AD

بازی Somerville

4 315

باز دوباره سروکله آدم‌فضایی‌ها پیدا شده است و وقت آن رسیده یک قهرمان از خانه خود بلند شود و پشت کنسول بازی خود بنشیند! سرنوشت زمین در دستان شما است و باید از شر این موجودات خلاص شوید. این عنوان به همین تازگی منتشر شده است و نکته جالب محبوبیت بالای آن است. این گیم در همین روزها توانسته فروش خوبی داشته باشد و حال افراد زیادی در حال تجربه این گیم هستند. اگر شما نیز می‌خواهید اطلاعاتی درباره بازی Somerville به دست آوردید تا انتهای این مقاله از سری مقالات نقد و بررسی بازی با ما همراه باشید.

 

داستان بازی Somerville

داستان بازی Somerville

بازی سامرویل توسط کمپانی JUmpship تولید شده و توسط همین شرکت نیز به بازار عرضه شده است. این کمپانی به‌تازگی کار خود را آغاز کرده است و می‌توان گفت بازی Somerville اولین تجربه آن‌ها خواهد بود. این گیم به‌تازگی در سال 2022 15 نوامبر یعنی همین چند روز پیش عرضه شده است.

داستان بازی صرفاً حول محور یک خانواده می‌گذرد که سعی دارند همیشه پشت‌هم باشند از هم مواظبت کنند. ابتدای بازی شما صمیمیت و گرمای خانه آن‌ها را حس خواهید کرد. پدر خانواده روی کاناپه‌ای نشسته است و فیلم تماشا می‌کند. ناگهان صداها و نورهای عجیبی شنیده و دیده می‌شود.

چیزی که با چشم می‌بینید وحشتناک است. مانند صحنه فیلم‌های آخرالزمانی آدم‌فضایی‌ها به زمین ما حمله کرده‌اند. حال کل بشریت در خطر است و هیچ کسی در امان نیست. پ=ساز اینکه آدم‌فضایی‌ها قصد داشتند که به خانواده داستان ما حمله کنند یک اتفاقی عجیب می‌افتد.

پدر خانواده به‌صورت ناخودآگاه برای محافظت از خانواده خود از قدرتی استفاده می‌کند. او حتی خودش هم از این قدرت خبری نداشت و حتی به‌خوبی توان کنترل آن را ندارد. شما باید باقدرت هایی که دارید یا در ادامه به دست می‌آورید آدم‌فضایی‌ها را نابود کرده و خانواده خود را نجات دهید.

البته نکته اینجا است که فضایی‌ها از نور انرژی می‌گیرند و وقتی شب می‌شود قدرت زیادی ندارند. به همین دلیل آن‌ها اکثرا همراه با یک لامپ قوی به بیرون می‌روند تا بتوانند از لامپ انرژی بگیرند. البته قدرت‌های شما نیز به همین شکل است و شما نیز به نور وابستگی شدیدی دارید.

اولین نیرویی که در اختیار شما خواهد بود یک نور آبی است. این نور آبی باعث می‌شود که آدم‌فضایی‌ها به هاله‌ای از دود تبدیل شوند. در ادامه یک نور قرمز نیز به دست خواهید آورد که کارایی آن تقریباً متضاد نور یا لیزر آبی است.

 

گرافیک بازی Somerville

گرافیک بازی Somerville

سازنده بازی از موتورهای پرقدرت امروزی که این روزها دیگر خیلی نام آن‌ها را می‌شنویم استفاده نکرده است. خبری از موتورهای Unreal نیست و این استودیو تنها توانسته با استفاده از موتور Unity چنین بازی خفن و عالی طراحی کند.

البته که موتور بازی‌سازی Unity نیز اصلاً ضعیف نیست و پرقدرت است. اما در مقایسه با Unreal قدرت کمتری دارد. این کیفیت کار تیم سازنده را نشان می‌دهد که در Unity توانسته‌اند چنین گیمی را تولید و روانه بازار کنند.

درباره گرافیک بازی باید بگویم که طراحی‌های محیط و شخصیت‌ها اصلاً بر پایه واقعیت انجام نشده است. بلکه به‌محض ورود به محیط بازی شما خود را در یک انیمیشن تصور خواهید کرد. البته که طراحی‌ها بسیار قوی است و برای آن‌وقت زیادی صرف شده است.

از نظر من که گرافیک خوب و قابل‌قبول است و می‌تواند شما را سرگرم کند. حال که محیط انیمیشنی است خب چه نیازی دارید به توضیحات توجه کنید. این بازی بیشتر به داستان اهمیت می‌دهد به‌طوری‌که در ظاهر حتی داستان هم انگار مهم نیست.

در حال حاضر هیچ دیالوگ یا نوشته‌ای در بازی Somerville دیده نمی‌شود. در کل شما با ید بازی ساده اما به‌شدت جذاب طرف هستید که می‌تواند سرگرم‌کننده باشد.

همچنین بازی پر از کات‌سین‌ها و صحنه‌های جذاب است البته بدون دیالوگ. این کات‌سین‌ها باعث می‌شود هر شخصی یک تفسیر خاص از داستان برای خودش داشته باشد و بسیار جذاب است. محور داستان طوری است که شما دارید انیمیشن آخرالزمانی می‌بینید و کنترل شخصیت اصلی فیلم نیز در دستان شما است.

 

موسیقی بازی

موسیقی بازی نیز نمره قابل قبولی می‌گیرد. سازنده با انتخاب موسیقی‌های نسبتاً درست باعث شده بیشتر از لحظات گیم لذت ببرید. البته که موسیقی یک بحث کاملاً سلیقه‌ای است و ما هم نمی‌خواهیم یک نظر کاملاً قطعی درمورد موسیقی بازی بدهیم.

از آنجایی‌که خبری از دیالوگ و نوشته نیست در حقیقت این بازی گوینده نیز نخواهد داشت تا درمورد آن بتوان صحبت کرد. اما جلوه‌های صوتی خوبی در بازی استفاده شده است که در ابتدا می‌توانند برای شما جذاب باشند و گیم را برای شما شیرین‌تر کنند.

 

گیم پلی بازی Somervile

گیم پلی بازی Somerville

گیم پلی بازی در سبک مبارزه و درگیری است. اما نه همانند دیگر گیم‌ها در این سبک زیرا این گیم فرق‌ها دارد. در این بازی قرار نیست که شما به‌صورت مستقیم با بیگانه‌ها مبارزه کنید. البته در چند صحنه از بازی این اتفاق خواهد افتاد. شما باید از راه دور مقابل کنید و لیزرهای خود را به سمت دشمن شلیک کنید.

یک سری نیروی نیز وجود دارد که شما باید در ادامه راه آن‌ها را به دست بیاورید. هرکدام از نیروها رنگ خاص خودش را دارد و به شما قدرتی عجیب می‌دهد. همچنین سعی کنید برای حفظ قدرت و نیروی خود در شب‌ها در محیطی پرنور استراحت کنید تا بتوانید از خود دفاع نمایید.

همچنین یک نکته که وجود دارد این است که شما قادرید به هر طرف که دوست دارید بروید. در واقع در گیم‌ها شما فقط می‌توانستید در راستای چهار جهت اصلی یعنی جلو، عقب، چپ و راست حرکت کنید. اما چنین محدودیتی در این گیم دیده نمی‌شود و می‌توانید به‌صورت دایره‌وار هرکجا که دوست داشتید بروید.

دوربین روایت‌کننده بازی نیز تقریباً ثابت است و انگار دارد از سمت بالا فیلم‌برداری می‌کند. البته کامل هم ثابت نیست و با حرکت‌های شما یک سری جابه‌جایی‌ها رخ می‌دهد. شاید اگر دوربین متحرک‌تر بود بازی جذاب‌تر می‌شد.

 

شخصیت‌ها و تجهیزات موجود در بازی

در واقع کاراکترهای زیادی در این بازی وجود ندارند و شما فقط با  یک خانواده و یک‌عالمه آدم فضایی طرف هستید. دیالوگی در بازی وجود ندارد؛ اما باتوجه‌به انیمیشن‌ها و رفتار کاراکترها شما می‌توانید متوجه ارتباط بین اعضای خانواده بشوید و آن‌ها را درک کنید.

تجهیزات زیادی نیز وجود ندارد. یک شما هستید و پای پیاده که در حال فرار از آدم‌فضایی‌ها برای نجات خانواده هستید. تجهیزات جنگی نیز ندارید و همان دست لیزری برای نابودکردن آدم‌فضایی‌ها کافی است.

 

سیستم موردنیاز برای نصب بازی Somerville

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب:

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 8

CPU: intel Core 2 Quas Q6600 یا AMD FX 8120

رم: 4 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia GT 630 یا AMD Radeon HD 6570

DirectX: نسخه 11

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 12 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی سازنده:

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10

CPU: Intel I7 920 یا AMD Phenom || 945

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia GT X 660 یا Radeon R9-270

DirectX: نسخه 11

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 12 گیگابایت

 

جمع‌بندی

در نهایت با بازی Somerville آشنا شدیم. یک گیم در سبک آخرالزمانی که از گیم‌های قدیمی زیادی الگوبرداری کرده است. هرچند در کنار استفاده از تجربیات قدیمی ایده‌های جذابی نیز دارد که گیم را زیباتر کرده است. اگر تا به الان موفق به تجربه این گیم شدید خوشحال می‌شویم تجربیات خود را در قسمت نظرات emojo برای ما و دیگر دوستان عزیز بنویسید.

75%
GOOD

آیا بازی Somerville ارزش تجربه کردن دارد؟

در کل این گیم ارزش یک‌بار تجربه را دارد و می‌تواند یک بازی سرگرم‌کننده باشد.

 • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. جلالی می گوید

  سلام بازی چند ساعته ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر حدود 10 ساعته جناب

 2. کبیری می گوید

  سلام تو این بازی هیچ نبرد مستقیمی نداریم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر خیر جز یک نبرد خیلی کوتاه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.