AD

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفون

0 165

همان‌طور که می‌دانید، برقراری تماس میان افراد، به مرزهای داخلی محدود نمی‌شود. از گذشته تا کنون مردم زیادی در سایر جهان بوده که نیاز به برقراری تماس بین‌المللی داشته‌اند. امروزه به دلایل متعدد، این نیاز به اوج خود رسیده و روش‌های متعددی نیز برای برطرف کردن آن خلق شده است. از همین رو، ما تصمیم گرفتیم نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفون را توضیح دهیم. از آن‌جایی که در حال حاضر برند بخش وسیعی از تلفن‌های همراه افراد، آیفون است، ما می‌خواهیم با ارائه مطالبی در خصوص نحوه تماس با خارج از مرزها، این مسئله را برای شما عزیزان تسهیل نماییم. با ما همراه باشید.

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفونتفاوت تماس داخلی و بین‌المللی

به طور قطع، مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوت میان تماس داخلی و بین‌المللی، هزینه آن‌ها است. تماس بین‌المللی همیشه هزینه بسیار بیشتری را بر فرد استفاده کننده تحمیل می‌نماید. این مورد در سال‌های نه چندان دور، به ویژه در کشور ایران، به یک مشکل تبدیل شده بود. به نحوی که بسیاری از افراد تعداد تماس‌های خود با عزیزانشان را محدود می‌کردند تا هزینه کمتری پرداخت نمایند. اما امروزه با وجود گوشی‌های هوشمند و پیشرفت تکنولوژی، راه‌های متعددی برای حل این معضل پیدا شده است. ما ابتدا به معرفی روش معمولی نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفون می‌پردازیم و پس از آن سایر روش‌ها را برایتان بازگو می‌کنیم.

روش معمولی برای آشنایی نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفون

شاید برایتان آمده باشد که بخواهید از طریق گوشی آیفون خود، با شخصی در خارج از کشور ارتباط برقرار نمایید، اما راه انجام آن را ندانید. برای این کار لازم است ابتدا سیم کارت خود را بررسی کنید تا بدانید امکان برقراری تماس بین‌المللی را دارد یا خیر. (این مورد در سایر کشورهای خارجی بیشتر به چشم می‌خورد.)

همچنین بخوانید: چگونه کش آیفون خود را پاک کنیم؟

همچنین بهتر است هزینه تماس خود را نیز بسنجید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید. در نهایت برای برقراری تماس ابتدا باید روی گزینه phone (گزینه‌ای که عکس یک گوشی تلفن بر روی آن است) ضربه بزنید. پس از آن کلید keypad یا صفحه کلید را فشار دهید. انگشت خود را بر روی کلید ۰ نگه دارید تا تبدیل به علامت + شود. در نهایت کد کشور مور نظر و شماره را تایپ کنید و کلید سبز رنگ تماس را لمس کنید. در نظر داشته باشید که کد هر کشور منحصربه‌فرد بوده و برای تماس باید حتما این کد را در ابتدای شماره تایپ نمایید.

استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی

یکی دیگر از راه‌های تماس با شماره بین‌المللی در آیفون، استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل است. این سرویس به مشترکان اجازه می‌دهد تا از سیم کارت خود در شبکه مخابرات کشورهای طرف قرارداد هم استفاده کنند. افرادی که از سرويس رومینگ استفاده می‌کنند، نرخ مکالماتشان بر اساس تعرفه‌های کشور میزبان محاسبه خواهد شد.

نحوه استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل

سرویس رومینگ از طرف شرکت ارتباطات سیار فعال می‌شود و از این طریق، تلفن همراه مشترکین با ورود به کشورهای طرف قرارداد قابل استفاده خواهد بود. در صورتی که گوشی به صورت اتوماتیک قابل استفاده نباشد، مشترکین می‌توانند از طریق ورود به منوی تلفن همراه خود، از طریق زیر اقدام نمایند:

Setting, network selection, manual, OK, Etihad, select or Aljawal, select

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفونتماس با شماره بین‌المللی در آیفون از طریق برنامه‌های گوناگون

همان‌طور که بیان شد، مهم‌ترین معضل برای برقراری تماس‌های بین‌المللی، بحث هزینه‌های مربوط به آن است. تماس‌های خارجی و حتی استفاده از سرویس‌های رومینگ، هر ساله افزايش يافته و هزینه‌های سنگینی را بر مشترکین تحمیل می‌نمایند. برای حل این مشکل، در سال‌های اخیر اپلیکیشن‌های متعددی طراحی و تولید شده‌اند که از این طریق می‌توان این گونه هزینه‌ها را مدیریت کرد. ما در ادامه به معرفی بهترین برنامه‌های این چنینی برای گوشی آیفون خواهیم پرداخت.

برنامه Whatsapp

بدون شک همه شما با برنامه Whatsapp آشنایی دارید. این اپلیکیشن در حال حاضر یکی از پرکاربردترین برنامه‌های پیام‌رسان در سراسر دنیاست. به علاوه این برنامه بهترین گزینه برای برقراری تماس‌های بین‌المللی و پیشگیری از تحمیل هزینه‌های سنگین نیز خواهد بود.شما از طریق این برنامه به راحتی می‌توانید با عزیزانتان در اقصی نقاط دنیا تماس صوتی یا تصویری برقرار کنید.

دانلود نسخه اندروید برنامه Whatsapp

دانلود نسخه ios برنامه Whatsapp 

فقط کافی است هر دوی شما برنامه Whatsapp را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید. از این طریق دیگر نگران هزینه تماس‌ها نخواهید بود. فقط باید مصرف اینترنت خود، چه از طریق دیتا و چه wifi را بررسی کرده و از اتصال آن اطمینان حاصل کنید. ارتباطات شما در Whatsapp دارای رمزگذاری سراسری و کاملا ایمن است.

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفونبرنامه Skype

یکی دیگر از سرویس‌های تماس با شماره بین‌المللی در آیفون، استفاده از برنامه اسکایپ است. اسکایپ هم مانند Whatsapp امکان برقراری تماس صوتی و تصویری را دارد. از طریق این برنامه می‌توانید با دیگر کاربران اسکایپ در سایر نقاط دنیا ارتباط برقرار کنید. استفاده از اسکایپ راحت است و مزیت‌های متعددی هم دارد. از مزایای آن می‌توان به برقراری تماس گروهی حداکثر تا ۱۰ نفر، اشتراک‌گذاری صفحه نمایش چت در جلسه و موارد دیگر اشاره کرد.

دانلود نسخه اندروید برنامه Skype

دانلود نسخه ios برنامه Skype

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفونبرنامه Talk360

استفاده از برنامه Talk360 برخلاف دو مورد قبل رایگان نيست، اما تعرفه‌های تماس مقرون به‌صرفه‌ای دارد. برای استفاده از این برنامه، نیازی به نصب آن توسط گیرنده تماس وجود ندارد و نصب و اتصال اینترنت از جانب شما کافی است. از مزایای این برنامه این است که امکان برقراری تماس با صاحبان تلفن‌های ثابت و تلفن‌های همراه غیر هوشمند نیز وجود دارد. با نصب این برنامه در همان ابتدا یک دقیقه مکالمه رایگان دریافت خواهید کرد.

دانلود نسخه اندروید برنامه Talk360

دانلود نسخه ios برنامه Talk360

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفونبرنامه FaceTime

در خصوص نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفون، می‌توان به برنامه FaceTime اشاره کرد. این برنامه به صورت اختصاصی برای کاربران دستگاه‌های IOS طراحی شده است. در حال حاضر به جز چند کشور، امکان برقراری تماس صوتی و تصویری در سراسر جهان از طریق برنامه FaceTime امکانپذیر است. این برنامه امکان برقراری جلسه میان ۳۲ نفر و پشتیبانی از زبان‌های بین‌المللی مانند اسپانیایی، روسی، عربی و ترکی را دارد.

دانلود نسخه ios برنامه FaceTime

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفونبرنامه Rebtel

از دیگر روش‌های تماس با شماره بین‌المللی در آیفون، استفاده از برنامه Rebtel است. با استفاده از این برنامه می‌توان بدون نیاز به اتصال اينترنت با ۵۳ کشور دنیا تماس بین‌المللی رایگان برقرار کرد. استفاده از برنامه Rebtel بسیار راحت است و یک برنامه خدمات تلفن سنتی را ارائه می‌نماید. هر چند تماس از طریق این برنامه رایگان است اما باید برای استفاده از آن، اشتراک خرید.

دانلود نسخه اندروید برنامه Rebtel

دانلود نسخه ios برنامه Rebtel

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفونبرنامه Google voice

این برنامه در یال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شد بازخوردهای خوبی دریافت کرد. با استفاده از این برنامه علاوه بر ارسال و دریافت پیام، می‌توانید از تماس صوتی در بستر اینترنت هم بهره بگیرید. از قابلیت‌های برنامه Google voice می‌توان به اتصال همزمان به چند تلفن هوشمند یا دستگاه اشاره کرد.

دانلود نسخه اندروید برنامه Google voice

دانلود نسخه ios برنامه Google voice

شما با خرید شماره مجازی گوگل ویس، یک شماره مجازی در اختیار دارید که می‌توانید از طریق آن به ارسال و دریافت پیام، برقراری تماس و نصب و راه‌اندازی برنامه‌های معتبر مشغول شوید. به علاوه امکان ساخت اپل آیدی از طریق این شماره نیز وجود دارد.

نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفونجمع‌بندی

امروزه برقراری تماس‌های بین‌المللی به یک برنامه روتین برای برخی از افراد دنیا تبدیل شده است. دلیل این امر را علاوه بر افزایش مهاجرت اعضای خانواده به کشورهای دیگر و تماس‌های کاری، باید در آسان شدن برقراری این تماس‌ها جستجو کرد. در حال حاضر برنامه‌های متعددی برای برقراری تماس و ارسال و دریافت پیام ساخته شده است. برخی از این برنامه‌ها برای تمام تلفن‌های همراه کاربرد داشته و برخی دیگر مختص آیفون است. ما در این مقاله سعی کردیم نحوه تماس با شماره بین‌المللی در آیفون را برایتان شرح دهیم. امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.