AD

قابلیت نمایش چت‌های رمزگذاری شده در واتس‌اپ

قابلیت نمایش چت‌های رمزگذاری شده در واتس‌اپ
0 11

واتس‌اپ در حال آزمایش برچسبی برای نمایش چت‌های رمزگذاری شده در واتس‌اپ است که مشخص می‌کند چت‌های شما رمزگذاری شده اند. همچنین شاید بخواهید در مورد قابلیت nearby share واتس اپ در اندروید بیشتر بدانید.

رمزگذاری یکی از جنبه‌های حیاتی اپایکیشن های پیام‌رسان امروزی است که تضمین می‌کند مکالمات همیشه محافظت می‌شوند. واتس‌اپ مدتی است که رمزگذاری سرتاسری را در چت‌ها و تماس‌های ویدیویی ارائه می‌کند. این اپلیکیشن چت به تدریج روی افزایش دیده شدن نشانگر‌های رمزگذاری کار کرده است، مانند آنچه درما در نسخه های بتا واتس اپ دیده ایم که به سال 2021 باز می گردد. آخرین نسخه بتای برنامه حاوی یکی از این نشانگر ها است که مستقیماً زیر نام مخاطب یا گروه قرار دارد.

گزارش‌های WABetaInfo نشان می‌دهد که این ویژگی برای اولین بار در ژانویه با نسخه بتا WhatsApp برای اندروید نسخه 2.24.3.17 مشاهده شد. با این حال، به گفته این نشریه، اکنون ظاهراً این نشانگر با آخرین نسخه بتا (نسخه 2.24.6.11) در صفحه چت دیده می شود. نشانگر با عبارت «رمزگذاری‌شده سرتاسری» نشان داده می شود که قبل از آن یک قفل کوچک وجود دارد.

نمایش چت‌های رمزگذاری شده در واتس‌اپ

WABetaInfo می‌گوید که این نشانگرفقط برای مدت کوتاهی ظاهر می‌شود و در نهایت راه را برای نشانگر last-seen (آخرین مشاهده) باز می‌کند. البته، کاربران همیشه می توانند از صفحه اطلاعات تماس به تب Encryption رفته و رمزگذاری را به صورت دستی تأیید کنند.

تقریباً سه سال پیش بود که کاربران به طور انبوه واتس اپ را ترک کردند و به سراغ برنامه های پیام رسانی جایگزین مانند سیگنال رفتند. با این حال، این سرویس متعلق به متا از آن زمان تاکنون راه طولانی را پیموده است. در نهایت از مبارزه سیاست حفظ حریم خصوصی بحث برانگیز خود دست کشید و به یکی از قابل اعتمادترین سرویس های پیام رسان تبدیل شد.

واتس اپ در حال حاضر متن های زیادی را در داخل برنامه برای توضیح استانداردهای رمزگذاری خود ارائه می دهد. علاوه بر چت‌ها و تماس‌های ویدیویی/صوتی، به‌روزرسانی‌های وضعیت در این پلتفرم نیز رمزگذاری‌ سر تا سری شده است. توسعه دهنده حتی یک صفحه پرسش و پاسخ دقیق دارد که تمام اطلاعات مربوط به استانداردهای رمزگذاری خود را ارائه می دهد.

این نشانگر رمزگذاری جدید همچنین می‌تواند در نسخه‌های 2.24.6.7، 2.24.6.8 و 2.24.6.10 واتس‌اپ بتا برای اندروید ظاهر شود، بنابراین مدتی است که بخشی از چرخه بتا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.