AD

یک مانیتور CRT برای سیستم گیمینگ PC

0 137

برای ارتقاء رایانه شخصی مکررا از خود می‌پرسید آیا واقعا به این ارتقاء نیاز دارم؟ یا این قطعه واقعا چقدر تفاوت ایجاد خواهد کرد؟ پاسخ هر دوی اینها همیشه با این عبارت شروع می‌شود: “بستگی دارد”. اکنون بیش از هر زمان دیگری، احساس می‌شود که داشتن سخت‌افزار درجه یک و سطح بالا در دنیای بازی‌های بهینه‌نشده و ناتمام triple-A کافی نیست و عبور از روبیکون بازی‌های 4K کاملاً غیرممکن است اگر نتوانید به تنهایی 1000 دلار برای کارت گرافیک هزینه کنید.

شاید بتوان با خریدن یک CRT در جهت مخالف با این روند حرکت کرد.

اگر جستجوی گذرا در مورد اینکه بازی‌های مدرن در CRT در دهه 2020 چگونه به نظر می‌رسند، انجام داده باشید، ممکن است با ویدئو بررسی همه جانبه Digital Foundry مواجه شده باشید. این یک ویدیوی عالی است و برخی از مزایای فنی نمایشگر CRT را به تصویر می‌کشد از جمله رنگ‌های پر جنب و جوش و زنده با رنگ‌های تیره عمیق و سفیدهای کورکننده که  LCD‌ها فقط می‌توانند رویای آن را ببینند. ریسپانسیو و وضوح حرکتی این نمایشگر با اکثر صفحه‌نمایش‌های مسطح های-رفرش قابل مقایسه نیست. ویدیوی Digital Foundry  سونی  FW900، رولز رویس از نمایشگرهای CRT را نشان می‌دهد که قادر به کنترل وضوح 4K  در 16: 10 است.

مانیتور CRT

ما احتمالاً هرگز مانیتوری به این خوبی پیدا نخواهیم کرد، اگر هم باشند بسیار کمیاب و گران قیمت هستند. تجربه استفاده از CRT  برای اجرای بازی‌های کامپیوتری، به‌ویژه بازی‌های تیراندازی سریع، بسیار بهتر از آن چیزی است که در مشخصات این محصول بیان می‌شود.

جدیدترین اخبار دنیای فناوری در رسانه ایموجو

اگر می‌خواهید این نمایشگر قدیمی را برای خود تهیه کنید، ارزش آن را دارد که به بخش بازیافت زباله الکترونیکی که هرازگاهی در مرکز خرید محلی می‌بینید توجه کنید. بازار فیس بوک و لیست‌های Kijiji نیز مکان‌های خوبی هستند، به خصوص هنگامی که با کلمات کلیدی “مانیتور کامپیوتر قدیمی” جستجو می‌کنید.

مانیتور CRT

نمایشگرهای CRT مورد علاقه طرفداران بازی‌های مبارزه‌ای هستند که چند فریم اضافی ریسپانسیو که سیگنال آنالوگ به آن‌ها می‌دهد، برای آنها ارزشمند است. بازی‌های کنسولی رزولوشن پایین نیز با کنار گذاشتن روند غیرشفاف ارتقاء HD از لحاظ بصری از این موضوع سود می‌برند. حساب CRTPixels در توییتر نشان می‌دهد که چگونه « fuzz» یک نمایشگر CRT کم و کاستی‌های pixel art را برطرف می‌کنند (اغلب برای بهتر شدن) و بازی‌های مدرن نیز از آن analog fuzz بهره می‌برند و به تصویر نوعی حالت anti-aliasing می‌دهند.

البته اشکالات بسیار مهمی نیز در این نمایشگرها وجود دارد که در این ویدئو به آن اشاره شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.