون سایر بازی‌های این سبک نیاز به مدیریت درست و توجه به مسائل مختلف برای موفقیت در بازی وجود دارد.

این بازی برای اجرا به اینترنت نیاز دارد. با توجه به محبوبیت بازی‌های ژانر بقا، می‌توانید از انجام آن نیز لذت ببرید.

داستان بازی Frozen City کاملا مشابه با بازی معروف Frostpunk است و شما با اجرای آن به یاد این بازی بسیار جذاب خواهید افتاد.

بازی موبایلی Frozen City توسط کمپانی Century Games در اواخر سال 2022 ارائه شده است. این کمپانی به ساخت بازی‌های مستقل و با کیفیت معروف است. اگرچه این شرکت همچون سایر شرکت‌های بزرگ تولید بازی ویدیویی، صاحب نام نیست، اما همین بازی‌هایی که منتشر کرده است از کیفیت بالایی برخوردار بوده‌اند.

با توجه به این که زمان زیادی از انتشار این بازی نمی‌گذرد، اما بیش از یک میلیون بار دانلود شده و امتیاز 4.4 از 5 را نیز دریافت کرده است. همین آمار نشان دهنده‌ی کیفیت بالای بازی و قابلیت آن در جذب مخاطبان خود است.

بازی موبایلی Frozen City هم برای سیستم عامل اندروید و هم برای IOS ارائه شده و کاربران هر سیستم عامل به راحتی می‌توانند فایل بازی را از اپ استور و یا گوگل پلی دانلود کرده و بازی را اجرا کنند.

فضای بازی موبایلی Frozen City چگونه است؟ 

بازی موبایلیپیش از نصب هر بازی بهتر است اطلاعات کاملی را در خصوص آن به دست آورید تا متوجه شوید آیا آن بازی برای شما مناسب است یا خیر. آشنایی با خط داستانی و گیم پلی بازی می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد تا بتوانید یک تصمیم‌گیری درست داشته باشید.

همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان شد، بازی موبایلی Frozen City در سبک استراتژیک بقا تولید شده است. نام این بازی به معنای شهر یخ زده است. شما در این بازی از بازماندگانی خواهید بود که در یک محیط سرد و یخی برای بقا تلاش می‌کنید. گروه‌های اندکی از مردم در این زمان باقی مانده‌اند، هر شخص باید برای بقا به گروهی بپیوندد. طبیعی است که هر گروه می‌تواند برای خود قوانین مشخصی داشته باشد.

همچون سایر بازی‌های استراتژیک شما در ابتدای بازی موارد اندکی در اختیار دارید که باید برای بقا برخی اقدام‌ها را انجام دهید. با شروع بازی، موارد آموزشی برای شما ارائه می‌شود که به شما یاد می‌دهد برای ادامه چه باید بکنید؛ چگونه قسمت‌های مختلف را بسازید و تمامی مواردی که ممکن است برای شما سوال ایجاد کند، پاسخ داده خواهد شد.

چگونه می‌توان در بازی موبایلی Frozen City موفق عمل کرد؟ 

بازی موبایلیبا اجرای بازی کم کم متوجه روند خواهید شد و به آسانی می‌توانید کنترل اوضاع را به دست بگیرید. فراموش نکنید که بازی نوعی استراترژیک بقا است. به این معنا که برخی از منابع محدود شده‌اند. به همین علت شما باید بهترین استفاده را از منابعی که در اختیار شما قرار می‌گیرد داشته باشید. مهم‌ترین منبع در این بازی چوب است. زیرا شما با کمک چوب می‌توانید سازه‌های خود را ارتقا بدهید و حتی ساختمان‌های جدید بسازید.

علاوه بر آن ایجاد آتش، برای گرم شدن شما و بازماندگانتان نیز نیاز به چوب دارد. در ابتدای بازی یک آتش در وسط مکان زندگی به شما داده می‌شود. از ماموریت‌های مهم در طول بازی نگهداری از این آتش است تا خاموش نشود. با توجه به این که شما در شهر یخ زده هستید، ادامه‌ی حیات شما و سایر بازماندگان به بقای این آتش بستگی خواهد داشت.

با پیشرفت در روند بازی، موارد جدیدی برایتان آنلاک می‌شود و می‌توانید مکان خود را گسترش بدهید. همچنین بازماندگانی که به شما پناه می‌آورند بیشتر خواهند شد. افزایش تعداد افراد در پناهگاه شما هم مثبت است و هم منفی. هرچه تعداد افراد بالاتر برود، نیروی انسانی که شما می‌توانید برای گسترش و ساخت و ساز استفاده کنید افزایش می‌یابد. اما خب به همان نسبت نیاز به جا و مکان و همچنین غذا برای آن‌ها وجود خواهد داشت.

تلاش و هدف شما در این بازی باید این باشد که بیشترین استفاده را از افراد ببرید و همچنین بتوانید از آن‌ها محافظت کرده و آن‌ها را سیر و گرم نگهدارید.

با توجه به توضیحاتی که در خصوص این بازی ارائه کردیم، همچون سایر بازی‌های استراتژیک شما باید مدیریت خوبی داشته باشید تا بتوانید میان کارهایتان توازن و تناسب ایجاد کنید. با توجه به این که در این سبک بازی‌ها زمان بسیار مهم است، باید بتوانید به طور منظم پناهگاه خود را چک کنید تا نیازهای آن را در اسرع وقت برطرف سازید. کلید موفقیت در این است.

اهمیت افزایش زمان حضور کاربر در بازی‌های ویدیویی چیست؟ 

بازی موبایلیبا توجه به توضیحات ارائه شده، لازم دانستیم تا در خصوص زمان حضور کاربر در هربازی صحبت کوتاهی داشته باشیم. میزان موفقیت هر بازی ویدیویی به میزان افرادی که از انجام آن بازی لذت می‌برند می‌دانند. اگر این عدد روند رو به افزایشی داشته باشد، موفقیت مناسبی برای یک بازی ویدیویی حاصل شده است. از دیگر فاکتورهای مهم در موفقیت بازی‌ها، افزایش زمان حضور بازیکن در فضای بازی است. شرکت‌های سازنده‌ی بازی‌های ویدیویی، برای این مورد دست به اقداماتی زده‌اند تا کاربر را تشویق کنند بیشتر در بازی حضور داشته باشد.

آپدیت‌های جدیدی که برای هر بازی در دوره‌های زمانی معین ارائه می‌شود نیز برای راضی نگه داشتن کاربران قدیمی‌تر است. این فاکتور به ویژه در بازی‌های آنلاین اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. پس با در نظر گرفتن زمان برای اجرای هر مورد در بازی‌های استراتژیکی، بازیکن را تشویق می‌کنند تا زود به زود به بازی سر زده و فعالیت‌های لازم را انجام دهند.

سایر ویژگی‌های بازی موبایلی Frozen City 

از دیگر ویژگی‌های بازی موبایلی Frozen City که نیاز به پرداختن دارد، می‌توان به جلوه‌های صوتی قوی آن اشاره کرد. موسیقی متن بازی به اندازه‌ای هیجان‌انگیز است که به یکی از نقاط قوت آن تبدیل شده است. شما می‌توانید در حین اجرای بازی از این موسیقی و جلوه‌های صوتی لذت ببرید. این نقطه‌ی قوت حتی می‌تواند برای پوشاندن گرافیک کمی ضعیف بازی نیز استفاده شود.

همچنین بخوانید: بهترین بازی های استراتژیک موبایل

جمع‌بندی

در این مقاله که با عنوان همه چیز درباره‌ی بازی Frozen City برای شما عزیزان ارائه کردیم، به معرفی کامل و جامعی از این بازی پرداختیم. این بازی از جمله بازی‌های سبک استراتژیک بقا است که امروزه طرفداران بسیاری برای آن وجود دارد. یکی از بهترین بازی‌ها در این سبک را می‌توان بازی Frozen City دانست. شهر یخ زده، مکانی است که بازی در آن‌جا آغاز می‌گردد. شما باید به عنوان مدیر پناهگاه خود با مدیریت درست، شروع به ساخت و ساز و پناه دادن به افرادی که به شما رجوع می‌کنند، کنید.

با گذشت زمان و پیشرفت در بازی می‌توانید به موارد مختلفی دست پیدا کنید. شما باید افراد خود را سیر و گرم نگه دارید و در این راستا می‌توانید از نیروی هر یک از افراد استفاده کنید. برخی از افرادی که به شما پناه می‌آورند دارای استعداد یا مهارت خاصی هستند که می‌توانید در جهت رشد پناهگاه از آن‌ها بهره ببرید.

اگر به این سبک بازی علاقه‌مند هستید، حتما بازی موبایلی Frozen City را امتحان کنید.

لینک‌های دانلود بازی

نسخه اندروید 

نسخه ios 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 نظرات
 1. نذری می گوید

  سلام وقت بخیر باید الماس از کجا به دست بیارم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید از طریق قسمت TASKS کار های خواسته شده رو به اتمام برسونید تا به عنوان پاداش الماس دریافت کنید

 2. پیام می گوید

  سلام برای من اون ساختمون کنار چوب بری باز نمیشه چیکار کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر صبر کنید بعد از انجام یسری مراحل که بهتون داده میشه میتونید برای ساختWORKSHOP اقدام کنید

 3. خلیل زاده می گوید

  سلام بازی یه شاپ داره نمیتونم ازش چیزی بگیرم چرا ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر از SHOP بازی شما به علت تحریم ها نمیتونید خرید انجام بدین.سایت ایران موجو معتبر ترین سایت برای خرید های درون برنامه ای هست و شما میتونید با مراجه به پشتیبانی سایت برای خریداقدام کنید.

 4. دیارا می گوید

  سلام خسته نباشید بازی من چند روزه باز نمیشه میشه لطفا راهنماییم کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقتتون بخیر ممنون بازی رو باید به روز رسانی کنید دوست عزیز

 5. ارسلان می گوید

  سلام من کلی الماس دارم جز ساخت سریع تر استفاده دیگه ای داره ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر شما میتونید وارد قسمت شاپ بازی بشید در ایت قسمت 3 عدد صندق قراره دراه که هر صندق با مقدار الماس مشخصی باز میشه و به شما مواد مورد نیاز ساخت و ساز میده این صندق ها از 80 الماس شروع میشه

 6. بهار می گوید

  سلام کارت شخصیت خیلی کم میده !!!

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر دوست گرامی شما جز صندق هایی که دریافت میکنید میتونید هر روز با رفتن به قسمت شاپ بازی. از صندق رایگان قرار گرفته در بالای صحفه جوایزی دریافت کنید که یکی از اون جوایز در بعضی مواقع کارت شخصیت هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.