AD

چگونه با از دست دادن دسترسی به دنیای دیجیتالی بازی که دوست دارید،کنار بیایید

0 97

دنیای امروز که عصر ارتباطات نام گرفته است، به دلیل پیشرفت تکنولوژی و سبک زندگی وابسته به دنیای دیجیتالی و اینترنت ساخته شده است. این موارد تمامی جنبه‌های زندگی انسان را مورد تحول قرار داده است. یکی از این موارد ظهور بازی‌های ویدیویی و تغییر شکل آن است. از زمان پیدایش بازی‌های ویدیویی بسیاری از افراد و به ویژه نوجوانان به این مورد جذب شدند.

امروزه نیز با تغییرات بسیار انجام بازی‌های ویدیویی یکی از مشغولیات افراد نه تنها در سنین کودکی و نوجوانی بلکه در دوران بزرگسالی نیز شده است. این دسترسی در هر زمان موجب شده تا افراد در هنگام عدم دسترسی سریع به دنیای دیجیتالی دچار استرس شوند. به همین سبب ما در این مقاله که با عنوان «چگونه با از دست دادن دسترسی به دنیای دیجیتالی بازی که دوست دارید، کنار بیایید» برای شما آماده کرده‌ایم، به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

دسترسی راحت‌تر به دنیای دیجیتالی بازی‌ها با پیشرفت تکنولوژی

پیش‌تر بیان شد که پیشرفت علم و تکنولوژی موجب بروز تغییرات بسیاری در نوع زندگی انسان شده است. بازی‌های ویدیویی نیز یکی از مواردی هستند که در دنیای دیجیتال متولد شدند و همگام با سایر موارد دچار تغییرات فراوانی گشتند. این تغییرات به دنبال پیدایش گوشی‌های هوشمند، پدید آمد. تا پیش از آن، انجام بازی‌های ویدیویی تنها با داشتن کامپیوتر و کنسول‌های بازی محقق می‌شد.

با پیدایش گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، طراحان بازی‌های ویدیویی بر آن شدند تا از این محصول استفاده کرده و بازی‌هایی متناسب با سیستم عامل گوشی موبایل نیز طراحی و ارائه کنند.با این کار می‌توانستند به طیف وسیعی از افراد علاقه‌مند به بازی‌های ویدیویی وصل شوند. علاوه بر آن، گوشی موبایل بر خلاف کنسول و کامپیوتر سبک و قابل استفاده در هر زمان و مکانی بود و این موجب می‌شد تا افراد به اجرای بازی‌های خود به راحتی دسترسی داشته باشند.

همچنین از مزیت دیگر می‌توان این مورد را عنوان کرد که تعداد افراد بیشتری صرف نظر از سن و جنسیت به انجام بازی‌های ویدیویی روی آوردند این مورد را می‌توان به علت تنوع بسیار بالا در ژانر بازی‌های تولید شده نیز مربوط دانست.

بهترین بازی های چند نفره ی موبایل در سال2023

مشکلات دسترسی راحت به دنیای دیجیتالی بازی‌ها

اگرچه این‌طور به نظر نمی‌رسد که دسترسی راحت به دنیای دیجیتالی دارای عیب هم باشد، اما متاسفانه باید اعلام کنیم که پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از کارها را آسان‌تر و یا حتی ممکن کرده است، اما این دسترسی راحت دارای معایبی نیز می‌باشد، که در ادامه یکی از مهم‌ترین آن‌ها را بیان می‌کنیم.

می‌دانید که دنیای دیجیتالی جهان را به یک دهکده تبدیل کرده و افراد می‌توانند از سرتاسر کرۀ زمین در کمترین زمان با یکدیگر ارتباط داشته باشند؛ اما موجب وابستگی بیش از حد افراد به دنیای دیجیتال شده و رابطۀ رو در رو را بسیار کمرنگ کرده است. این موضوع در خصوص انجام بازی‌های ویدیویی نیز صدق می‌کند و افراد به سادگی دچار وابستگی افراطی به بازی مورد علاقۀ خود می‌شوند.

به طوری که به ویژه در سنین نوجوانی فرد نمی‌تواند از انجام بازی دیجیتالی مورد علاقۀ خود دست بکشد و ساعت‌های بسیاری را صرف اجرای آن خواهد کرد. این مورد موجب نگرانی برای برخی از والدین می‌شود تا بتوانند فرزندان خود را از وابستگی شدید به دنیای بازی‌ها نجات دهند. همان‌طور که می‌دانید وابستگی شدید نام اعتیاد را به خود می‌گیرد و اعتیاد در هیچ موردی مناسب نیست.

لازم به ذکر است که اعتیاد به انجام بازی‌های ویدیویی تنها مختص به نوجوانان نیست و افراد در هر سنی می‌توانند به آن دچار شوند، اگرچه این مورد در نوجوانان بیشتر رایج است. به همین علت لازم است تا به این موضوع «چگونه با از دست دادن دسترسی به دنیای دیجیتالی بازی که دوست دارید، کنار بیایید» با دقت بیشتری بپردازیم تا راه حل مناسبی برای تمامی افرادی که وقت بسیاری را صرف انجام بازی‌های ویدیویی می‌کنند، ارائه کرده باشیم.

برای کنار آمدن با عدم دسترسی به دنیای دیجیتالی بازی که دوست داریم، چه کنیم؟

بهترین بازی های چند نفره ی موبایل در سال2023

اگرچه وابستگی به دنیای دیجیتالی بازی‌ها اجتناب‌ناپذیر است، اما باید به هر طریقی که می‌توانیم از وابستگی شدید جلوگیری کنیم زیرا تبعات اعتیاد به دنیای دیجیتالی چه در مورد بازی و سایر اپلیکیشن‌ها نتیجۀ جالبی در پی نخواهد داشت. چندین پله و مرحله برای کنار آمدن در زمان عدم دسترسی به دنیای دیجیتالی بازی‌های مورد علاقه وجود دارد، که در ادامه آن‌ها بررسی می‌کنیم. عموما به فردی که به انجام بازی‌های ویدیویی علاقۀ بسیاری دارد و در ساعات طولانی می‌تواند از انجام این گونه بازی‌ها لذت ببرد، گیمر می‌گویند.

پذیرفتن وابستگی به دنیای دیجیتالی بازی

در گام اول برای حل کردن هر گونه مشکلی لازم است تا تغییراتی که در اطراف و زندگی ما رخ داده است را به طور کامل بپذیریم و آن را انکار نکنیم. در این مورد چیزی که باید بپذیریم این است که دنیای دیجیتالی و استفاده از اینترنت با وسایل الکترونیکی تقریبا تمام جنبه‌های زندگی ما را در بر گرفته است. افراد ناگزیر از پذیرش این تغییرات به علت امکان انجام بسیاری از کارها و سرعت بالا در انجام هر یک هستند.

امروزه اگر کسی بخواهد نقش پررنگ دنیای دیجیتال را منکر شود، دروغ بزرگی به خود و دیگران می‌گوید. پس در زندگی یک گیمر نیز باید پذیرفت که انجام بازی ویدیویی مورد علاقه، از مواردی است که نمی‌تواند اهمیت وجود آن را انکار کند. ما در اینجا قصد نداریم اهمیت بازی دیجیتالی را زیر سوال ببریم بلکه تنها می‌خواهیم راهی بیابیم تا در هنگامی که به آن دسترسی نداریم، دچار سردرگمی و کلافگی نشوید.

فاصله گرفتن از گوشی موبایل، کنسول بازی و یا کامپیوتر

هر چه وسیله‌ای که با آن به انجام بازی ویدیویی می‌پردازید بیشتر در دید و دسترس باشد، بیشتر وسوسه می‌شوید تا به انجام بازی خود بپردازید. برای تمرین، به ویژه در روزهای اول، بهتر است از این وسایل فاصله بگیرید و یا آن‌ها را در قسمت‌هایی که کمتر در دید هستند قرار دهید تا بتوانید بر وسوسۀ استفاده از آن راحت‌تر غلبه کنید.

این کار تمرین بزرگی است برای زمانی که این وسایل برای اجرای بازی مورد علاقه‌تان در دسترس نیستند.بهتر است اگر با کنسول یا کامپیوتر بازی می‌کنید، آن‌ها را درون اتاق خواب خود نصب نکنید. اتاق خواب باید مکانی پر آرامش و برای استراحت باشد وجود چنین ابزاری برای اجرای بازی اصلا توصیه نمی‌شود.

یافتن سرگرمی‌های جدید و جایگزین

از دیگر کارهای مهمی که باید در این روند انجام دهید، یافتن سرگرمی‌های جدید و مهیجی است که تقریبا از نظر لذت‌بخشی برای شما، با انجام بازی‌های ویدیویی برابری کند. فراموش نکنید نکتۀ مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که سرگرمی جدید انتخابی شما به دور از دنیای دیجیتال باشد تا بتوانید با از دست دادن دسترسی به دنیای دیجیتالی بازی که دوست دارید، وقت خود را سپری کنید.

تقریبا می‌توان گفت کلیدی‌ترین کاری که در این زمینه باید انجام دهید انتخاب صحیح گزینۀ جایگزین برای شما است. البته که این مورد از هر فردی به فرد دیگر می‌تواند بسیار متفاوت باشد. شما برای موفقیت لازم است تا علایق خود را به خوبی بشناسید و گزینۀ جایگزین خود را به درستی انتخاب نمایید.

بهترین بازی های چند نفره ی موبایل در سال2023

داشتن یک برنامۀ منظم و منعطف و پایبندی به آن

بهتر است برای انجام بازی‌های ویدویی مورد نظر خود برنامه داشته باشید. در این برنامه لازم است تا علاوه بر تعیین ساعات مناسب برای اختصاص دادن به انجام بازی ویدیویی سایر کارهای روزانه را نیز ذکر کنید.باید بدانید که در ابتدای کار نمی‌توانید بسیار سخت‌گیرانه عمل کنید و اصلا به سراغ بازی دیجیتالی خود نروید. شدت عمل در این کار می‌تواند پس مدت زمان کوتاهی نتیجۀ عکس دهد. بنابراین باید برنامۀ شما به اندازۀ کافی منعطف باشد.

توصیه می‌شود به ویژه در ابتدای کار نسبت به خود کمتر سخت‌گیری کنید؛ اما نیاز به کنترل زمان نیز وجود دارد تا بتوانید یک برنامۀ نتیجه بخش را پیاده کنید.بهتر است تمامی کارهای لازم را در برنامۀ خود بر اساس اولویت جای دهید و حتما به آن پایبند بمانید. تلاش کنید تمامی زمان خود را با کارهای مختلف پر کنید تا زمان فراغت کمتری برای پرداختن به بازی دیجیتالی خود داشته باشید.

توجه به سایر جنبه‌های زندگی

در مرحلۀ آخر باید بدانید که تا پیش از ظهور بازی‌های ویدیویی، اجداد ما و حتی خود ما در سال‌های قبل، به سادگی بدون دنیای دیجیتال به زندگی خود ادامه می‌دادیم. این به این معناست که ادامۀ حیات و بقای انسان با دنیای دیجیال گره نخورده است. اگرچه تصور زندگی بدون آن برای ما سخت و یا ناممکن به نظر می‌رسد؛ اما می‌دانید که نیاز ما به این موارد صرفا یک عادت است. بنابراین به سادگی می‌توانید راه‌هایی برای پر کردن اوقات فراغت خود پیدا کنید و از دنیای دیجیتالی بازی‌ها به قدر کافی دور شوید.

برخلاف تصور تعداد گزینه‌ایی که برای این کار می‌یابید بسیار زیاد است و ممکن است غافلگیر شوید.برای مثال می‌توانید تحرک فیزیکی خود را افزایش دهید. ورزش کنید، بیشتر بیرون بروید و از ارتباط با سایر افراد در فضای بیرون از منزل بهره ببرید. استفاده از طبیعت نیز می‌تواند گزینۀ بسیار مناسبی برای راحت‌تر کنار آمدن با عدم دسترسی به دنیای دیجیتالی بازی که دوست دارید، باشد. در یک کلام در لحظه زندگی کنید و از هر شرایطی استفاده کرده و لذت ببرید.

جمع‌بندی

در این مقاله که با عنوان «چگونه با از دست دادن دسترسی به دنیای دیجیتالی بازی که دوست دارید، کنار بیایید» برای شما عزیزان ارائه شد، به بررسی مشکلاتی که استفادۀ بیش از حد از دنیای دیجیتالی برای اجرای بازی‌های ویدویی می‌تواند ایجاد کند و روش‌های مفید برای تمرین کنار آمدن در شرایط عدم دسترسی به آن‌ها پرداختیم. امیدواریم با نکاتی که در این مقاله به آن پرداخته شد بتوانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید و بیش از حد به انجام بازی دیجیتالی وابسته نشوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.