AD

ایکس‌باکس: چهار بازی فرست‌پارتی برای پلی‌استیشن و نینتندو سوییچ عرضه می‌شوند

ایکس‌باکس: چهار بازی فرست‌پارتی برای پلی‌استیشن و نینتندو سوییچ عرضه می‌شوند
0 11

چهار بازی فرست‌پارتی برای پلی‌استیشن و نینتندو سوییچ می‌روند. مایکروسافت این خبر را از طریق پادکست رسمی ایکس باکس خود تایید کرد، که طی آن فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ اعلام کرد که این تصمیم بخشی از استراتژی رشد شرکت است. در حالی که اسپنسر اسم بازی‌ها را اعلام نکرد، توضیح داد که او نمی‌خواهد چیزی را از استودیوهای مربوطه که قصد دارند اعلامیه‌های فردی را اعلام کنند، بگیرد، اما تأیید کرد که ایندیانا جونز و استارفیلد هر دو انحصاری Xbox باقی خواهند ماند.

پیشنهاد سردبیر: بهترین بازی های ایکس باکس 2024

اما در حالی که اسپنسر در مورد جزئیات سکوت می‌کند، گزارش اخیر تام وارن از The Verge ادعا می‌کند که Hi-Fi Rush، Pentiment، Sea of Thieves  و Grounded چهار بازی‌ای هستند که Xbox برای کنسول‌های جدید عرضه می‌کند. این عناوین کاملاً با آنچه اسپنسر در مورد چهار بازی در پادکست ادامه داد، مطابقت دارد:

اسپنسر گفت: دو تا از این بازی‌ها نوعی بازی‌ جامعه محور هستند که به پلتفرم‌های دیگر ختم می‌شوند و به ما توانایی ادامه سرمایه‌گذاری در آنها را می‌دهند. دو تا بازی‌ دیگر، بازی‌های کوچک‌تری هستند که هرگز قرار نبود به‌عنوان پلتفرم‌های انحصاری ساخته شوند، اما بازی‌هایی بودند که تیم‌های ما واقعاً می‌خواستند آن‌ها را بسازند و ما صرف نظر از اندازه عاشق حمایت از تلاش‌های خلاقانه در استودیوهایمان هستیم.

اسپنسر توضیح داد که مایکروسافت تنها زمانی بازی‌های ایکس‌باکس را به کنسول‌های دیگر می‌آورد که به ایکس‌باکس آسیبی نرساند و این شرکت همچنان می‌تواند کسب‌وکار خود را با استفاده از پلتفرم‌های دیگر برای کمک به ما در این زمینه توسعه دهد، که برای همه بازی‌ها صدق نمی‌کند. اسپنسر همچنین بیان کرد که بخشی از آوردن بازی‌ها به کنسول‌های دیگر صرفاً به این دلیل است که بازیکنان در سایر پلتفرم‌ها به Xbox و فرنچایزهای آن علاقه بیشتری داشته باشند.

در دیگر اخبار ایکس باکس، مایکروسافت همچنین اعلام کرد که Diablo 4 به Xbox Game Pass می‌آید. این اولین بازی اکتیویژن بلیزارد است که پس از خرید آن توسط مایکروسافت به این سرویس اشتراک می‌رسد. این شرکت همچنین به اشتراک گذاشت که Game Pass  در حال حاضر 34 میلیون عضو دارد و علیرغم شایعاتی که اواخر سال گذشته منتشر شد، به پلی استیشن یا نینتندو سوییچ نخواهد آمد. علاوه بر این، سخت افزار جدید ایکس باکس در اواخر سال 2024 راه اندازی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.