AD

بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس

0 293

امروزه به‌ کمک بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس می توانید تصاویر با کیفیتی تولید کنید. ساخت عکس با ابزارهای هوش مصنوعی یکی از مهم ترین کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه تولید محتوا می باشد. به عبارتی با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی و به کارگیری الگوریتم های یادگیری عمیق و شبکه‌ های مولد می توان تصاویر جدید و متفاوتی تولید کرد که از دیدگاه بصری به نظر واقعی می رسند. در ادامه به معرفی کامل بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس می پردازیم. همراه ما باشید.

 

معرفی بهترین سایت ها و ربات‌های هوش مصنوعی ساخت عکس

بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس با توجه به متن ورودی کاربرد، به ساخت یک عکس بر اساس عبارت متنی درج شده می پردازند. برای مطالعه مقالات بیشتر در حوزه هوش مصنوعی به سایت  ایموجو مراجعه نمایید. تصاویر ساخته شده با ابزارهای هوش مصنوعی بسیار با کیفیت و واقع گرایانه می باشند و می توانید این کار را در عرض چند ثانیه و حتی با یک گوشی هوشمند انجام دهید‌.

مولد عکس که به کمک هوش مصنوعی و بر اساس الگوریتم های یادگیری عمیق کار می کند ابزاری است می توانید از آن در جهت تولید عکس های با کیفیت و مورد نیاز خود استفاده کنید. این مولدها عمل ساخت عکس را با استفاده از یک شبکه داده بزرگ که شامل یک سری تصویر و توضیحات مربوط به آن ها است انجام می دهند.

به کمک این ابزارها می توانید عکس های زیبایی از حیوانات، طبیعت، اشیا یا هر چیزی که در نظر دارید چه با لپ تاپ و چه با گوشی هوشمند ایجاد و ویرایش کنید.

با توجه به این که تعداد فراوانی از این ابزارها وجود دارد این سوال ایجاد می شود که بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس کدام است؟ از این رو برای آشنایی با آن ها لیستی از بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس را برای شما آماده کردیم تا با بهترین های این حوزه آشنا شوید.

 

 

Jasper.AI

هوش-مسنوعی-ساخت-عکس-Jasper-AI

ربات جاسپر با ارائه خدمات ویژه ساخت عکس با متن ورودی بر پایه هوش مصنوعی جزو بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس به شمار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، مطلب بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای نوشتن مقاله را مطالعه نمایید. این ربات دارای یک ابزار جداگانه جهت تبدیل متن های ورودی کاربران به عکس های جذاب است Jasper AI art نام دارد. تنها باید به توصیف تصویر مورد نیاز خود بپردازید و سپس سبک رسانه را تنظیم کنید. پس از آن تصاویر نهایی بر اساس خواسته های شما تولید می شود.

Jasper.AI art‌ معمولا از طریق طراح های قیمتیBoss Mode  و Custom Business‌‌‌ ارائه می شود. با انتخاب هر یک از این دو طرح از یک تریال 5 روزه رایگان استفاده کنید.

 

 

 FOTOR

هوش-مصنوعی-ساخت-عکس-FOTOR

FOTOR یک ویرایشگر عکس آنلاین است که با بیش از میلیون ها کاربر در سراسر جهان یکی‌ از بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس محسوب می شود. این پلتفرم اخیرا با انتشار یک تولید کننده عکس هوش مصنوعی این امکان را فراهم کرده است تا با وارد کردن پیام های متنی، مولد تبدیل متن به تصویر Fotor’s Al‌، در عرض چند ثانیه آن را برای شما تولید کند.

می توانید از این ابزار در جهت تولید عکس های واقعی چهره، کاراکترهای سه بعدی، انیمه و نقاشی استفاده کنید‌‌. بهترین ویژگی این ابزار تولید کننده تصویر هوش مصنوعی این است که استفاده از Fotor کاملا رایگان است، این ابزار به شما امکان می دهد تصاویر مورد نیاز خود را با وضوح کامل دانلود کنید. برای افراد مبتدی این یک گزینه بسیار عالی است.

یکی از محبوب ترین سایت های تبدیل متن هوش مصنوعی است. گفته می شود این ابزار الگوریتم ها و آیتم های بیشتری نسبت به سایر ژنراتورها دارد. شما می توانید با اکانت گوگل خود به آسانی وارد سایت Fotor شوید. از دیگر ویژگی های سایت  Fotor می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دارای 2 مدل تبدیل متن به تصویر

حالت تولید سریع تصاویر

تولید تصاویر با کیفیت و مرتبط با متن

دارای 9 سبک تبدیل مختلف برای انتخاب

 

NightCafe

هوش-مصنوعی-ساخت-عکس-NightCafe

از بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس می توان NightCafe را نام برد. این ابزار می تواند عکس های دیجیتالی جدید و با کیفیتی را تولید کند. NightCafe بر اساس شبکه های مقابله ای عمل می کند و با به کارگیری الگوریتم های پیشرفته، به تولید عکس های واقعی گرایانه و جذاب می پردازد.

این ابزار با الهام از تصاویر ورودی سعی می کند تصاویر جدیدی را متناسب با آن ها تولید کنید. NightCafe از مجموعه داده تصاویری که توسط هنرمندان ایجاد شده است ایده می گیرد و با توانایی خود به ترکیب و تولید عکس های جدید می پردازد.

با استفاده از این ابزار کاربران می توانند آزادانه از عکس های موجود استفاده کنند و تصاویر جدیدی ایجاد کنند. NightCafe‌ برای هنرمندان و کاربرانی که علاقمند به تولید تصاویر دیجیتالی هستند بسیار مفید است. استفاده از این سایت بسیار آسان است. لازم به ذکر است جهت دسترسی به سایر امکانات آن نیاز به ساخت حساب کاربری دارید. از ویژگی های کلیدی NightCafe می توان موارد زیر را نام برد:

 • دسترسی آسان و محیط کاربری ساده
 • فرآیند تولید سریع تصاویر
 • 5تصویر رایگان در روز
 • دارای سبک های مختلف هنری برای اعمال روی تصاویر
 • قادر به تولید تصاویر با وضوح بالا برای چاپ

 

 

Dream by WOMBO

هوش-مصنوعی-ساخت-عکس-Dream-by-WOMBO

Dream by WOMBO  توسط یک شرکت نوپا کانادایی فعال در حوزه هوش مصنوعی، یعنی WOMBO تاسیس شد. با توجه به نظرات کاربران Dream by WOMBO جزو بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس بر اساس متن محسوب می ‌شود.

به کمک از این ابزار، می توانید عکس های متناسب با توضیحات متنی خود را تولید کنید. این ابزار قادر است تصاویر واقع‌ گرایانه و با وضوح بالایی را ایجاد کند. شما می توانید از این Dream by WOMBO، در طراحی و تولید تصاویر جدید استفاده کنید و از آن ها در پروژه های خود استفاده کنید.

فرایند ساخت عکس ابزار Dream by WOMBO شباهت فراوانی به ابزار NightCafe دارد. تنها کافی است متن و سبک هنری دلخواه خود درا وارد کنید تا Dream by WOMBO تصویر مرتبط با آن را برای شما ایجاد کند. این ابزار امکانات گسترده ای برای سفارشی سازی تصاویر در اختیار شما قرار می دهد. جهت استفاده از این ابزار نام آن را در اینترنت سرچ کنید. دسترسی به این ابزار نیازمند اتصال فعال دستگاه شما به اینترنت است.

از ویژگی های کلیدی Dream by Womb قابلیت بارگذاری تصاویر به عنوان مرجع است. این ویژگی موجب می شود تصاویر نهایی با آنچه در نظر دارید مطابقت داشته باشد. از دیگر ویژگی های این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محیط کاربری ساده
 • وجود سبک ‌های هنری مختلف
 • تولید تصاویر نامحدود به صورت رایگان
 • امکان فروش تصاویر تولید شده به صورت NFT

 

 

DALL-E 2

هوش-مصنوعی-ساخت-عکس-DALL-E-2

این ربات هوش مصنوعی ازOpenAI  و جزو بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس با استفاده از توصیفات متنی تولید شده است. به عنوان مثال، با وارد کردن جمله مانند “یک کودک در حال خوردن پیتزا” DALL-E می تواند عکسی از یک کودک در حال خوردن پیتزا ایجاد کند.

ربات دال ای 2 قادر است تصاویر منحصر به فردی را طراحی و تولید کند. این ربات به کمک شبکه های عصبی هوش مصنوعی، می تواند عکس های خلاقانه و خاصی ایجاد کند که شامل تصاویری از مد ل های سه بعدی، حیوانات، طبیعت، گیاهان فانتزی، معماری و غیره باشد.

به عبارتی DALL-E 2 از مولد های تصویر هوش مصنوعی کاملا پیشرفته می باشد که توسط شرکتOpenAI  یعنی شرکت سازنده Chat GPT ایجاد شده است.DALL-E 2  به روز ترین مولد تصاویر هوش مصنوعی موجود در بازار می باشد که قادر به تولید انواع تصاویر و آثار هنری دیجیتال را از روی متن است از این رو در لیست بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس قرار می گیرد.

جهت استفاده از DALL-E 2 ابتدا متن مورد نظرتان را درج کنید و منتظر بمانید تا DALL-E 2 تصاویر مطابق با متن ورودی را تولید کند. از قابلیت های منحصر به فرد این ابزار براش مخصوص آن است. با استفاده از این براش می توانید جزئیاتی مانند رنگ ها، بافت ها، هایلایت ها و سایه ها را به عکس اضافه کنید. از دیگر ویژگی های DALL-E 2 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید همزمان و سریع تصاویر ظرف چند دقیقه
 • دقت و کیفیت بسیار بالای تصاویر
 • قابلیت ویرایش تصاویر تولید شده

 

 

Midjourney

هوش-مصنوعی-ساخت-عکس-Midjourney

Midjourney از بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس است که می تواند شما را در این زمینه یاری دهد. این ربات دارای قابلیت های فراوانی مانند تبدیل عکس های قدیمی به عکس های جدید، تصحیح و ترمیم عکس، تبدیل تصاویر ساده به عکس های خلاقانه و غیره، امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می دهد.

Midjourney از بهترین ابزارهای تولید تصاویر مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد که با ابزارهای گفته شده کمی تفاوت دارد. این ابزار در یک سرور Discord میزبانی می شود آر این رو برای تولید تصاویر خود باید از دستورات ربات Discord استفاده کنید. بنابراین لازم است ابتدا به سرور رسمی Discord متصل شوید. پس از آن این ابزار تصاویر بسیار با کیفیتی را در اختیار شما قرار می دهد. Midjourney در Discord دارای جمعیت بزرگی از کاربران ماهر است که حضور آن ها شهرت و اعتبار این ابزار را نشان می دهد. از دیگر قابلیت های Midjourney می توان موارد زیر را نام برد:

 • امکان شروع آسان و راحت
 • قابلیت تولید سریع عکس با هوش مصنوعی
 • بالا بودن کیفیت تصاویر تولید شده
 • امکان ایجاد 4 عکس خروجی در هر بار

 

 

Craiyon

هوش-مصنوعی-ساخت-عکس-Craiyon

گزینه بعدی در لیست بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ساخت عکس  می باشد. این یک ابزار هوش مصنوعی رایگان برای تبدیل متن به عکس است. جهت ورود و استفاده از این ابزار، نیازی به ساخت حساب کاربری، ثبت نام یا ارائه جزئیات کارت اعتباری نیست. از این رو می توانید به راحتی وارد وب سایت Craiyon شوید، سپس کوئری خود را وارد نمایید تا چندین پیشنهاد تصویر به صورت خودکار برای شما طراحی و تولید ‌شود.

در این وب سایت می توانید به کمک دکمه Upscale کیفیت تصاویر را به صورت رایگان افزایش دهید. همچنین این امکان را در اختیار دارید تا تصاویر مورد نظر خود را به صورت رایگان دانلود. توصیه می کنیم اگر به دنبال یک مولد تبدیل متن به تصویر راحت و بدون دردسر هستید Craiyon را امتحان کنید و از قابلیت های آن لذت ببرید.

لازم به ذکر است فرایند کامل تولید عکس در این ابزار ممکن است مدتی طول بکشد. همچنین برای بهبود کیفیت تصاویر نیز حدود یک دقیقه زمان نیاز است‌‌. دیگر ویژگی های ابزار هوش مصنوعی Craiyon عبارتند از:

راحتی استفاده

 • عدم نیاز به ثبت نام یا عضویت در سایت
 • تولید نامحدود تصاویر هوش مصنوعی به صورت رایگان
 • تولید 9 تصویر خلاق و جالب به صورت همزمان

 

 

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم چند مورد از بهترین سایت ها و ابزارهای هوش مصنوعی ساخت عکس را به طور کامل برای شما بیان کنیم. شما می توانید به سایت ها و ربات های هوش مصنوعی ذکر شده مراجعه کنید و از امکانات و ویژگی‌ های آن ها در ساخت و طراحی تصاویر لذت ببرید. سپاس که تا پایان مقاله بهترین سایت ها و ربات های هوش مصنوعی همراه ما بودید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.