AD

نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید

0 199

این اتفاق ممکن است برای همه ما پیش بیاید. ممکن است بارها رخ بدهد که بر اساس یک اشتباه به‌طورکلی تمامی پیامک های خود را پاک کنید. اما پیامک‌ها اطلاعاتی هستند که برای همه ما ارزشمندند. پس مسلماً باید به فکر بازگردانی آن باشیم؛ اما واقعاً این اتفاق شدنی است؟ در جواب باید گفته که بله می‌توان پیامک‌ها را بازگرداند؛ اما این شانس برای گوشی‌های روت شده بیشتر از گوشی‌های روت نشده است.

در اینجا ما قصد داریم که نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید را به شما آموزش دهیم. همچنین به شما نکاتی بیاموزیم که بتوانید بیشتر پیامک های خود را بازیابی کرده و از اتفاقات مجدد این چنینی جلوگیری کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

روت کردن گوشی به چه معنا است؟

قبل از آموزش نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید بهتر است کمی درباره روت شدن گوشی اطلاعات کسب نمایید. در واقع در حالت عادی سازندگان گوشی‌ها دسترسی ما را محدود می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که به همه بخش‌های گوشی خود دسترسی داشته باشیم.

شما وقتی که گوشی خود را روت می‌کنید این موضوع را حل کرده و به‌طورکلی به گوشی خود دسترسی خواهید داشت. این گونه تمامی فایل‌های سیستمی برای شما نمایان خواهد شد و شما می‌توانید آن‌ها را بررسی و اگر دانش فنی دارید آن‌ها را دست خوش تغییراتی کنید.

در حالت عادی که خیلی از گوشی‌های امروزی قرار دارند انجام‌دادن خیلی از کارها برای شما غیرممکن است. برای مثال شما نمی‌توانید برنامه‌های سیستمی را پاک نمایید. هر چند که شما هیچ استفاده‌ای از این برنامه‌ها ندارید؛ اما تا زمانی که گوشی روت نشود اجازه حذف این برنامه‌ها را ندارید.

ما برای بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید از برنامه‌های مخصوصی استفاده می‌کنیم. بهترین برنامه‌ها برای بازیابی به دسترسی‌هایی نیاز دارند که در گوشی‌های عادی اجازه این دسترسی‌ها به آن‌ها داده نمی‌شود. به همین دلیل گوشی‌هایی که روت هستند شانس بازیابی اطلاعات بالاتری دارند.

به همین دلیل برخی از افراد مجبور هستند برای استفاده از برنامه‌هایی خاص گوشی خود را روت کنند و خطرات آن را بپذیرند. لازم به ذکر است اگر روت گوشی به‌خوبی انجام نشود گوشی خاموش شده و دیگر روشن نخواهد شد. این گونه گوشی شما هیچ فرقی با یک پاره‌آجر نخواهد داشت.

اگر گارانتی گوشی برای شما خیلی اهمیت دارد بهتر است به سراغ روت کردن گوشی نروید. زیرا وقتی که گوشی را روت کنید گارانتی آن به طور کامل از بین می‌رود. علاوه‌برآن در هنگام استفاده باید هوشیارتر باشید. به علت دسترسی که دارید یک تغییر کوچک در تنظیمات می‌تواند گوشی شما را خراب کند.

نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندرویداگر به فکر بازیابی هستید از گوشی استفاده نکنید

بله درست خواندید؛ قبل از یادگیری نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید باید گوشی خود را کنار بگذارید. استفاده از گوشی بعد از پاک‌شدن پیامک‌ها تنها شانس شما برای بازیابی آن‌ها را کمتر خواهد کرد. پس اگر پیامک های مهمی دارید بهتر است از گوشی استفاده نکنید.

وقتی که یک فایل از روی هارد حذف شود به مدت محدودی روی آن باقی خواهد ماند. اما اگر اطلاعات جدیدی روی هارد ریخته شده باشد روی اطلاعات قبلی پاک شده رونویسی خواهد شد؛ بنابراین با این اتفاق شما دیگر قادر به بازیابی پیامک پاک شده نخواهید بود و به کل از بین خواهند رفت.

در اولین مرحله بهتر است گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید. این‌گونه دسترسی گوشی شما به اینترنت قطع شده و خیال شما راحت‌تر خواهد بود. قطع‌کردن اینترنت گوشی اولین راه کاری است که باید به آن عمل کنید تا بتوانید اطلاعات پاک شده گوشی خود را سالم نگه دارید.

علاوه‌برآن شما نباید اجازه دهید که گوشی شما پیامک جدیدی دریافت کنید. شما یا باید به‌طورکلی سیم‌کارت را از گوشی خود در بیاورید یا گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید. به‌طورکلی پیامک‌ها نیز اطلاعاتی هستند که روی هارد گوشی ذخیره می‌شوند و امکان رونویسی‌شدن اطلاعات زیاد است.

نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندرویدبرنامه DiskDigger برای بازیابی پیامک

یکی از برنامه‌های محبوبی که برای بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید وجود دارد DiskDigger است. شما می‌توانید به‌راحتی از این برنامه برای بازیابی پیامک های حذف شده خود استفاده کنید. برای استفاده از این برنامه به هیچ دانش فنی نیاز نخواهید داشت.

نکته قابل‌توجه اینجا است که برای نصب این برنامه نیاز نیست که گوشی شما حتماً روت باشد. به همین دلیل بدون اینکه گوشی خود را روت نمایید می‌توانید این برنامه را نصب‌کرده و از اطلاعات آن استفاده نمایید. باز هم شانس کمتری نسبت به گوشی‌های روت شده دارید.

دانلود برنامه DiskDigger 

اگر به توصیه‌ها عمل کنید و بلافاصله پس از حذف‌شدن پیامک‌ها گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید شانس شما برای بازیابی پیامک‌ها با استفاده از برنامه DiskDigger بالا است و نیاز نیست که نگران چیز خاصی باشید. حداقل میزان قابل‌توجهی از اطلاعات شما باز خواهد گشت.

شما باید این برنامه را هم روی کامپیوتر و هم روی گوشی اندرویدی خود نصب نمایید. این گونه می‌توانید با کمک این برنامه با فشردن چند کلیک ساده پیامک های حذف شده ارزشمند خود را بازیابی کنید و خیالتان از بابت این قضیه راحت باشد. همچنین باید اشاره کنیم که این برنامه کاملاً رایگان است.

نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندرویدبرنامه Data Recovery Suite برای بازیابی پیامک

یکی دیگر از بهترین ابزارهای برای بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید برنامه Data Recovery Suite است. شما می‌توانید به‌راحتی از این برنامه برای بازیابی پیامک های حذف شده خود استفاده کنید. برای استفاده از این برنامه به هیچ دانش فنی نیاز نخواهید داشت.

برای استفاده از این برنامه نیز مانند برنامه قبلی نیازی به دسترسی روت نیست. اگر گوشی شما دسترسی ساده هم داشته باشد باز هم می‌توانید با کمک این برنامه اطلاعات و پیامک خود را ریکاوری کنید. البته این برنامه فقط برای پیامک نیست و هر اطلاعاتی که خواستید را می‌توانید ریکاوری نمایید.

البته نکته قابل‌توجه اینجا است که این برنامه مانند نسخه قبلی که معرفی کردیم کاملاً رایگان نیست. در ابتدای نصب این برنامه یک تریال به شما هدیه خواهد داد. در نسخه تریال شما مجاز هستید که حداکثر یک گیگابایت از داده‌هایی که در گوشی شما پاک شده است را بازیابی کنید.

ازآنجایی‌که حجم پیامک‌ها خیلی بالا نیست شما می‌توانید به‌راحتی برای بازیابی آن‌ها از این برنامه استفاده کنید. اما برای بازیابی فایل‌های دیگر مانند فیلم و عکس بهتر است به سراغ نسخه پرو آن بروید و اشتراک این برنامه را خریداری نمایید تا مشکلی نداشته باشید.

نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندرویدقبل از شروع USB Debugging را فعال کنید

قبل از آموزش نحوه بازگردانی پیامک های حذف شده در اندروید لازم است یاد بگیرید که چگونه قابلیت USB Debugging را در گوشی خود فعال کنید. اما اصلاً چرا باید قابلیت USB Debugging را فعال نمود؟ همان‌طور که گفتیم برنامه‌های بالا نسخه کامپیوتر هم دارند که باید آن‌ها را نصب نمایید.

برای اینکه بتوانید گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید باید حتماً قابلیت USB Debugging را روی گوشی خود فعال کرده باشید. این گونه به کامپیوتر دسترسی می‌دهید که به طور کامل به گوشی شما دسترسی داشته باشد و هیچ مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

لازم است بدانید که در حالت عادی نیز شما می‌توانید دو نوع دسترسی داشته باشید. حالت اول دسترسی عادی است که همه ما داریم. اما یک حالت دیگر نیز به‌عنوان حالت Developer وجود دارد که به شما اجازه دسترسی به تنظیمات بیشتری را می‌دهد و شما باید سطح دسترسی خود را به Developer تغییر دهید.

برای تغییر دسترسی تنها کافی است که وارد تنظیمات گوشی خود شوید. پس از آن وارد بخش About Phone شوید. در این بخش قسمتی با نام Buld Number گوشی وجود دارد. شما باید به طور مرتب هفت بار روی این Buld Number گوشی خود کلیک کنید تا حالت Developer برای شما فعال شود.

پس از اینکه وارد حالت Developer شدید بخش جدیدی در تنظیمات شما باز خواهد شد. این بخش با نام Developer Option در تنظیمات شما فعال خواهد شد. تنها کافی است که وارد بخش Developer Option شوید و صفحه را به سمت پایین اسکرول نمایید.

در قسمت‌های پایینی این بخش گزینه‌ای با نام Developer Option وجود دارد. تنها کافی است تیک آن را بزنید یا فعال کنید. در برخی از گوشی‌ها مانند شیائومی باید ده ثانیه صبر کنید تا موفق به فعال‌کردن آن شوید. پس بهتر است حواستان به این موضوع باشد.

نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندرویدآغاز بازگردانی پیامک‌ها به گوشی

حال وقت آن رسیده است تا با نحوه بازگردانی پیامک های حذف شده در اندروید آشنا شویم. برای آغاز فعالیت لازم است که حتماً از قبل قابلیت USB Debugging را فعال کرده باشید و همچنین یکی از دو برنامه‌ای که به شما معرفی کردیم را نیز روی گوشی یا کامپیوتر خود نصب نمایید.

پس از آن کافی است که کابل شارژر گوشی خود را به کامپیوتر متصل نمایید. پس از آن نیز گوشی خود را به شارژ بزنید تا موبایل شما به کامپیوتر متصل گردد. پس از لازم است که یکی از برنامه‌هایی که معرفی کردیم را که نصب کردید باز کنید و منتظر بمانید تا این برنامه گوشی شما را شناسایی کند.

پس از اینکه شناسایی تکمیل شد و برنامه به طور کامل گوشی شما را شناسایی کرد در برنامه به دنبال قسمت پیامک‌ها بگردید. پس از اینکه آن را پیدا کردید روی آن کلیک کنید تا وارد بخش ریکاوری پیامک های برنامه شوید. در این قسمت تنظیماتی برای اعمال مشاهده خواهید کرد.

همچنین بخوانید: آموزش استفاده از Phone Link در گوشی‌های اندروید و ویندوز

تنها کاری که برای بازیابی پیامک های خود باید انجام دهید این است که روی گزینه Scan کلیک نمایید. پس از اینکه روی این گزینه کلیک کنید اسکن حافظه گوشی شما آغاز خواهد شد. برنامه شروع به اسکن هارد گوشی می‌کند تا پیامک های حذف شده را شناسایی نماید.

پس از اینکه اسکن تمام هارد شما تمام شد نتیجه به شما اعلام خواهد شد. در اینجا لیستی از پیامک‌هایی که می‌توانید ریکاوری کنید به شما نشان داده خواهد شد. شما باید تیک همه آن‌ها را بزنید تا برنامه تمامی این پیامک های پاک شده را بازیابی کند تا کارش به اتمام برسد.

در پایین لیست معمولاً یک دکمه برای اعمال تغییرات وجود دارد. این دکمه معمولاً اسمی با نام‌های Recovere یا Restore دارد که باید روی آن کلیک نمایید. پس از آن برنامه کل پیامک‌هایی که پاک شده بود را بازیابی خواهد کرد و می‌تواند خیالتان از این قضیه راحت باشد.

نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندرویدراهکاریی برای جلوگیری از پاک‌شدن پیامک‌ها

مهم‌ترین و بهترین کاری که می‌توان کرد بک‌آپ‌گیری از اطلاعات است. به‌هرحال نمی‌توان از حادثه جلوگیری نمود و ممکن است روزی از روزها اطلاعات ما حذف شود. ممکن است جای پیامک‌ها به‌یک‌باره همه عکس‌های ارزشمند ما پاک شود. پس باید خودمان را برای چنین روزهایی آماده کنید.

شما می‌توانید به‌راحتی با یک بک‌آپ‌گیری ساده اطلاعات خود را حفظ کرده و پس از اینکه پاک شدند تمامی آن‌ها را بازگردانی نمایید. این گونه دیگر نیازی نیست که نگران اطلاعات ازدست‌رفته خود باشید. زیرا با بک‌آپ‌گیری همه آن‌ها دوباره به گوشی شما باز خواهند گشت.

برای بک‌آپ‌گیری در گوشی شیائومی لازم است تا وارد تنظیمات شوید. پس از آن وارد بخش Mi Acount شوید. در این بخش گزینه‌ای با نام Mi Cloud مواجه خواهید شد. روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه جدیدی شوید. در این صفحه روی Backup Now کلیک کنید تا فرایند بک‌آپ‌گیری آغاز شود و اطلاعات شما به‌راحتی در یک جای امن ذخیره شود.

برای بک‌آپ‌گیری گوشی سامسونگ لازم است که ابتدا وارد بخش تنظیمات شوید. پس از آن به بخش Google بروید و Services & Preference را فعال نمایید. حال گزینه Backup را انتخاب کنید تا بک‌آپ‌گیری آغاز شود. البته لازم به ذکر است که باید گزینه بک‌آپ‌گیری گوگل درایو شما فعال باشد.

نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندرویدجمع‌بندی

در نهایت با مقاله نحوه بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید با شما همراه بودیم. به‌هرحال این اتفاق ممکن است برای همه ما اتفاق بی افتد. اصلاً جای نگرانی نیست؛ درصورتی‌که شما بتوانید هوشمندانه عمل کنید به‌راحتی پیامک های پاک شده را بازیابی خواهید کرد. همچنین یادتان نرود که حتماً گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا اطلاعات پاک شده هیچ آسیبی نبیند.

اگر می‌خواهید شانس بیشتری برای بازیابی پیامک های حذف شده داشته باشید بهتر است این کار را به یک متخصص بسپارید. نظر شما چیست؟ آیا روش‌های دیگری برای بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید می‌شناسید؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید تا ما و دیگران از آن استفاده نماییم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.