AD

احتمال طراحی جدید پنل ولوم گوشی در اندروید 15

0 16

گوگل با عرضه اندروید 15 تغییرات بزرگی را در بخش‌های مختلف رابط کاربری از جمله پنل صدا خواهد داشت و احتمال طراحی جدید پنل ولوم گوشی در اندروید 15 اندروید وجود خواهد داشت و این تغییرات هم از نظر ظاهر هم از نظر عملکرد خواهد بود.

پنل صدای قدیمی قطعا نیاز به یک تغییر دارد. در حال حاضر، دارای پنج نوار لغزنده برای مدیا، تماس‌ها، زنگ‌ها، اعلان‌ها و آلارم‌ها، به‌علاوه دکمه‌هایی برای رفتن به تنظیمات صدا یا خلاص شدن از شر پنل است. و اگر چیزی در حال پخش است، یک سوئیچر نیز برای تغییر محل خروج صدا دریافت می کنید.

بدون شک این تغییر مفید است، اما در چند سال گذشته تقریباً یکسان بوده است. به گفته Mishaal Rahman در Android Authority، پنل صدا در اندروید 15 ممکن است در نهایت ظاهر جدیدی پیدا کند و چند ترفند قابلیت اضافی نیز داشته باشد.

چند اسکرین شات از Android 15 Developer Preview 2  یک پنل صدا تازه با لغزنده‌های بزرگ و قرصی‌شکل را نشان می‌دهد. به علاوه، نقطه ای وجود دارد که حداکثر صدا را نشان می‌دهد و می‌توانید با ضربه زدن روی آیکون آن، به سرعت صدا را قطع کنید.

Android 15 Developer Preview 2
Android 15 Developer Preview 2

Android 15 DP2 همچنین هدر Sound & vibration را از پنل حذف کرد. در عوض، یک سوئیچر خروجی مدیا را نشان می دهد. Rahman اشاره می‌کند که این با اندروید 14 متفاوت است. در اندروید 14 تنها در صورتی که چیزی در پس‌زمینه پخش می‌شود، سوئیچ خروجی را در زیر نوار لغزنده صدای مدیا مشاهده می‌کنید.

Android Authority ویدیویی را منتشر کرده است که انیمیشن‌های زیبای این اسلایدرهای جدید را نشان می‌دهد. همانطور که صدا را تنظیم می کنید، متن روی آن نوارهای لغزنده نیز به شکل قرص تنظیم می شود.

play-sharp-fill
علاوه بر این تغییرات، این طراحی جدید همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از یک فلش در کنار نوار لغزنده مدیا ولوم، آن را کوچک کنید یا به طور کلی پنهان کنید. Rahman اشاره می کند که اگر مدیا در حال پخش باشد، فقط نوار لغزنده مدیا را خواهید دید، اما وقتی چیزی در حال پخش نباشد، هر پنج کنترل ظاهر می شوند.

Rahman همچنین به برخی ویژگی‌های جالب مانند کنترل نویز و صدای فضایی (spatial audio) در این پنل ولوم اصلاح‌شده اشاره می‌کند. زمانی که اولین نسخه بتا شروع به کار کند، احتمالاً تصور بهتری از این ویژگی ها در اندروید 15 دریافت خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.