AD

پرواز Adobe  به سمت هوش مصنوعی مولد

0 84

به مدت حدود 11 ماه پس از اینکه OpenAI مولد متن به تصویر خود Dall-E 2 را در آوریل 2022 منتشر کرد، بسیاری از ما متعجب بودیم که چه زمانی Adobe با یک محصول رقیب وارد بازار می شود که می تواند به طور منظم در برنامه های طراحی مانند Photoshop، Illustrator  و Premiere ادغام شود.

این انتظار طولانی بود، به ویژه با توجه به سرعت بالای استارت آپ هایی مانند Open AI، Stability AI، Midjourney  و Runway ML، که ابزارهای جدید شگفت انگیزی را عرضه می کردند. سرانجام، در ماه مارس، زمانی که Adobe نسخه بتا مدل متن به تصویر خود را Firefly راه اندازی کرد، به چیزی که منتظرش بودیم رسیدیم. این برنامه بلافاصله سر و صدایی در طراحی و محافل هوش مصنوعی ایجاد کرد و مارگوکس (Margaux) را متقاعد کرد که در کاور استوری این هفته درباره  Adobe بنویسد.

هوش-مصنوعی-adobe

برای مشاهده شواهدی از جالب و آسان بودن استفاده از Firefly، کافی است به تصاویر این خبرنامه نگاه کنید، که همگی توسط طراح کلارک میلر (Clark Miller) با کمک ابزارهای مولد Firefly در فتوشاپ ایجاد شده اند. در اینجا بررسی غیررسمی Clark از Firefly  آورده شده است:

“بزرگترین نقطه قوت این برنامه این است که در فتوشاپ تعبیه شده است، بنابراین بر خلاف Dall-E و Midjourney که شما را مجبور می کنند در برنامه های وب مربوطه خود، کار کنید، به خوبی در جریان کار شما قرار می گیرد. همچنین با هیچ محدودیت رزولوشن محدود نمی شود، در حالی که سایر برنامه های هوش مصنوعی مولد یک تصویر نهایی با وضوح نسبتاً پایین یا متوسط تولید می کنند. Firefly با کیفیت و وضوح تصویری که روی آن کار می کنید، مطابقت دارد.

یک نکته مثبت دیگر: از آنجایی که شما در حال شروع با یک تصویر پایه ای هستید که حتی می تواند یک تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی باشد، لازم نیست همه چیزهایی را که می خواهید در تصویر نهایی باشند به یکباره به Firefly بگویید. قابلیت های کاملی وجود دارد که به شما می آموزند چگونه به درستی یک prompt بسازید، به طوری که شامل همه چیز از سبک گرفته تا ترکیب، نور و جزئیات و غیره باشد. سپس از آن بخواهید که همه موارد را با هم ترکیب کند.

جدیدترین اخبار دنیای نرم افزار و فناوری در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.