AD

بهترین بازی های استراتژیک موبایل + لینک دانلود

60 574

بهترین بازی های استراتژیک موبایل در این نوشته از مجله تخصصی بازی ایموجو معرفی شده تا شما به بهترین بازی های استراتژیکی برای اندروید و بهترین بازی های استراتژیکی موبایل برای آیفون دسترسی داشته باشید. در فهرست بهترین بازی استراتژیک اندروید، باید به عناوینی چون: CIVILIZATION VI و COMPANY OF HEROES، کلش آف کلنز، کلش رویال و MUSHROOM WARS 2 اشاره کرد. البته PLAGUE INC, KINGDOM RUSH SERIES ROME: TOTAL WAR هم گزینه خوش ساخت و محبوبی محسوب می‌شوند تا استراتژی دفاع و اتک خود را محک بزنید. 

اگر نظر و دیدگاهی درباره بهترین بازی های استراتژیک موبایل آیفون و اندروید در دو سال اخیر و سال 2022 دارید، دیدگاه‌های خود را از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.

 

داستان بازی های استراتژیک چیست؟

یکی از ژانرهای محبوب بازی، ژانر استراتژیک است. در این ژانر، گیمرها بایستی با توجه به دانش و مهارت خود، سیاست‌های هوشمندانه‌ای به منظور دفاع از سازه و امکاناتی که در بازی در اختیار آنها قرار گرفته، اتخاذ کرده و جسورانه به دشمن حمله کنند. یعنی دفاع و حمله، طبق استراتژی و هدفی که تعیین می‌کنید صورت بگیرد تا امتیاز حداکثری دریافت کرده و بتوانید از طریق واحدهای پولی بازی‌های استراتژیک مثل کلش آف کلنز، درآمد هم کسب کنید. 

سبک استراتژی، چون سرگرم کننده و چالشی است و مثل بازی فوتبال یا سایر ورزش‌ها، محدودیت زمانی خاصی ندارد و باید مدام با بازی و دیگر بازیکنان و رقبا، همراه و همگام بود، لذا، مخاطبان زیادی در پلتفرم موبایل دارد و سالانه بازی‌های استراتژیک زیادی برای کاربران اندروید و آیفون عرضه می‌شود. 

همواره در میان کلکسیونی از بازی‌های موبایلی استراتژیکی می‌توان پیشنهادهای ارزنده پیدا کرد که با توسعه فناوری موبایل و پورت بازی‌های پی سی در اندروید، می‌توان آینده روشنی برای بازی‌های این ژانر، تصور کرد. 

از سال 2023 میلادی، شاهد کم‌تر شدن تک قطبی‌های معروف و پولساز دنیای بازی‌های استراتژیک موبایلی هستیم و باید منتظر عرضه‌های خلاقانه‌ای از سوی استودیوهای معروف باشیم تا خاطره بازی‌هایی چون: LEAGUE OF LEGENDS: WILD RIFT و BAD NORTH  و کلش آف کلنز، زنده شود. 

 

12 تا از بهترین بازی های استراتژیک موبایل رایگان آیفون تا دسامبر 2022

طبق اعلام اپ استور، 12 بازی برتر استراتژیک موبایلی آیفون تا دسامبر 2022 میلادی به شرح زیر است: این بازی‌ها، میلیون‌ها مخاطب در سراسر جهان داشته و اگر قصد دارید به فهرستی از بهترین بازی‌های استراتژیک رایگان آیفون با امکان پرداخت درون برنامه‌ای دسترسی داشته باشید، این لیست را از دست ندهید. 

 • بازی استراتژیکی موبایلی آیفون TETRIS محصول PLAYSTUDIOS (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون STICK WAR: HERO TOWER DEFENSE از ROCKET (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون POKEMON GO  از NIANTIC INC  (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون CROWD EVOLUTION از ROLLIC GAMES (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون CHESS-PLAY & LEARN از CHESS.com (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون PUBG MOBILE  از TENCENT MOBILE (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون CLASH ROYALE از SUPERCELL (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون CLASH OF CLANS از SUPERCELL (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک  موبایلی آیفون MARVEL SNAP از UNIVERSE (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون APEX LEGENDS MOBILE از EA (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون EVONY از TOP GAMES INC (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی آیفون STAY ROOM:  از SILENTCASTLE ORIGIN (لینک دانلود)

 

12 بازی برتر استراتژیک موبایلی رایگان آیفون تا دسامبر 2022

فهرست 12 بازی برتر استراتژیک موبایلی پولی آیفون تا دسامبر 2022 میلادی به شرح زیر است:

 • بازی استراتژیک موبایلی BLOONS TD 6 از NINJA WIKI (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی MONOPOLY –CLASSIC  از BOARD GAME (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی PAPA’S FREEZERIA TO GO از FLIPLINE STUDIOS (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی PLAGUE INC از NDEMIC CREATIONS (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی BLOONS TD 5 از NINJA KIWI (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی FIVE NIGHTS AR FREDDY’S  از CLICKTEAM (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی PAPA’S SUSHIRIA TO GO ا از FLIPLINE STUDIOS (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی PAPAS MOCHARIA TO GO از FLIPLINE STUDIOS (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی PAPA’S WINGERIA TO GO از FLIPLINE STUDIOS (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی PAPA’S PIZZERIA TO GO از FLIPLINE STUDIOS (لینک دانلود)
 • بازی استراتژیک موبایلی PAPA’S BURGERIA TO GO  از FLIPLINE STUDIOS  (لینک دانلود)

 

بازی استراتژیک موبایلی BAD NORTH: JOTUNN EDITION

BAD NORTH

نخستین بازی استراتژیک موبایلی که در این لیست معرفی می‌کنیم، بازی استراتژیک موبایلی BAD NORTH است. در بسیاری از فهرست‌های معرفی بازی‌های استراتژیکی موبایلی، حضور فعالی داشته و آن قدر بازی استراتژیک اندروید و آیفونی جذابی است که مدت‌ها سرگرمتان خواهد کرد. 

بازی استراتژیک موبایلی اعتیادآور بوده و فرمول‌های بازی‌های استراتژیک کلاسیک را دنبال می‌کند. از قلعه خود باید در برابر حملات رقبا، محافظت کرده و استراتژی خوب دفاعی داشته باشید تا امتیاز بیش‌تری در بازی کسب کنید. مراحل بازی به صورت تصادفی ساخته شده و از قبل قابل پیش بینی نیست. 

دقت کنید که در کلیه بازی‌های استراتژیک موبایلی مثل این بازی، منابع شما محدود است. اگر از سربازان خود زیاد استفاده کنید، امکان حضور کمی در ماموریت‌های مهم دفاعی یا هجومی دارند. لذا مدیریت منابع انسانی در این بازی بسیار اهمیت دارد. گیم پلی سختی ندارد، اما نیاز به  شکیبایی و تمرین دارد. شما بایستی از قلعه پادشاه مرده در برابر حملات بی‌رحمانه وایکینگ‌ها محافظت کنید. 

بیش از 100 هزار دانلود در گوگل پلی تجربه کرده و هزاران نظر درباره این بازی استراتژیکی موبایلی پولی در پلی استور ثبت شده است. اپ استور نیز این بازی را در فهرست 30 بازی برتر اکشن در اواخر 2022 میلادی هم قرار دارد. 

 

دانلود بازی BAD NORTH برای اندروید

دانلود بازی BAD NORTH برای آیفون

 

بازی استراتژیکی موبایلی BLOONS TD 6

بازی استراتژیکی موبایلی BLOONS TD 6

این بازی استراتژیکی موبایلی، در فهرست بهترین بازی‌های دفاع از قلعه یا تاور دیفنس (TOWER DEFENCE) در سال‌های اخیر قرار گرفته و یک بازی تاثیرگذار استراتژیک محسوب می‌شود. نسخه ششم بازی‌های BLOONS TD، مکانیزم‌های مشابه بازی‌های قبلی داشته و محتوای جذاب و گیم پلی خوش ساخت و البته گرافیک زیبا هم برای آن در نظر گرفته شده تا یک بازی استراتژیک سرگرم کننده را تجربه کنید. 

المان‌هایی که در بازی در اختیار شما قرار دارد، فرصتی است تا از آنها برای دفاع از خود استفاده کنید. گیم پلی فانتزی و کارتونی بازی، فضای رنگارنگ‌تری به نسبت نسخه‌های پنج‌گانه قبلی، ارائه کرده و در بخش آفلاین این بازی استراتژیک موبایلی، می‌توان مراحل و گیم‌مودهای گوناگون را در اختیار داشت. 

 

دانلود بازی BLOONS TD برای اندروید

دانلود بازی BLOONS TD برای آیفون

 

بازی استراتژیک موبایلی CARD THIEF

بازی استراتژیک موبایلی CARD THIEF

این بازی اگرچه در فهرست 12 بازی برتر موبایلی پولی یا رایگان آیفون در سال 2022 میلادی قرار نداشت، اما یکی از منحصر به فردترین ساختارهای بازی استراتژیک را روانه بازار کرد. ترکیبی از المان استراتژی و مکانیزم کارتی، گیم پلی خوش‌ساختی را در ژانر استراتژیک در اختیار اندرویدبازها و آیفون داران قرار داده  است. 

قابلیت‌هایی این بازی در اختیار گیمرها قرار می‌دهد تا برنده شوند. مکانیزم‌های خوبی داشته و هر مسابقه  این بازی حدود 3 دقیقه به طول می‌انجامد.  اگر به دنبال بازی موبایلی ساده و سرگرم کننده در ژانر استراتژی هستید، این بازی را در نظر بگیرید. 

بیش از 1 میلیون نصب فعال در پلی استور تجربه کرده، این بازی 177 مگابایت حجم داشته و در سیستم عامل IOS نسخه 12 به بالا قابلیت اجرا دارد.

 

دانلود بازی CARD THIEF برای اندروید

دانلود بازی CARD THIEF برای آیفون

 

بازی موبایلی استراتژیک THE ESCAPISTS 2

بازی موبایلی استراتژیک THE ESCAPISTS 2

از فرانچایزهای موبایلی خوش ساختی در ژانر استراتژیک است که استقبال خوبی از آن به عمل آمده و المان‌های نقش‌آفرینی دارد. داستان یک زندانی دور  افتاده را روایت می‌کند و شما بایستی، با توجه به آیتم هایی که در بازی دارید و در روند بازی هم آن‌ها را پیدا می‌کنید، از یک زندان مخوف، فرار کنید. 

وقتی صحبت از زندان و زندانی می‌شود، اولین موضوع که در ذهن تداعی می‌شود، فرار از زندان است. مثل سریال فرار از زندان، نیازمند یک نقشه حرفه‌ای برای فرار هستید. باید دقت کنید و به همه جوانب توجه داشته باشید. نقش خود را به خوبی بازی کرده تا افراد کم‌تری از نقشه شما آگاه شوند. محیط بازی، بزرگ و محتوای زیادی در بازی در اختیار شما قرار دارد. 

بیش از نیم میلیون دانلود برای نسخه اندروید بازی ثبت شده است. این بازی در فهرست بازی های موبایلی استراتژیکی آیفون، در رتبه 47 در سال 2022 میلادی قرار گرفته است.

دقت کنید که نسخه آیفون بازی، بیش از 1.5 گیگابایت حجم داشته و فضای کافی روی آیفون خود به منظور دانلود و نصب بازی، آماده داشته باشید. سیستم عامل IOS شما نیز باید 12 به بالا باشد. 

 

دانلود بازی THE ESCAPISTS 2 برای اندروید

دانلود بازی THE ESCAPISTS 2 برای آیفون

 

 

بازی موبایلی استراتژیک RISE OF KINGDOMS: LOST CRUSADE

بازی موبایلی استراتژیک RISE OF KINGDOMS: LOST CRUSADE

با پیشرفت صنعت بازی‌های موبایلی، زمینه خوبی برای عرضه اندام عناوین بزرگ تاریخی فراهم شد که ظهور پادشاهان از آن جمله است. این بازی استراتژیک خوش ساخت توسط LILITH GAMES توسعه پیدا کرد و یکی از شاهکارهای بازی های موبایلی استراتژیکی شد. 

نخستین چیزی که در این بازی، توجه کاربران را به خود جلب می‌کند، جلوه‌های صوتی و گرافیک خیره کننده است تا حس و حال جنگ های مقیاس عظیم را در ذهن تداعی کند. در این بازی استراتژیک ، تنوع خوبی از تمدن‌های تاریخی را به تصویر کشیده تا با دوره‌های مختلفی در تاریخ هزاران سال اخیر آشنا شوید. هر تمدن، سربازان مخصوص به خود و استراتژی خاصی داشتند. 

در ابن بازی موبایلی جذاب و مهیج که میلیون‌ها کاربر از سراسر جهان را به نبرد دعوت کرده است، شما باید تعیین کنید که به چه کسی، عنوان فرمانروای پادشاهان اطلاق شود. ظهور امپراطوری: جنگ صلیبی گمشده، بازی جدید و سرگرم کننده بوده و باید در میان تمدن‌ها و قهرمان‌های بازی، تمدن خود را بسازید و سلاح‌های متنوعی در دسترس شما قرار دارد. گرافیک و صداگذاری، محشری دارد.  

یکی از بهترین بازی های استراتژیک موبایل، که بیش از 50 میلیون نصب را در پلی  استور تجربه کرد و خود نشان‌گر اهمیت این بازی موبایلی محبوب برای عاشقان بازی های استراتژیکی است. بیش از 2 میلیون نظر هم توسط کاربران گوگل پلی درباره بازی درج شده است.

 

دانلود بازی RISE OF KINGDOMS برای اندروید

دانلود بازی RISE OF KINGDOMS برای آیفون

 

بازی HEROES OF FLATLANDIA

بازی HEROES OF FLATLANDIA

از  معدود بازی‌های موبایلی است که عنوان پرطمطراق و عجیبی نداشته، اما وقتی دانلود و نصب می‌کنید، غرق گیم پلی مهیج و گرافیک زیبایش می‌شوید. المان‌های فانتزی و کارتونی داشته و حسابی شما را سرگرم خواهد کرد. با سربازانی که الهامی از نیروهای تخیلی است، در برابر شیاطین قیام کنید. 

بازی، محتوای خوبی داشته و قابلیت بازی چند نفره هم دارد.

 

دانلود بازی برای اندروید

دانلود بازی برای آیفون

 

بازی OPERATOR 911

بازی OPERATOR 911

بازی اپراتور 911، یک بازی ویدیویی سرگرم کننده در لیست بهترین بازی های استراتژیک موبایل است. در سال 2017 توسط کمپانی JUSTU GAMES ساخته شده و PLAYWAY آن را منتشر کرد.

بایستی بهترین یگان اورژانسی را برای حفظ جان بیماران اعزام کنید. هر تصمیمی که اتخاذ کنید، پیامدهایی دارد. باید بهترین استراتژی را در نظر بگیرید. کمی بی دقتی شما، مصادف با از بین رفتن جان انسان‌ها خواهد بود. در این بازی، اهمیت کار ماموران اورژانس را درک خواهید کرد. تنوع مناسبی از یگان‌های اورژانس و نیروهای ویژه در اختیار شما قرار گرفته است. 

 

دانلود بازی OPERATOR 911 برای اندروید

دانلود بازی OPERATOR 911 برای آیفون

 

بازی MOTORSPORT MANAGER MOBILE 3

بازی MOTORSPORT MANAGER MOBILE 3

بازی موتور اسپرت منیجر موبایل، از جدیدترین و بهترین بازی های استراتژیک موبایل بوده که کاربر را وارد جهان مسابقات حرفه‌ای اتومبیل‌رانی خواهد کرد. بازی به کاربر اجازه می‌دهد که ساخت تیم اتومبیل‌رانی حرفه‌ای را از صفر تا صد بر عهده گرفته و شخصی سازی کنید. 

این بازی یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک ورزشی است. شما بایستی خودتان به دنبال استخدام مکانیک رفته و رانندگان جوان را  استخدام کنید. مکانیزمهای بازی، سرگرم کننده بوده  و یک شاهکار ورزشی موبایلی در ژانر استراتژی محسوب می‌شود. آن‌ها که  علاقه‌ای به مسابقات اتومبیلرانی ندارند هم مجذوب خود خواهد کرد. 

محصول کمپانی play sport games است که در فهرست 15 بازی برتر مسابقه‌ای اپ استور در سال 2022 میلادی قرار گرفته است. بازی بیش از 622 مگابایت حجم دارد و نیاز به سیستم  عامل ios نسخه بالای 11 دارید. 

 

دانلود بازی برای اندروید

دانلود بازی برای آیفون

 

بازی موبایلی استراتژیکی NORTHGARD

بازی موبایلی استراتژیکی NORTHGARD

از دیگر بازی‌های موبایلی استراتژیکی، بازی NORTHGARD است. سال 2018 روی پلتفرم محبوب STEAM  منتشر شد و مخاطبان زیادی جذب کرد. المان‌های بقا و مدیریتی خوبی داشته تا یک بازی استراتژی موبایلی با گیم پلی دوست‌داشتنی را تجربه کنیم. 

در این بازی، شما قلمرو پادشاهی خود را داشته و باید از منابع جزیره استفاده کرده و نیروی خود را برای مقابله با دشمنان و تغییرات آب و هوایی سخت، آماده کنید. قبیله های گوناگون در بازی بوده و ویژگی مثبت و منفی منحصر به فرد دارند. بایستی با توجه به این ویژگی‌ها، استراتژی همکاری یا حمله مناسب را اتخاذ کنید. این بازی  شما را با فرهنگ سرزمین‌های اسکاندیناوی آشنا می‌کنند. جایی که آب و هوای قطبی جریان داشته و با سبک زندگی وایکینگ‌ها آشنا خواهید شد. 

تلاش برای بقا در دنیای یخ‌زده و ناشناخته اسکاندیناوی، کار سختی بوده و استراتژی خوبی نیاز دارد. کنترل کردن دهکده کوچک وایکینگ ها، سخت نیست اما باید ساختمان ها را ساخته و ارتقا داده و منابع داشته باشید. بازی موبایلی آنلاینی-تعاملی است. 

یکی از 20 بازی برتر اپ استور در سال 2022 میلادی در دسته نقش آفرینی را دانلود کنند که 883 مگابایت حجم دارد. برای بازی، نیازمند سیستم عامل ios نسخه 13.6 به بالا هستید.  

 

دانلود بازی NORTHGARD برای اندروید

دانلود بازی NORTHGARD برای آیفون

 

بازی موبایلی استراتژیک POCKET CITY

بازی موبایلی استراتژیک POCKET CITY

این بازی حسابی سرگرم کننده، یادآور بازی‌های SIMCITY است. مدیریت فراگیر یک شهر بزرگ را بر عهده گرفته و آن را تبدیل به یک شهر زیست پذیر کنید تا زندگی کردن در آن، مطلوب باشد. این‌جا شما در نقش یک شهردار و فرماندار هم حضور دارید و بایستی استراتژی‌های ترکیبی سودمند را در دستور کار قرار دهید تا  از طریق مکانیزم‌هایی که در اختیار شما قرار دارد، شهری مدرن را خلق کنید. 

در این بازی، خبری از حملات وایکینگ ها و زامبی ها و شوتر اول شخص و این چیزها نیست. باید خوب فکر کنید و درست اقدام کنید. این بازی در فهرست 40 بازی برتر اپ استور در دسته بندی شبیه سازی (SIMULATION) نیز در سال 2022 قرار گرفت. شما  نیازمند IOS نسخه 9 به بالا برای اجرای بازی هشتید. 

اپ‌ها و بازی‌هایی چون: IDLE ISLAN-CITY IDLE TYCOON, DESIGNER CITY 2: CITY BUILDING, PROJECT HIGHSHIRE, DESIGNER CITY: BUILDING GAME از رقبای این بازی هستند. 

 

دانلود بازی POCKET CITY برای اندروید

دانلود بازی POCKET CITY برای آیفون

 

بازی موبایلی استراتژیکی PLAUGUE INC

بازی موبایلی استراتژیکی PLAUGUE INC

این بازی، از جمله بازی‌های جذاب استراتژیک با تم به نسبت ترسناک است. گزینه خوبی برای کودکان نیست اما برای بزرگسالان، اعتیادآور است. شما بایستی با ساخت ویروس کشنده، دنیا را آلوده کنید. یادآور نقش‌آفرینی ویروس منحوس کووید 19 در کشتار میلیونی ساکنان کره زمین در فاصله سال‌های 2019 تا 2022 بود. 

برای راحت بازی کردن، مکانیزم‌ها و المان‌های گوناگونی در اختیار شما قرار دارد و بایستی تلاش کنید تا یک کار غیراخلاقی و غیر انسانی را انجام دهید و آن کشتار حداکثری انسان با یک ویروس خطرناک. انتقادات زیادی از سازنده بازی صورت گرفت با این حال، از عجیب‌ترین بازی‌های موبایلی استراتژیک سال‌های اخیر است. 

بیش از 100 میلیون نصب فعال در پلی استور، خبر از یک پیروزی بزرگ برای کمپانی تولید کننده بازی یعنی NDEMIC CREATIONS دارد. شما با کلکسیونی از اطلاعات پزشکی و رسانه‌ای آشنا شده و سطح زبان انگلیسی خوبی هم باید داشته باشید. بیش از 3.7 میلیون نظر از سوی کاربران گوگل پلی درباره بازی ثبت شده است. در دسته بندی شبیه سازی، رتبه 3 را در سال 2022 میلادی در اپ استور به خود اختصاص داد. 

یک بازی شبیه این بازی استراتژیک، بازی BIO INC: REDEMPTION: PLAGUE است که محصول کمپانی DRYGIN STUDIOS بوده و امتیاز 4.2 از 5 را در پلی استور دریافت کرد. بازی شبیه سازی ویروسی کردن جهان، بازی زیبای فکری است و سال 2012 منتشر شد و ربطی هم به داستان کرونا ندارد. 

 

دانلود بازی PLAGUE برای اندروید

دانلود بازی PLAGUE برای آیفون

 

بازی استراتژیک موبایلی ROME: TOTAL WAR

بازی استراتژیک موبایلی ROME: TOTAL WAR

بازی در سال 2004 برای پی سی عرضه شد و بعضی از آن به عنوان الگویی الهام‌بخش برای بازی‌های استراتژیک یاد کرده‌اند. طرفداران زیادی داشته و المان‌های استراتژی خوش‌ساختی دارد. بایستی مدیریت و ساخت و فرماندهی امپراطوری خود را در دست بگیرید. تمدن‌های مختلفی روبروی شما قرار دارند و اگر به دنبال تجربه یک بازی استراتژیک کلاسیک هستید، ROME: TOTAL WAR انتخاب شایسته‌ای خواهد بود. 

این بازی در سال 2022، در فهرست 20 بازی استراتژی برتر اپ استور قرار گرفت. تاکتیک‌های حماسی، نبردهای سهمگین، چیزی است که در بازی شاهد خواهیم بود. باید 4 گیگابایت فضا روی موبایل آیفون خود آماده کنید و  البته سیستم عامل IOS بالاتر از 11 هم در اختیار داشته باشید. 

این بازی برای سنین بالای 12 سال توصیه شده است. 

 

دانلود بازی ROME برای اندروید

دانلود بازی ROME برای آیفون

 

بازی استراتژیک موبایلی CIVILIZATION VI

بازی استراتژیک موبایلی CIVILIZATION VI

بازی استراتژیک موبایلی تمدن‌سازی، نام معروفی است که بعضی آن را شاهکار لیست بهترین بازی های استراتژیک موبایل لقب داده‌اند. در نسخه پنجم سیویلیزیشن، بایستی امپراطوری قدرتمند خود را ایجاد کرده و بایستی روی مسائل فرهنگی و اجتماعی ، همزمان با توسعه نظامی کار کنید. لذا دیپلماسی و استراتژی در حوزه‌های مختلف مورد نیاز است. تمدن شما، باید در تعامل با سایر تمدن‌هایی باشد که در بازی باید با آن‌ها تعامل کنید. هر تمدن، نیرو و منابع و المان‌های مخصوص به خود دارند. رتبه 156 در بین بازی‌های استراتژیک اپل استور در سال 2022، رتبه این بازی کمپانی ASPYR MEDIA INC است که 3.7  گیگابایت حجم دارد. 

 

دانلود بازی CIVILIZATION VI برای اندروید

دانلود بازی CIVILIZATION VI برای آیفون

 

بازی موبایلی استراتژیکی نبرد قبایل یا clash of clans

بازی موبایلی استراتژیکی نبرد قبایل یا clash of clans

بعید است کسی نام بازی کلش آف کلنز را  نشنیده باشد و عاشق بازی‌های موبایلی استراتژیک باشد! آن را یکی از معدود بازی‌های تاریخ صنعت موبایل می‌دانند. بیش از 10 سال پیش توسط سوپرسل معرفی شد و به جهت گیم پلی عالی و گرافیک جذاب و سطح بالای درگیر کردن کاربر، محبوبیت جهانی کسب کند. 

از جمله بهترین بازی های استراتژیک موبایل است که بیش از نیم میلیارد نصب در پلی استور داشته و قریب به 60 میلیون نظر درباره آن داده شده است که کلکسیونی از اطلاعات و الگوهای الهام بخش برای دولوپرها و مارکترهای صنعت بازی است. دانلود نسخه اندروید کلش آف کلنز در این لینک در دسترس  است.

 آیفون بازها در این لینک، نسخه IOS بازی را دانلود کردند که رتبه 7 بهترین بازی استراتژیک را نیز در اختیار دارد. این بازی 345 مگابایت، روی سیستم عامل آی او اس بالای 11 اجرا می‌شود. 

 

دانلود بازی نبرد قبایل برای اندروید

دانلود بازی نبرد قبایل برای آیفون

 

بازی موبایلی WAR OF MINE

بازی موبایلی WAR OF MINE

این بازی، یک تجربه واقعی از جنگ را برای عاشقان بازی های موبایلی جنگی و استراتژی رقم می‌زند. شما در نقش بازماندگان نبردی هولناک، بایستی تلاش کنید تا در محیط خشن بازی، زنده مانده و هر تصمیم شما، پیامدهایی را به دنبال خواهد داشت. بایستی تا پای جان، بر سر ایده و اندیشه و استراتژی خود بمانید. 

 

دانلود بازی WAR OF MINE برای اندروید

دانلود بازی WAR OF MINE برای آیفون

 

8 بازی استراتژیک خوب اندرویدی

به موارد قبلی که تا کنون اشاره کردیم، این موارد هم اضافه کنید. 

 

شما پلیر کدام بازی استراتژیک موبایلی هستید؟

اگر علاوه بر فهرست ده‌ها بازی موبایلی استراتژیکی اندرویدی و آیفونی که در این نوشته معرفی کردیم، تجربه یک بازی استراتژیک خوب موبایلی دارید، نظرات خود را از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید. با emojo، به فهرست بهترین بازی‌های موبایلی و کنسولی دسترسی داشته باشید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

60 نظرات
 1. عرب می گوید

  سلام خسته نباشید چرا سرورهای بازیPokemon GO هنگ میکنه و یا غیر فعال میشه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام تشکر. تعداد افرادی که به صورت همزمان در بازی آنلاین هستند آنقدر زیاد است که سرورهای بازی هنگ میکنند. احتمال اینکه مشکلات سرور همچنان ادامه داشته باشد زیاد است و باید تا کم شدن تب بازی و مشخص شدن تعداد تخمینی بازی کنندگان ثابت و افزایش تعداد سرورها نسبت به تعداد بازی کنندگان صبر کنید.

 2. شوشتری می گوید

  سلام وقتتون بخیر ایا بازیPokemon GO خیلی شارژ باطری و کم میکنه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   با سلام. مصرف باطری، با توجه به اینکه صفحه گوشی شما باید همیشه روشن باشد و همچنین دیتا و دوربین نیز از ملزومات انجام بازی هستند، احتمال اینکه باطری گوشی شما ظرف 2-3 ساعت تمام بشود بالاست. شاید کم کردن نور LCD از سرعت خالی شدن شارژ گوشی بکاهد اما با این حال بهترین گزینه همراه داشتن شارژر و پاور بانک است.

 3. مرادی می گوید

  سلام خسته نباشیدبازیPokemon GO رو روی گوشی های اندروید هم میتونیم نصب کینم یا فقط مخصوص ایفون هست؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. Pokemon GO فقط بر روی گوشیهای موبایل با سیستم عامل iOS و Android منتشر شده است.

 4. کمالی می گوید

  سلام خسته نباشید من شنیدم برای بازی Pokemon GOحتما باید از خونه بریم بیرون درسته؟

  1. ادمین سایت می گوید

   درود. یک بازی کاملا آنلاین است و با توجه به اینکه برای انجام آن باید بیرون از خانه باشید، احتمال دسترسی به WiFi پائین است. پس در بیشتر اوقات باید از دیتای موبایل خود استفاده کنید. پس قبل از شروع بازی مطمعن شوید که قصد دارید ماهیانه چه مبلغی برای حجم اینترنت موبایل خود کنار بگذارید!

 5. جهانشاهی می گوید

  سلام خسته نباشید منطقهPokestop تو بازی پوکمون گو کجاست؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. مکانهایی به نام Pokestop در بازی وجود دارند که بازیکنان میتوانند آیتمهای مختلفی که به پیدا کردن و گرفتن پوکمونها کمک میکنند را در آنجا به دست بیاورند. این مکانها طبق اطلاعاتی که بازیکنان برای شرکت ارسال کرده‌اند، مشخص میشود

 6. فدایی می گوید

  سلام خسته نباشید وقتتون بخی بببخشید میشه توضیح بدین که من چجوری پوکمون گو رو بازی کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام مچکرم. LCD گوشی شما نقشه‌ی مکانی که در آن قرار دارید را نشان میدهد. با راه رفتن در محیط، بازی مکان شما در دنیای واقعی را پیدا میکند و گونه‌‎های مختلف پوکمون در نزدیکی شما ظاهر میشوند. سپس بازی شما را راهنمایی میکند که پوکمون چقدر با شما فاصله دارد. زمانی که به اندازه کافی به پوکمون نزدیک شدید، میتوانید دوربین گوشی را باز کرده و پوکمون را ببینید و سپس با پرتاب Pokeball آنرا بگیرید.

 7. ملاحی می گوید

  بیشترین سطح و امتیاز توبازی Pokemon GOچنده؟چجوری بهش برسیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. شاید برنده شدن در Pokemon GO مفهوم متفاوتی با سایر بازیها داشته باشد. شما میتوانید سعی کنید تا همه‌ی 150 نوع پوکمون موجود در بازی را پیدا کرده و بگیرید، به سطح 30 برسید و عنوان Master Trainer را کسب کنید و یا همه‌ی باشگاههای نزدیک به منطقه خود را از آن خود کنید.

 8. هدایتی می گوید

  سلام خسته نباشید من میتونم این بازی و روی کنسول هم نصب کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   درود. خیر. Pokemon GO فقط بر روی گوشیهای موبایل با سیستم عامل iOS و Android منتشر شده است.

 9. کاهکی می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون قابلیتARتو بازی چجوریه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام،تشکر. AR در واقع همان چیزیست که پوکمون‌ها را از دریچه دوربین گوشی و در دنیای واقعی به شما نشان میدهد. به زبان ساده، AR از دوربین گوشی شما استفاده میکند و یک پوکمون را بر روی چیزی که از دوربین گوشی میبینید قرار میدهد.

 10. برسلانی می گوید

  سلام وقتتون بخیر من شنیدم بازی پوکمون گو رو و تو ایران نمیتونیم بازی کنیم درسته؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام،همچنین. اگر داخل ایران هستید، برای اتصال به سرورهای بازی نیاز به تغییر آدرس IP دارید. اگر این کار را انجام داده‌اید ولی همچنان به سرورهای بازی متصل نمیشوید، احتمالا ترافیک سرورها بالاست

 11. شاهینی می گوید

  سلام برای پیدا کردن پوکمون، بازی باید همیشه باز باشد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر. بله. البته این امکان وجود دارد تا بازی فقط در پس زمینه فعال باشد. ولی زمانی که میخواهید یک پوکمون را بگیرید، باید حتما وارد بازی شوید.

 12. سپانلو می گوید

  سلام وقتی تو بازی یه پوکومون رو پیدا کردیم چیکار باید بکنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. وقتی که پوکمون را پیدا کردید، روی نقشه شما نمایان میشود. تنها کافیست پوکمون را روی نقشه لمس کنید تا دوربین گوشی باز شود و پوکمون را در دنیای واقعی روبروی شما نشان دهد. حال باید با پرتاب Pokeball (کشیدن انگشت روی LCD گوشی) به سمت پوکمون، آن را بگیرید.

 13. اخلاقی راد می گوید

  سلام خسته نباشید نقش دستگاه جوجه کشی تو بازی پوکمون گو چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. میتوانید Egg را داخل آن گذاشته و پس از کمی راه رفتن، یک پوکمون تحویل بگیرید

 14. چمانه می گوید

  سلام وقتتون بخیر من دارم بازیه پوکمون گو رو بازی میکنم فق ط تازه یه روزه شروع کردم میشه بگید توپهای سفید و قرمز دقیقا به چه دردی میخورن!؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام مرسی. این توپها Pokeball هستند و برای گرفتن پوکمون ها استفاده میشوند. طبق قوانین بازی برای گرفتن پوکمون ها باید این توپها را به سمتشان پرتاب کنید. توپها تقریبا مثل جارو برقی عمل میکنند و پوکمون را به درون خود میکشند

 15. یاوری می گوید

  سلام خسته نباشید از کجا میتونیم تو بازی پوکمون گوPokeball بگیریم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   درود و سپاس. Pokeballها به همراه برخی دیگر از آیتمها در مکانهای به نام Pokestop که با علامت آبی روی نقشه مشخص شده‌اند، در دسترس هستند.

 16. افلاطونی می گوید

  سلام خسته نباشید این Pokestopهایی که تو بازیPokemon GO هست روی نقشه چجوری مشخص میشن؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. مچکرم. Pokeballها به همراه برخی دیگر از آیتمها در مکانهای به نام Pokestop که با علامت آبی روی نقشه مشخص شده‌اند، در دسترس هستند.

 17. صلواتی می گوید

  سلام وقتتون بخیر بعضی از دوستانم در ابتدای بازی Pikachu بازی پوکومون و پیدا کردن. من چجوری این کارو بکنم!؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام تشکر. رای گرفتن Pikachu در ابتدای بازی، نباید به راهنمایی‌های بازی توجه کنید. در ابتدا بازی 3 پوکمون را برای انتخاب در مقابل شما میگذارد. هیچکدام از آنها را انتخاب نکنید و آنقدر راه بروید تا دیگر پوکمون ها را نبینید. بعد از مدتی بازی دوباره این 3 پوکمون را به شما معرفی میکند. بازهم به راه خود ادامه دهید. چهار بار این کار را تکرار کنید. بار پنجم، در کنار 3 پوکمون اصلی، Pikachu نیز ظاهر میشود. فوراً آن را بگیرید!

 18. حیدری می گوید

  سلام خسته نباشیدبازی پوگمون گو به صورت تیمی هم انجام میشوند یا تک نفرس؟

  1. ادمین سایت می گوید

   با سلام. تشکر. بعد از رسیدن به سطح 5 تنها کافیست یک باشگاه پیدا کنید و با مراجعه به آن، بازی از شما سوال میکند که میخواهید عضو کدام تیم شوید. در بازی 3 تیم با نامهای Mystic، Valor و Instinct وجود دارند. زمانی که یک تیم را انتخاب میکنید دیگر نمیتوانید آن را تغییر دهید.

 19. کادری می گوید

  سلام وقتتون بخیر من میتونم پوکومنی که دوسش ندارم رو ازاد کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. همچنین. خیر. برخلاف بازیهای قبلی سری، در Pokemon GO نمیتوانید پوکمون های خود را آزاد کنید اما میتوانید آنها را به پروفسور بدهید و در مقابل Candy دریافت کنید.

 20. خلیلی می گوید

  سلام خسته نباشید تو بازی پوکمون گو دستگاه جوجه کشی از کجا بیارم!؟

  1. ادمین سایت می گوید

   باس لام و تسکر. در ابتدای بازی یکی دریافت میکنید. البته بعد از 3 بار استفاده دستگاه خراب میشود. اما در طول بازی باز هم دستگاه جوجه کشی پیدا خواهید کرد.

 21. دارابی می گوید

  سلام خسته نباشید نقش تخم مرغ تو بازیPokemon GO چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. ممنون. Eggها را در دستگاه جوجه کشی بگذارید، میزان مشخصی (در دنیای واقعی) راه بروید، Egg میشکند و یک پوکمون از آن بیرون می‌آید.

 22. برنا می گوید

  سلام من تو طول بازی چند تا پوکمونی جمع کردم که شبیه هم دیگن میتونم با پوکمون دیگه ای عوضش کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   درود. میتوانید آنها را به پروفسور Willow بدهید و در مقابل Candy دریافت کنید. نوع Candy دریافتی مطابق با نوع پوکمونی که به پروفسور میدهید است.

 23. طالبی می گوید

  سلام خسته نباشید CANDY ها تو بازی پوکمون گو به چه دردی میخوره!؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام تشکر. از Candy میتوانید برای آپگرید کردن پوکمون های خود استفاده کنید.

 24. واحدی می گوید

  سلام خسته نباشید از چه طریقی میتونیم وارد بازی پوکمون گو بشیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام سپاس. میتوان گفت برای همه‌ی گروههای سنی مناسب است

 25. صولتی می گوید

  سلام وقتتون بخیربازی پوکمون گو گروه سنی خاصی داره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام مرسی. میتوان گفت برای همه‌ی گروههای سنی مناسب است

 26. بهادری می گوید

  سلام وقتتون بخیر خسته ام نباشید یه سوالی داشتم بازی پوکمون گو رو میتونیم به صورت رایگان هم بازی کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام باتشکر. هم بله و هم خیر. دانلود و انجام بازی کاملا رایگان است اما مانند بسیاری دیگر از بازیها از جمله Clash of Clans، آیتمهایی در بازی وجود دارند که به پیدا کردن و گرفتن پوکمونها کمک میکنند و میتوانید این آیتمها را خریداری کنید. با این وجود انجام بازی بدون اینکه حتی 1 ریال هزینه کنید هم کاملا امکان پذیر است.

 27. بهرام زاده می گوید

  سلام خسته نباشید من از یکی از دوستام شنیدم که تو بازی پوکمون گو تخم مرغ شانسی وجود داره این داشتانش چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام ممنونم. Lucky Egg (یا همان تخم مرغ شانسی!): به مدت 30 دقیقه Experience Pointهایی که کسب میکنید را 2 برابر میکند.

 28. هاشمی می گوید

  سلام خسته نباشید من چجوری میتونم یه عالمه کندی تو بازی پوکمون گو پیدا کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام سپاسگذارم. استفاده از پاینپ بری‌ها (Pinap Berries) برای افزایش کندی به دست آمده از به دام انداختن یک پوکمون.
   استفاده از یک پوکمون به عنوان همراه در هنگام قدم زدن برای به دست آوردن کندی.
   مبادله پوکمون با دوستان‌تان.

 29. قربانی می گوید

  سلام خسته نباشید ایا میتونیم بیشتر از 100تا پوکمون هم داشته باشیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. ممنون. بله از طریق حافظه پوکمون می‌توانید تا سقف 250 پوکمون و 9 تخم مرغ را ذخیره کنید. اگر نیازمند فضای بیشتری هستید باید Pokemon Storage خود را با پرداخت 50 پوک کویین تا سقف 50 فضای ذخیره بیشتر ارتقاء دهید.

 30. کردی می گوید

  سلام وقتتون بخیر کاربرد دستگاه بخور تو بازی Pokemon GO چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   درود. این آیتم موجب می‌شود تا شما راحت‌تر از گذشته قادر به پیدا کردن پوکمون‌ها باشید. در استفاده از این آیتم شما 30 دقیقه فرصت خواهید داشت. برای خرید یکی از این آیتم می‌توانید 80 پوک کویین خریداری کنید. علاوه بر آن برای خرید بسته 8 عددی 500 پوک کویین و 25 عددی 1250 پوک کویین پرداخت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.