AD

برنج در خشک کردن گوشی اپل خیس تاثیری ندارد

برنج در خشک کردن گوشی اپل خیس تاثیری ندارد
0 15

برخلاف توصیه های رایج، اپل به صراحت توصیه می کند تلفن خیس خود را در کیسه برنج قرار ندهید و برنج در خشک کردن گوشی اپل خیس تاثیری ندارد. همچنین شاید قصد خرید گوشی اپل ارزان قیمت داشته باشید بنابر این توصیه می‌کنیم راهنمای خرید گوشی اپل دست دوم را حتما مطالعه کنید.

ریختن آب روی گوشی تلفن همراه اتفاقی است که ممکن است حتی برای خوش شانس ترین افراد پیش بیاید؛ یک ماده اصلی خانگی وجود دارد که اینترنت به طور مداوم پیشنهاد می کند که آن مایع را بیرون می کشد و گوشی ها را نجات می دهد، بله برنج، اما اپل استفاده از برنج برای خشک کردن گوشی اپل را بی فایده می‌داند و حتی باعث آسیب زدن به گوشی اپل می‌شود.

آیفون خود را در کیسه برنج قرار ندهید. در اسناد پشتیبانی اپل آمده است که انجام این کار می‌تواند به ذرات کوچک برنج اجازه دهد به آیفون شما آسیب برساند.

این اسناد پشتیبانی که برای اولین بار توسط Macworld مشاهده شد، از لحاظ فنی به این موضوع می‌پردازند که وقتی هشدار تشخیص مایع را در آیفون خود دریافت می‌کنید، چه کاری انجام دهید.

برای خشک کردن گوشی اپل چه کارهایی را انجام نباید داد

برای این منظور، از استفاده از منبع حرارت خارجی مانند سشوار یا هوای فشرده برای خارج کردن مایعات خودداری کنید. همچنین، سواب‌های پنبه ای یا دستمال کاغذی را در درگاه های شارژ قرار ندهید.

روش خشک کردن گوشی اپل

درعوض، اپل پیشنهاد می‌کند گوشی خود را به دستتان بزنید و کانکتور به سمت پایین باشد. به این فکر کنید که بعد از شنا آب از گوشتان خارج شود. سپس آن را در محلی با جریان هوای خوب بگذارید تا خشک شود و قبل از شارژ 30 دقیقه صبر کنید. اگر هشدار همچنان ظاهر شد، تلفن را رها کنید و فقط منتظر بمانید.

ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد تا گوشی اپل شما واقعاً خشک شود. اگر تلفن خشک است اما هنوز شارژ نمی‌شود، کابل شارژ را جدا کرده و دوباره وصل کنید.

آیا برنج برای خشک کردن گوشی فایده‌ای ندارد

سال‌ها قرار بود برنج چیزی باشد که وسایل الکترونیکی غرق در آب را سریع‌تر خشک کند. این ماده خشک‌ کننده‌ای است که مردم تصور می‌کردند مایع اضافی را بیرون می‌کشد. The Verge در سال 2015 نوشت که برنج نپخته خیلی جاذب نیست و زمانی که گوشی خیس شده را درون برنج قرار می‌دهید شاید فقط تلفن‌ها را از دید و ذهن دور نگه می‌دارد و بنابراین افراد وسوسه نمی‌شوند آن را روشن کنند و تلفن زمان بیشتری برای خشک شدن در اختیار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.