AD

بررسی بازی موبایلی Puzzle Adventure؛ حل معماهای جذاب

8 2,556

قرار است درباره بازی صحبت کنیم که سبک آن دیگر مثل قبل موردتوجه قرار نمی‌گیرد. بازی‌های پازلی چند سالی است که از زیر لطف گیمرها خارج شده‌اند. عملکرد ضعیف کمپانی‌های سازنده بازی و عدم ارائه یک بازی درست و تراز اول موجب شد تا توجه‌ها از این سبک برداشته شود.

به‌جرئت می‌توان گفت که اگر پلتفرم موبایل دیگر وجود نداشت سبک پازل و معما به طور کل نابود می‌شد. بازی موبایلی Puzzle Adventure;یکی از جدیدترین بازی‌های پازلی است که برای موبایل ساخته شده است و می‌تواند شما را برای لحظات زیادی سرگرم کند. اگر شما اطلاعات زیادی درباره این بازی ندارید و می‌خواهید بیشتر با آن آشنا شوید در ادامه مسیر با ما همراه باشید.

داستان بازی موبایلی Puzzle Adventure

بازی موبایلی Puzzle Adventureاول‌ازهمه باید اشاره کنم که این بازی نیز توسط یک استودیو مستقل ساخته شده است. البته که این استودیو کمی شهرت دارد و تا به امروز توانسته است بازی‌های زیبایی مثل Port City را راهی مارکت موبایل کند. بازی موبایلی Puzzle Adventure; توسط کمپانی بازی‌سازی Pixel Federation ساخته شده است. همان‌طور که انتظار می‌رود داستان بازی نیز بسیار مرموز است. شخصی که ابتدا یک زندگی آرامی داشته است. اما در یک موقعیت اطلاعاتی دریافت می‌کند که او را به دل یک ماجراجویی هیجان‌انگیز و خفن می‌کشاند تا داستان موردنظر نویسنده شکل پیدا کند.

همه چیز از یک تولد شروع می‌شود. در ابتدای داستان می‌توان متوجه شد که پسر جوان داستان ما قرار است تولد هجده‌سالگی‌اش را جشن بگیرد. بیشتر افراد عقیده دارند که تولد هجده‌سالگی متفاوت است و با دیگر تولدهای انسان فرق دارد. فعلاً که این عقیده در داستان بازی موبایلی Puzzle Adventure; واقعاً درست است.

وقتی که پسر جوان آماده تولد خودش می‌شد یک نامه عجیبی دریافت کرد. اما چیزی که از همه عجیب‌تر است و پسر را شکه می‌کند فرستنده این نامه است. به طرز عجیب‌وغریبی روی پاکت نوشته شده است که این نامه توسط عموی پسر نوشته و سپس برای او ارسال شده است. نکته عجیب اینجا است که عموی پسر جوان داستان چند سالی بود که گم شه بود و کسی خبری از او نداشت. حال او پس از سال‌ها پیدایش شده است و از پسرک داستان ما درخواست کمک دارد.

در نامه نوشته که من در مکانی گیر افتاده‌ام و از شما درخواست می‌کند که به کمکش بروید و او را نجات دهید. به همین دلیل آغاز هجده‌سالگی او مصادف شده با یک ماجراجویی ترسناک و خشن که انتظار او را می‌کشد. برای این که عموی او را پیدا کنی باید از راه‌های ترسناک گذر کرده و معماهای بازی را نیز حل نمایید. البته پیداکردن عمو ایستگاه پایانی نیست و باید موفق شوید با او به خانه برگردید.

گیم‌پلی بازی موبایلی Puzzle Adventure

بازی موبایلی Puzzle Adventureگیم‌پلی بازی برگرفته از پازل‌ها و کات‌سین‌هایی است که داستان بازی را روایت می‌کنند. در ابتدای بازی شما موظف هستید که کاراکتر خود را انتخاب کنید. البته که اجازه شخصی‌سازی کاراکتر به شما داده نمی‌شود. بلکه شما باید از میان کاراکترهای آماده یک گزینه را انتخاب نمایید. دوربین روایت‌کننده داستان در قسمت بالایی خانه قرار گرفته است. یعنی که شما همه اجسام و نقاط مختلف خانه‌ها و جاده‌ها را از زاویه بالا و از ارتفاعی معین خواهید دید. می‌توانید با اشاره مکان موردنظر را انتخاب کنید تا کاراکتر بازی به سمت آن حرکت نماید و دستورات شما را اجرا کند.

پازل‌های بازی نیز خوب و تقریباً آسان هستند. علاوه‌برآن پازل‌ها و معماهای بازی از تنوع خوبی برخوردار است. به همین دلیل شما خیلی سریع دلسرد نخواهید شد و بازی را کنار نخواهید گذاشت. مگر اینکه یک مرحله آن‌قدر سخت باشد که دیگر توانایی ردکردن آن را نداشته باشید و بازی را حذف نمایید.البته که سازنده بازی سعی کرده است در ابتدای کار خیلی به شما سخت نگیرد و با ملایمت برخورد کند.

در مراحل اولیه کار شما راحت‌تر است و قرار نیست خیلی برای حل مسائل فسفرهای مغزتان را بسوزانید. اما هر چه که به جلوتر حرکت کنید و مراحل بعدی را باز نمایید پازل‌ها و معماهای بازی نیز سخت‌تر خواهد شد. لازم به ذکر است که همه چیز هم حل معماهای بازی نیست. در مسیر رفت آمد تعدادی سکه و الماس نیز وجود دارد که بهتر است همه آن‌ها را به دست آورید.

زیرا که سکه‌ها و الماس‌ها می‌توانند یاری‌کننده شما باشند و کمک اساسی به شما برای پایان مراحل بکنند. شما می‌توانید با خرج‌کردن این سکه و الماس‌ها شخصیت خود را ارتقا دهید. کاراکتر شما دارای لول است و شما باید با استفاده از سکه آن را آپگرید کنید. هرچه لول شما بالاتر باشد قابلیت‌ها و امکاناتتان نیز بیشتر می‌شود و راحت‌تر بازی را به اتمام می‌رسانید. البته باید حواستان به انرژی هم باشد که نامحدود نیست.

همچنین بخوانید:۱۲ بازی پازلی برای موبایل + لینک دانلود

گرافیک بازی

بازی موبایلی Puzzle Adventureگرافیک بازی خوب و قابل‌قبول است و به‌راحتی با آن ارتباط خواهید گرفت. البته که هدف اصلی این گیم ارائه یک گرافیک عالی و عجیب غریب نیست. بلکه هدف آن به چالش کشیدن مغز شما است تا بتوانید با استفاده از مغز خود قابلیت‌های آن را ارتقا دهید و در کار و درس موفق‌تر باشید. محیط این بازی کاملاً کارتونی و فانتزی است.

به همین دلیل در ساخت اشیا مختلف اطراف خیلی دقت نشده است. البته که شما از نمای بالا به داستان نظارت دارید. همین دلیل باعث می‌شود که نمای بسته‌ای از اشیا نداشته باشید؛ بنابراین وجود جزئیات ساخت نیز به درد شما نخواهد خورد. البته که در کات‌سین‌های بازی این مشکل وجود ندارد. کات‌سین‌های این بازی به‌صورت عکس و نوشته طراحی شده است.

یک عکس در بالا که داستان را به‌صورت تصویری نشان می‌دهد و نوشته‌های زیرش که شامل دیالوگ‌های کاراکترهای مختلف بازی است. سازنده سعی کرده که در عکس کات‌سین‌ها به جزئیات دقت کند و یک عکس دقیق از محیط بازی را به شما نمایش دهد. به‌طورکلی شما در محیطی قرار خواهید گرفت که با انیمیشن‌های امروزی هیچ تفاوتی ندارد. تنها تفاوتی که بین آن‌ها وجود دارد متحرک بودن انیمیشن است.

موسیقی بازی

بازی موبایلی Puzzle Adventureسازنده سعی کرده که از بهترین موسیقی‌ها برای بازی استفاده کند. همین موضوع هم واقعاً جای تحسین دارد و باید از سازنده تشکر کرد. موسیقی‌ها به‌خوبی با شرایط محیطی سازگار هستند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. اما برای تجربه بازی حتماً اجباری نیست که با صدا بازی کنید.

یکی از مشکلات اساسی این بازی صداگذاری آن است که سازنده خیلی به آن توجهی نکرده است. متأسفانه هیچ صداگذاری روی کات‌سین‌های بازی انجام نشده و شما صرفاً فقط با تعدادی عکس و متن طرف هستید. اگر سازنده برای کات‌سین‌های بازی نیز صداگذاری می‌کرد واقعاً با یک اثر عالی و باکیفیت طرف بودیم. هرچند که این نقص نیز خیلی از ارزش‌های بازی موبایلی Puzzle Adventure کم نمی‌کند.

شخصیت‌های موجود در بازی موبایلی Puzzle Adventure

این بازی به‌طورکلی سه شخصیت اصلی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد. به‌طورکلی شما قابلیت کنترل یکی از این شخصیت‌ها را دارید و حرکات شخصیت‌های دیگر به شما مربوط نیست. البته که می‌توانید از توانایی‌های آن‌ها نیز برای حل معماها کمک بگیرید. شخصیت اول همان جوان ۱۸ساله است که خود شما کنترل او را به دست دارید. شخصی که روز تولدش تازه متوجه می‌شود که یک عمو دارد که خیلی وقت بود از او بی‌خبر است. حال عموی او با یک نامه او را مطلع کرده و شما باید به سراغ او بروید.
بازی موبایلی Puzzle Adventureشخصیت بعدی کیسی نام دارد. کیسی یک دختر است که در طول بازی همراه شما است و با شما سفر می‌کند. در واقع گفته می‌شود که کیسی دستیار شما است و به همین دلیل است که همیشه همراه شما است و با شما سفر می‌کند. حال در این سفر پرمخاطره کیسی آمده تا به شما کمک نماید. شخصیت آخر نیز همان عموی شما است که تقریباً در آخر ماجرا با او آشنا خواهید شد. زیرا که قبل از هر چیزی اصلی‌ترین هدف شما در بازی پیداکردن او است. بعد از اینکه او را پیدا کردید مراحل دیگر نیز آغاز می‌شود. حال یک نیروی کمکی دیگر به گروه شما اضافه خواهد شد تا بتوانید پازل‌ها را حل نمایید.

نکات موردنیاز برای نصب بازی موبایلی Puzzle Adventure

لازم به ذکر است که این بازی کاملاً آفلاین است و برای تجربه آن نیازی به اینترنت نخواهید داشت؛ بنابراین می‌تواند یک بازی مناسب برای زمانی باشد که دسترسی شما به اینترنت قطع شده است. یک بازی مهیج که می‌تواند به تقویت مغز شما کمک کند. برای تجربه‌کردن این بازی محدودیت‌هایی وجود دارد.

این بازی خیلی سنگین نیست و می‌توانید به‌راحتی آن را روی گوشی‌های معمولی بدون هیچ مشکلی اجرا کنید. تنها چیزی که باید به آن دفت کنید این است که برای تجربه بازی نسخه پایه اندروید شما باید 5.1 یا بالاتر باشد. این بازی تا به الان هیچ فایل دیتایی برای نصب جداگانه ندارد. شما می‌توانید این بازی را به‌صورت مستقیم با حجم تقریبی 200 مگابایت از سایت‌ها یا مارکت‌های معروف دانلود و تجربه نمایید. بهتر است که همیشه برنامه‌های خود را از مارکت‌های معتبری مثل گوگل‌پلی دانلود نمایید.

جمع‌بندی
در نهایت با بازی موبایلی Puzzle Adventure;آشنا شدیم. یک بازی پازلی معمایی عالی که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. باوجوداینکه بازار بازی‌های معمایی اصلاً خوب و پررونق نیست پلتفرم موبایل توانسته برای حفظ این ژانر کارهای بزرگی بکند. به‌جرئت می‌توان گفت که بهترین بازی‌های پازلی حال حاضر روی موبایل عرضه شده‌اند. اگر شما نیز تابه‌حال این گیم را تجربه کرده‌ایم خوشحال می‌شوید درباره تجربه خود با ما نیز صحبت نمایید.

لینک های دانلود

نسخه اندروید 
نسخه ios

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظرات
 1. معصومه می گوید

  سلام خسته نباشید خواستم بپرسم این بازیش اینترنت میخاد؟ چ جوریه

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بحیر این بازی کاملاً آفلاین است و برای استفاده از آن نیازی به اینترنت نخواهید داشت

 2. محمد سعید شکور می گوید

  سلام واسه نصبش مدل گوشی مهمه ؟ رو هر گوشی نصب میشه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام این بازی روی گوشی‌های معمولی بدون هیچ مشکلی نصب میشود تنها چیزی که باید به آن دقت کنید این است که برای تجربه بازی نسخه پایه اندروید شما باید ۵.۱ یا بالاتر باشد.

 3. مجید یاوری می گوید

  سلام وقتتون بخیر میشه بگید از کجا میتونم نصبش کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر . شما می‌توانید این بازی را به‌صورت مستقیم با حجم تقریبی ۲۰۰ مگابایت از سایت‌ها یا مارکت‌های معروف دانلود و تجربه نمایید.

 4. یگانه یوسفی راد می گوید

  سلام روز بخیر چه کارکتر هایی داره این بازی؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این بازی به‌طورکلی سه شخصیت اصلی داردشخصیت اول همان جوان ۱۸ساله است که خود شما کنترل او را به دست دارید. شخصی که روز تولدش تازه متوجه می‌شود که یک عمو دارد که خیلی وقت بود از او بی‌خبر است. حال عموی او با یک نامه او را مطلع کرده و شما باید به سراغ او بروید.شخصیت بعدی کیسی نام دارد. کیسی یک دختر است که در طول بازی همراه شما است و با شما سفر می‌کند. در واقع گفته می‌شود که کیسی دستیار شما استشخصیت آخر نیز همان عموی شما است که تقریباً در آخر ماجرا با او آشنا خواهید شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.