AD

Windows CoPilot  چه زمانی راه اندازی می‌شود؟ همه چیزهایی که باید بدانید در اینجا آورده شده است.

0 228

اگر دنبال کننده رویدادهای مرتبط با حوزه تکنولوژی باشید، متوجه شده‌اید که اخبار مرتبط با هوش مصنوعی در همه جا وجود دارد و به سرعت در حال افزایش نیز است. هفته گذشته، OpenAI  نسخه iOS ChatGPT را منتشر کرد (نسخه اندروید به زودی منتشر می‌شود) که مستقیماً روی آیفون شما اجرا می‌شود و توانایی بیان درخواست شما برای اطلاعات را در رابط کاربری چت بات تعاملی خود اضافه می‌کند.

اکنون مایکروسافت اعلام کرده است که از ماه ژوئن مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را به ویندوز 11 می‌آورد. مؤلفه اصلی Windows Copilot نام دارد، مجموعه‌ای از قابلیت‌های کمکی مبتنی بر متن که فرآیند استفاده از رایانه شخصی شما را آسان تر و شهودی تر می‌کند.

 این شرکت همچنین از قابلیت ادغام افزونه‌های Bing Chat در ویندوز خبر داد، به این معنی که بسیاری از قابلیت‌های چشمگیر که مایکروسافت برای موتور جستجوی بینگ خود آورده است، مستقیماً در ویندوز در دسترس خواهند بود.

Windows CoPilotWindows Copilot چگونه کار می‌کند؟

با کلیک بر روی نماد جدیدی که در نوار وظیفه ویندوز قرار دارد، یک پنجره ساید بار باز می‌شود که می‌توانید درخواست‌ها را تایپ کنید. در خواست‌ها می‌توانند به صورت سوالات کلاسیک جستجوی اینترنتی مانند “چه کسی دیروز بازی Giants را برد؟ ” یا “مواد تشکیل دهنده tiramisu چیست؟ “

علاوه بر این، می‌توانید از Windows Copilot بخواهید تنظیماتی مانند روشن کردن حالت تاریک و فعال کردن و استفاده از focus session را در ویندوز تغییر دهد. همچنین می‌توانید اقداماتی را روی رایانه شخصی خود انجام دهید، مانند کشیدن و رها کردن فایل‌ها از Windows Explorer به پنجره Copilot و از آن بخواهید فوراً نتایج را خلاصه کند.

 این قابلیت‌ دوم که به در بالا اشاره شد بسیار جالب است. برای مثال، آینده‌ای را تصور کنید که در آن می‌توانید از رایانه‌تان درخواست کنید که اطلاعاتی در مورد یک موضوع خاص پیدا کند و آنچه را که کشف می‌کند به‌خوبی در یک پاراگراف ساده خلاصه کند.

یا، در مورد اینکه از PC ویندوزی خود بخواهید زمانی را برای برنامه ریزی ملاقات با همکاران یا یک شام با دوستان و ارسال خودکار دعوتنامه‌ها پیدا کند.

اینها فقط چند مفهوم ساده هستند، اما به نوعی به قابلیت‌های تحول‌آفرین و روش‌های جدید تعامل با رایانه اشاره می‌کنند و افراد زیادی (و کل صنعت فناوری) را در مورد امکانات هوش مصنوعی هیجان زده می‌کنند.

همچنین بخوانید: ترفندهای رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۷

آیا می‌توان از هوش مصنوعی به صورت آفلاین استفاده کرد؟

ویژگی‌های Windows Copilot و برنامه‌های ChatGPT برای تلفن‌های همراه نشان می‌دهند که وقتی از این برنامه‌ها استفاده می‌کنید، بیشتر کارها هنوز در فضای ابری انجام می‌شود به این معنی که برای کار کردن با آنها باید یک اتصال اینترنتی داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.