AD

ارتقای موتور جستجوی اپ استور توسط اپل

اپل قصد دارد موتور جستجوی App Store را ارتقا دهد
0 573

همانطور که مارک گورمن در خبرنامه Power On این هفته بلومبرگ گزارش می‌دهد، اپل به زودی موتور جستجوی داخلی قدرتمند خود را به اپ استور و سایر اپلیکیشن‌ها خواهد آورد. اپل برای اولین بار قابلیت جستجوی Spotlight خود را در iOS 14 و iPadOS 14 ارتقا داد و به کاربران اجازه داد نتایج وب، جزئیات برنامه‌ها، اسناد و موارد دیگر را در آنجا جستجو کنند.

شاید بخوانید: اپل iOS & iPadOS 17.0.2 و watchOS 10.0.2 را منتشر کرد

بر اساس این خبرنامه، تیم جستجوی جان جیاناندریا (John Giannandrea) مدیر سابق گوگل که اخیرا به اپل پیوسته است در تلاش است تا موتور جستجوی داخلی Pegasus را بهتر در iOS و macOS بسازد و حتی می‌تواند از ابزارهای هوش مصنوعی برای بهبود بیشتر آن استفاده کند. سال گذشته اپل همچنین Business Connect را راه‌اندازی کرد، ابزاری که به تقویت پایگاه‌داده اطلاعاتی خود با جزئیات مربوط به ساعات کاری و مکان‌های کسب‌وکار کمک کرد تا بتواند به رقابت با Google کمک کند.

گورمن خاطرنشان می‌کند که اگرچه موتور جستجوی Spotlight و اپلیکیشن اپل به اندازه گوگل قدرتمند نیست، اما دارای یک تجارت تبلیغاتی قوی در اپ استور است که تبلیغات را به سایر برنامه‌هایش مانند  Apple News و Weather ارائه می‌دهد. مجموع این موارد به اپل این امکان را می‌دهند تا موتور جستجوی خود را زودتر راه‌اندازی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.