AD

پلی‌استیشن می‌خواهد بازی‌هایی برای «هر ژانر اصلی» بسازد تا پورتفولیوی (نمونه کار) خود را گسترش دهد

0 229

 

حتی اگر طرفدار بازی با کنسول‌ها هستید، باید اعتراف کنید که انتخاب عنوان شخص اول برای پلی‌استیشن در دهه گذشته بسیار بر حق بوده است. این همان قدرتی است که پلی استیشن را امروزه به یک نیروی مسلط در صنعت تبدیل کرده است که هنوز هم به دنبال بهبود موقعیت خود حتی در حال حاضر است. سخنرانی اخیر ایراد شده توسط ناشر نشان می‌دهد که تصمیم بر این است که می‌خواهند برای توسعه پورتفولیوی خود به “هر ژانر اصلی” بپردازند.

 طرح مورد بحث توسط مدیر CEO سونی Jim Ryan گردآوری شده و تعدادی از ژانرها که شرکت آنها را “مهم” می‌داند، فهرست شده است؛ از جمله این ژانرها اکشن، ورزشی‌ها، پلتفرمرها، RPG، مسابقه‌ای و تیراندازی هستند. هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه آیا پلی استیشن تلاش خواهد کرد تا ژانرهای بیشتری را (مانند ترسناک یا JRPG ) خارج از این دسته بندی‌ها پوشش دهد یا نه وجود ندارد، اما به طور واضح قصد دارد تا طیف گسترده‌ای از عناوین را مطابق با سلیقه‌های مختلف کاربران داشته باشد.

پلی‌استیشنگفته شده است که برای انجام این کار، پلی‌استیشن قصد دارد حداقل دو عنوان اصلی را در هر سال منتشر کند که این یک هدف بسیار بلندپروازانه است. این عناوین ترکیبی از بازی‌های تک‌نفره و گیم‌های لایو-سرویس، به همراه فرنچایزهای پرفروش و IP  جدید خواهند بود. پلی استیشن قصد دارد ده عنوان لایو-سرویس از “ژانرهای مختلف” را در چند سال آینده منتشر کند، اما باید خوشحال باشیم که این شرکت همچنان به بازی‌های تک نفره خود نیز متعهد است.

 در حالی که پلی استیشن در حال حاضر مجموعه بسیار گسترده‌ای از عناوین دارد، جالب است بدانید که شوترها و پلتفرمرها به عنوان ژانرهای اصلی فهرست شده‌اند، به خصوص که این شرکت چیز زیادی برای ارائه در این زمینه ندارد. خرید Bungie توسط پلی‌استیشن در سال گذشته به این معنی است که یکی از محبوب‌ترین شوترهای لایو-سرویس را در حال حاضر دارد، اما واقعاً نمی‌توان این شوتر را منحصرا برای پلی‌استیشن در نظر گرفت زیرا برای اشتراک‌گذاری با ایکس‌باکس ساخته شده است.

همچنین بخوانید: معرفی تمام لوازم جانبی کنسول پلی استیشن ۵

تقریبا می‌شود گفت که Astro Bot و  Little Big Planetفرنچایزهای بزرگی هستند که PlayStation احتمالاً به دنبال آن است. جالب است که ببینیم آیا هر یک از این IP‌های جدید که پلی استیشن وعده داده است در برخی از مناطق ضعیف آن نیز در نظر گرفته می‌شود یا خیر. با این حال، آینده برای طرفداران پلی استیشن بسیار روشن به نظر می‌رسد و می‌توان منتظر خبرهای خوبی از این شرکت بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.