AD

چت‌بات ChatGPT به ایتالیا بازگشت!

چت‌بات جی پی تی به ایتالیا بازگشت!
0 116

بازگشت چت‌بات ChatGPT

در آغاز ماه آوریل، چت‌بات ChatGPT توسط مقامات ایتالیایی حفاظت از داده‌ها به دلیل نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی ممنوع شد. سازنده آن، OpenAI، که توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، گفت که با موفقیت به مسائل مطرح شده “پرداخته یا شفاف سازی” می‌کند.

این شرکت بیان کرد که سیاست حفظ حریم خصوصی آن اکنون برای افراد قبل از ثبت نام در چت‌بات ChatGPT قابل دسترسی است و ابزار جدیدی برای تایید سن کاربران وجود دارد. حفاظت از داده‌های ایتالیایی که به‌عنوان Garante شناخته می‌شود، به‌طور موقت chatbot را محدود کرده بود.

Garante ، OpenAI را متهم کرده بود که سن کاربران ChatGPT که قرار است بالاتر از 13 سال باشد را بررسی نکرده است. در این راستا، OpenAI گفت که ابزاری برای تایید سن کاربران در ایتالیا پس از ثبت نام ارائه می‌دهد.

OpenAI توضیح داد که فرم جدیدی برای کاربران اتحادیه اروپا فراهم می‌کند تا برای استفاده از داده‌های شخصی حق اعتراض داشته باشند. این رگولاتور ایتالیایی یاد آورد شد که «از اقدامات OpenAI استقبال می‌کند». این سخنگو به ویژه درباره “اجرای یک سیستم تایید سن و برنامه‌ریزی و اجرای یک کمپین اطلاعاتی برای اطلاع دادن به ایتالیایی‌ها از اتفاقات رخ داده و همچنین حق آنها برای انصراف از پردازش داده‌های شخصی خود برای الگوریتم‌های آموزشی” سخن گفته است.

 میلیون‌ها نفر از چت‌بات ChatGPT از زمان راه‌اندازی آن در نوامبر 2022 استفاده کرده‌اند. این ربات می‌تواند با استفاده از زبان طبیعی و انسانی به سوالات پاسخ دهد و همچنین می‌تواند انواع سبک‌های نوشتاری را تقلید کند. مایکروسافت میلیاردها دلار برای آن هزینه کرده است. همچنین اعلام کرده است که نسخه‌ای از این فناوری را در برنامه‌های آفیس خود از جمله Word، Excel، Powerpoint و Outlook تعبیه خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.