AD

ایلان ماسک: رقیبی برای ChatGPT راه ‎اندازی می‌کنم!

ایلان ماسک رقیبی برایChatGPT راه ‎اندازی می‌کنم
0 166

طبق گفته ایلان ماسک، او قصد دارد تا با راه‌اندازی یک پلتفرم جدید برای رقابت با ChatGPT از شرکت معروف مایکروسافت پیشی بگیرد. او در رو دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد تا یک پلتفرم هوش مصنوعی (AI) راه‌اندازی کند. ایلان پلتفرم جدید خود را “TruthGPT” می‌نامد، چراکه می‌خواهد مایکروسافت و گوگل را به چالش بکشد.

در طول بیانات ایلان ماسک، او از شرکت OpenAI  که از مایکروسافت حمایت می‌کند و خود مایکروسافت که در پس ربات‌های چت ChatGPT قرار دارد انتقادات بسیاری کرده است. این انتقادات به”آموزش دروغ گفتن به هوش مصنوعی” مربوط می‌شدند. او همچنین لری پیج، یکی از بنیانگذاران گوگل را متهم کرد که ایمنی هوش مصنوعی را جدی نمی‌گیرد.

رقیب ChatGPT 

اما طی مصاحبه خود با تاکر کارلسون (Tucker Carlson)، ایلان ماسک چنین گفته است: «من قصد دارم چیزی را شروع کنم که آن را «TruthGPT» می‌نامم، یا یک هوش مصنوعی حقیقت‌یاب که تلاش می‌کند ماهیت جهان را درک کند. » او یکی از ویژگی‌های این پلتفرم را ایمن نامیده، و ایمن را اینگونه تعریف می‌کند: « هوش مصنوعی که بعید است انسان‌ها را نابود کند. »

همچنین بخوانید:چت جی پی تی چیست و چگونه ازش استفاده کنیم؟ آیا از Chat GPT میتونیم در گیم استفاده کنیم؟

درادامه صحبت‌های ایلان درمورد راه‌اندازی پلتفرم جدیدش، او تاکید کرده که هوش مصنوعی حتی خطرناک‌تر از طراحی اشتباه هواپیما یا تعمیر، نگهداری و تولید خودرو است! چراکه این تکنولوژی پتانسیل از بین بردن تمدن انسانی را دارد. برای مثال، یک هوش مصنوعی فوق‌العاده هوشمند می‌تواند به‌طور باورنکردنی خوب بنویسد و به‌راحتی، افکار عمومی را دستکاری کند.

در این آخر هفته، او توییت کرد که با رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا درمورد مقررات مربوط به هوش مصنوعی ملاقاتی داشته است. طی این جلسه، باراک اوباما در حرف‌های خود ذکر کرده است که واشنگتن باید ایجاد قوانین و مقررات مربوط به هوش مصنوعی را تشویق کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.