AD

ویژگی‌های کنترل RGB ویندوز 11 بالاخره در دسترس عموم قرار گرفت

ویژگی‌های کنترل RGB ویندوز 11 بالاخره در دسترس عموم قرار گرفت
0 200

اکثر به‌روزرسانی‌های ویندوز چندان هیجان‌انگیز نیستند، اما کنترل نور RGB ویندوز یکی از بهترین به روز رسانی‌ها در این مورد است. بعد از ریبوت کامپیوتر متوجه می‌شوید منوی جدیدی ظاهر شده است. این قابلیت در منوی Personalization یافت می‌شود. منوی فرعی جدید Dynamic Lighting نام دارد و شامل کنترل نور RGB ویندوز است.

کنترل مستقیم RGB از طریق ویندوز مدتی است که مورد انتقاد قرار گرفته است. این قابلیت چندین ماه است که در بیلدهای Windows Insider وجود دارد و اکنون در دسترس عموم قرار گرفته است که قرار است یکی از آزاردهنده ترین و غیر ضروری ترین اشکالات سیستم‌های مجهز به RGB را حل کند. ایده پشت این به روز رسانی این است که کنترل RGB را در سراسر سیستم خود یکپارچه کنید و نیاز به نصب چندین برنامه شخص ثالث را کاهش دهید.

 

منوی Dynamic Lighting شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌های نسبتاً ابتدایی است. گزینه‌هایی برای روشنایی و لیستی از شش افکت مختلف با کنترل سرعت پیدا خواهید کرد. می‌توانید رنگ‌های از پیش تعیین شده را انتخاب کنید یا رنگ خود را از فضای رنگی RGB یا HSV سفارشی کنید. هر دو دارای پشتیبانی کد شش رقمی (hex code) هستند.

شاید بخوانید: میکروفون لاجیتک Yeti GX یک میکروون USB جدید با نورRGB

این شروع خوبی است و باید بیشتر نیازهای کاربران را پوشش دهد، اما در حال حاضر، افکت‌های سفارشی اپلیکیشن‌های شخص ثالث، برتر هستند. برخی از فروشندگان تمایلی به پشتیبانی از کنترل RGB از طریق ویندوز ندارند. آنها می‌گویند که نرم افزار آنها از ویژگی‌های بیشتری برخوردار است یا از تعداد بی شماری از عملکردهای پیشرفته تر مانند روشنایی هر کلید یا هر LED، همراه با مواردی مانند پشتیبانی ماکرو، کنترل‌های اورکلاک یا سرعت فن مورد نیاز پشتیبانی می‌کند.

از طرفی فروشندگان معتبر زیادی وجود دارند که پشتیبانی دارند یا خواهند داشت که عبارتند از Acer، Asus ROG، HP، Logitech، Razer  وSteelSeries.

کنترل RGB ویندوز 11

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.