AD

بازی modern combat versus + [ شگفتی و هیجان ]

modern combat
0 512

می توان گفت تمام بازیکنان و گیمرهای حرفه ای به خوبی با بازی معروف و مشهور modern combat آشنایی دارند. این بازی به شدت محبوب است و جایگاه ویژه ای در صنعت گیم دارد به گونه ای که هر ساله در فهرست بهترین بازی های ویدیویی رتبه بسیار خوبی دارد. بازی modern combat versus به عنوان نسخه جدید و آنلاین چند نفره این مجموعه شناخته می شود که توجه بسیاری از منتقدان و گیمرها را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. مجموعه بازی های مدرن کمبت بر خلاف بسیاری از بازی های ویدیویی هر ساله به روز نشده و برای ساخت نسخه های مختلف از آنها چندین سال زمان صرف می شود و این می تواند یکی از دلایل کیفیت بالای بازی و جذابیت آن باشد.

بازی مدرن کمبت ورسوس همانند نسخه های قبلی خود از ویژگی ها و قابلیت های خاص و منحصر به فردی برخوردار است که می تواند جذابیت های ویژه ای برای بازیکنان و طرفداران سبک بازی های شوتر داشته باشد. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر و بررسی جنبه های مختلف مدرن کمبت ورسوس پرداخته خواهد شد. در این مطلب از سری مطالب نقد و بررسی بازی موبایل سایت ایموجو با ما همراه باشید.

معرفی بازی modern combat versus

همانطور که گفته شده مجموعه بازی های مدرن کمبت حدود یک دهه است که در میان بازیکنان سراسر جهان جایگاه ویژه ای دارند. اولین نسخه از این بازی ها با نام Modern Combat: Sandstorm در سال 2009 تولد و عرضه شد و توانست موفقیت های متعددی کسب کند. کمپانی گیم لافت به عنوان سازنده این مجموعه تلاش کرد که نسخه های بعدی را با اعمال تغییرات مختلفی تهیه و تولید کند و هر ساله نسخه جدیدی از این بازی تولید می کرد. بیشترین تغییرات در نسخه سوم بازی رخ داد که شباهت بسیار زیادی به بازی کالاف دیوتی داشت و با روایت داستان جنگ جهانی یک بازی شوتر درجه اول ساخته شد. کمپانی گیم لافت هر ساله پیشرفت های چشمگیر و قابل توجهی در تولید این بازی داشت به گونه ای که هر نسخه در مقایسه با نسخه های قبلی کاملا دگرگون می شدند.

آخرین نسخه این مجموعه به نام Modern Combat 5: Blackout در سال 2014 عرضه شد که یکی از کامل ترین و جذاب ترین بازی های شوتر اول شخص به شمار می رفت. بعد از این بازی کمپانی گیم لافت بیش از 4 سال زمان صرف کرد تا بازی modern combat versus را تولید و عرضه کند.Modern Combat Versus یک بازی کاملا آنلاین است و یک نسخه فرعی از مجموعه بازی مدرن کمبت به حساب می آید. این بازی شباهت های زیادی به نسخه پنجم بازی دارد اما بازیکنان می توانند یک فضای جدید و جذاب را تجربه کنند. این بازی که به عنوان نسخه ششم مجموعه مدرن کمبت شناخته می شود از نظر سبک بازی نیز تغییر کرده است و می توان گفت یک سبک و ژانر جدید را به گیمرهای معرفی می کند.

بازی modern combat versus
بازی modern combat versus

ویژگی ها و قابلیت های مهم بازی مدرن کمبت ورسوس

همانطور که عنوان شد کمپانی گیم لافت تلاش زیادی کرده نسخه های جدید بازی محبوب modern combat با تغییراتی اساسی و جذاب در دسترس بازیکنان قرار دهد و در این زمینه نیز موفقیت های زیادی به دست آورده است چرا که نسخه ورسوس بازی با نسخه های ابتدایی تفاوت های بسیار زیادی دارد. این بازی از قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که می تواند برای هر بازیکنی جذاب و هیجان انگیز باشد. از مهم ترین ویژگی های بازی می توان موارد زیر را بررسی کرد:

داستان بازی modern combat versus

اولین و مهم ترین تغییری که این بازی در مقایسه با نسخه های قبلی داشته است نبود بخش داستانی است. بر خلاف نسخه های قبلی این مجموعه که همیشه دارای یک داستان خوب، جذاب، منظم و هدفمند بودند در این نسخه قسمت داستانی کاملا حذف شده است و تمرکز اصلی سازندگان بازی بر روی بخش آنلاین بازی قرار گرفته است. البته با توجه به سبک خاص و ویژه این بازی می توان این تصمیم سازنده های بازی را یک نکته مثبت قلمداد کرد چرا که بخش داستانی نسخه پنجم بازی به عنوان یک نقطه ضعف در بازی شناخته می شد.

البته گیم لافت می توانست در بازی modern combat versus خاطراتی که بازیکنان از نسخه های ابتدایی داشتند را دوباره زنده کند و یک داستان جذاب و هیجان انگیز برای بازی طراحی کند. در این بازی 12 مامور قرار دارند که در 4 کلاس تقسیم می شوند و هر کدام از آنها قابلیت ها، توانایی ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند و می توانند در عملیات های انفرادی و تیمی عملکرد خوبی داشته باشند. به صورت کلی می توان گفت عدم بخش داستانی نتوانسته از جذابیت بازی بکاهد و گیمرها می توانند به خوبی با بازی ارتباط برقرار کنند.

گیم پلی بازی ورسوس

یکی از نقاط قوت بازی بخش گیم پلی آن است که علی رغم داشتن ایرادات و مشکلات مختلف می تواند جذابیت های بسیار زیادی برای بازیکنان داشته باشد. تنوع بالای مامورها در این بازی باعث می شود که بازیکنان لذت و هیجان بالایی از گیم پلی بازی دریافت کنند. سرعت بازی در مقایسه با نسخه های قبلی بیشتر شده و حالت تیمی بازی نیز پیشرفت بالایی داشته است و نقش کارهای تیمی در این بازی پررنگ تر از قبل شده است. انتخاب کاراکتر، زمان استفاده از قدرت ها، زمان تغییر ماموریت ها و … همگی می توانند اثرات مختلفی بر روی روند بازی و گیم پلی داشته باشند. سازنده های بازی برای این نسخه نیز امکان شخصی سازی و سفارشی سازی آیتم های مختلف را برای گیمرها فراهم کرده اند و بازیکن می تواند مطابق میل خودش از آیتم های مختلف استفاده کند.

حالت های مختلف بازی

همانطور که گفته شد این نسخه از مدرن کمبت به صورت آنلاین بوده و بازیکنان می توانند در حالت های مختلف با بازیکنان دیگر به رقابت بپردازند. بعد از اتمام دوره آموزشی در بازی بازیکن می تواند وارد نبردهای چند نفره شود و در نقشه های مختلف بازی ماموریت های مختلفی را تجربه کند. به غیر از بخش اصلی بازیکن می تواند در بخش Solo Play به صورت انفرادی تمرین داشته باشد و مامورهای جدید را امتحان کند. مامورهای موجود در این بازی به دسته های مهاجم، مدافع، قاتل و متخصص تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و وظیفه های مختلفی دارند. بازیکنان بعد از انجام ماموریت ها بازیکنان در نقشه های مختلف باید کنترل مرکز نقشه را به دست بگیرند. در بخش گیم پلی و حالت های مختلف آن می توان از کیفت سرورهای بازی ایراد گرفت چرا که در سطح بالایی قرار ندارند و همچنان مشکلات نسخه های قبلی مشاهده می شود.

بازی modern combat versus
بازی modern combat versus

بیشتر بخوانید: بازی هیتمن 3 + [ یک بازی هیجانی با چالش های خاص ]

گرافیک بازی modern combat versus

تقریبا می توان ادعا کرد تمام بازی های ساخته شده توسط گمپانی گیم لافت از طراحی گرافیکی بسیار خوبی برخوردار هستند و بازی مدرن کمبت ورسوس نیز از این قاعده مستثنی نیست. این بازی از نظر گرافیکی وضعیت مطلوبی دارد و می تواند بازیکنان را راضی کند. جلوه های بصری، نورپردازی، شخصیت پردازی و طراحی کاراکترها، طراحی تجهیزات و … همگی از بهترین کیفیت ممکن برخوردار هستند. هرچند که این بازی از نظر گرافیک بسیار چشم نواز و جذاب است اما نمی توان انتظار داشت که تغییرات بسیار زیادی در مقایسه با نسخه پنجم بازی داشته باشد. انیمیشن ها ، تکسچرها و … وضعیت بسیار بهتری پیدا کرده اند، محیط ها و مامورها تنوع بالایی دارند اما باگ هایی نیز در بازی مشاهده می شود و عدم وجود تنظیمات گرافیکی می تواند به عنوان یک امتیاز منفی برای این بازی قلمداد شود. به صورت کلی اگرچه در بخش گرافیک می توان باگ ها و افت فریم های مختلفی را مشاهده کرد اما می تواند نمرات خوبی دریافت کند چرا که جزئیات گرافیکی به خوبی نمایش داده شده اند.

موسیقی و صداگذاری بازی مدرن کمبت ورسوس

می توان گفت که بازی modern combat versus از نظر موسیقی هیچ حرفی برای گفتن ندارد و موسیقی های متن قابل توجهی برای این بازی در نظر گرفته نشده است اما بخش صداگذاری بازی این نقیصه را به خوبی جبران کرده است. صداگذاری این بازی را می توان یکی از بهترین صداگذاری های تاریخ کمپانی گیم لافت دانست. صدای شلیک سلاح ها، حرکات بازیکنان، انفجارها، افکت های صوتی و سایر صداهای محیطی به بهترین شکل ممکن طراحی شده و به حالت طبیعی بسیار نزدیک هستند. صداگذاری بازی به خوبی می تواند لذت و هیجان یک بازی شوتر را به بازیکنان منتقل کند.

  • به صورت کلی می توان گفت بازی modern combat versus با وجود تغییرات بسیار زیادی که داشته است نمی تواند به عنوان یک بازی کامل و بی نقص شناخته شود و همچنان یک بازی Pay to win (هزینه کردن برای پیروزی) می باشد و بازیکنان باید با خرید جم، سکه و الماس به دستاوردهای اصلی و مهم دست پیدا کنند. گیم پلی نوآورانه، محیط های خیره کننده، مراحل بازی تکی و گروهی، سلاح ها و تجهیزات متنوع، شبیه سازی قوی مناطق جنگی و گرافیک خوب و … از مهم ترین نکات قوت بازی هستند و می توانند هیجان یک بازی شوتر را به خوبی به گیمر منتقل کنند.

سخن پایانی درباره بازی modern combat versus

بازی modern combat versus به عنوان جدیدترین نسخه از مجموعه بازی مدرن کمبت توسط شرکت گیم لافت منتشر شده است که تغییرات متعدد و اساسی زیادی در مقایسه به نسخه پنجم این بازی ها داشته است. بازیکنان در این بازی دیگر بخش داستانی را مشاهده نخواهند کرد و بیشتر به صورت آنلاین به انجام ماموریت های مختلف می پردازند. اگرچه ایرادات و مشکلات مختلفی در بخش های مختلف بازی وجود دارد اما بازهم می تواند یک تجربه عالی و بی نظیر از بازی های شوتر را به گیمرها منتقل کند. بازیکنان برای خرید و دانلود بازی مدرن کمبت و سایر بازی های دیگر می توانند به مجله بازی ایموجو (emojo.ir) مراجعه کرده و در سریع ترین زمان ممکن آن را تهیه کنند. همچنین گیمرها می توانند از خدمات دیگری همچون آموزش بازی ها، نقد و بررسی بازی، بررسی اخبار بازی ها و… نیز بهره مند شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.