AD

سوییچ Kill VPN چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

0 159

پیشرفت تکنولوژی امروزه سرعت بسیار بالایی دارد و ما نیاز داریم تا پا به پای آن پیش برویم و بسیاری از فعالیت‌های خود را با استفاده از موارد جدید و به‌روز انجام دهیم. می‌دانید که این پیشرفت‌ها زندگی و بسیاری از فعالیت‌های ما را آسان‌تر کرده‌اند و حتی می‌توان گفت در برخی موارد کارها را ممکن می‌کنند.قابلیت سوییچ Kill VPN نیز یکی ازهمین موارد است که ما قصد داریم در این مقاله آن را مورد بررسی قرار دهیم. پس برای پاسخ به این سوال که سوییچ Kill VPN چیست و چرا به آن نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

سوییچ Kill VPN چیست؟

سوییچ Kill VPN چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

برای دریافت پاسخ سوال اصلی این مقاله، باید در ابتدا با چیستی سوییچ Kill VPN آشنا باشید. حتما همه‌ی شما با VPN آشنا هستید و یا با آن کار کرده‌اید. در حقیقت کار اصلی یک VPN این است که آی پی دستگاه الکترونیکی شما را همچون گوشی هوشمند، لپ تاپ، تبلت و … را در هنگام استفاده از اینترنت تغییر بدهد. افراد به دلایل مختلفی نیاز به استفاده از VPN دارند تا بتوانند از خدمات سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف بهره‌مند شوند.

این تغییر آی پی به ویژه برای استفاده در سایت‌ها و برنامه‌هایی که برای منطقه‌ی خاصی محدود شده‌اند، اهمیت می‌یابد. همان‌طور که همه‌ی ما می‌دانیم، به علت تحریم‌های مختلف علیه کشورمان ایران، برخی از سایت‌ها خدمات خود را برای کاربران ایرانی ارائه نمی‌کنند. در نتیجه اگر کاربر ایرانی بخواهد از خدمات چنین سایت‌هایی استفاده کند، از برنامه‌های تغییر آی پی و یا VPN استفاده می‌کند.

استفاده از VPN به تنهایی امنیت لازم را برای شما ایجاد نمی‌کند. زیرا در صورت بروز اختلال در اینترنت و یا عملکرد VPN، آی پی اصلی شما برای شبکه‌ی ارائه دهنده و یا سایتی که از آن استفاده می‌کنید نمایش داده خواهد شد و حساب شما بسته می‌شود.

در نتیجه در یک جمله اگر بخواهیم در باب اهمیت سوییچ Kill VPN بگوییم، باید گفت که اگر به هر علتی نیاز به استفاده از VPN دارید، به طور قطع باید از سوییچ Kill VPN نیز استفاده کنید. سوییچ Kill VPN نوعی برنامه است که در هنگام اتصال VPN به صورت مستمر اتصالات شما را بررسی می‌کند و در صورت بروز هر گونه اختلالی دسترسی به اینترنت را قطع خواهد کرد.

این عملکرد از آن جهت مهم است که سوییچ Kill VPN اجازه نمی‌دهد آی پی اصلی شما برای شبکه‌ی اینترنت و یا سایت مقصد نمایش داده شده و امکان ردیابی شما را از بین خواهد برد.در نتیجه بدون نگرانی از لو رفتن آی پی اصلی می‌توانید با سوییچ Kill VPN از فعالیت‌های اینترنتی خود با اطمینان کافی لذت ببرید.

کارکرد سوییچ Kill VPN چگونه است؟

سوییچ Kill VPN چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

اگر بخواهیم به صورت کامل کارکرد سوییچ Kill VPN را بررسی کنیم، باید بدانید که در حالت کلی عملکرد سوییچ Kill VPN به چهار مرحله تقسیم می‌شود که در ادامه بیان می‌کنیم.

کنترل و نظارت

سوییچ Kill VPN به صورت مستمر و مداوم اتصالات شما را به VPN و اینترنت رصد و بررسی می‌کند تا هیچ گونه مشکل و اختلالی نداشته باشد.

تشخیص

در این مرحله در صورت بروز هر نوع اختلالی در دسترسی به اینترنت و یا نحوه‌ی کارکرد VPN، عامل این مورد را به خوبی تشخیص می‌دهد.

مسدود کردن

این مرحله که اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین وظیفه‌ی سوییچ Kill VPN است، دسترسی شما به اینترنت را سریع مسدود می‌کند تا آی پی اصلی شما به سایرین نمایش داده نشود.

بازیابی

در مرحله‌ی آخر و در هنگام برطرف شدن عامل ایجاد اختلال، سوییچ Kill VPN دستگاه شما را مجددا به شبکه‌ی اینترنت متصل می‌کند.اهمیت کار سوییچ Kill VPN در این است که حتی برای یک لحظه هم ریسک فاش شدن آی پی شما را نمی‌پذیرد و در هنگام تشخیص هر نوع اختلالی به سرعت دسترسی را مختل می‌کند تا مبدا هویت و آی پی اصلی شما لو نرود.

چرا به سوییچ Kill VPN نیاز دارید؟

حتما با توجه به توضیحات ارائه شده تا اینجا، دریافته‌اید که چرا ممکن است هر شخصی به سوییچ Kill VPN نیاز داشته باشد. اگر بخواهید جانب احتیاط را در هر زمینه‌ای رعایت کنید، ما توصیه می‌کنیم که به هر علتی که از VPN استفاده می‌کنید، از سوییچ Kill VPN نیز استفاده کنید. زیرا ممکن است شما از سایت‌های مهمی استفاده نکنید اما در هر صورت چنین برنامه‌هایی همواره امنیت و هویت شما را به خوبی حفظ می‌کنند و شما را از خطراتی که ممکن است از طریق استفاده از اینترنت برایتان ایجاد شود در امان می‌دارد.

برخی از سایت‌های خارجی همچون سایت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال بایننس، بیتمکس و موارد مشابه دیگر برای کاربران ایرانی تحریم هستند. بنابراین بسیاری از ایرانیان برای برخورداری از خدمات این سایت‌ها از VPN برای تغییر آی پی ایران استفاده می‌کنند. در صورتی که حتی برای یک لحظه عملکرد VPN دچار اختلال شود، سایت آی پی اصلی را دریافت می‌کند و حساب کاربر بدون توجه به میزان سرمایه مسدود خواهد شد. در نتیجه شما دیگر توانایی بازگردانی سرمایه و حساب خود را در چنین سایت‌هایی نخواهید داشت. برای پیش‌گیری از بروز چنین مشکلاتی استفاده از سوییچ Kill VPN توصیه می‌شود.

چگونه می‌توان سوییچ Kill VPN را فعال کرد؟

برای فعال کردن سوییچ Kill VPN، باید روشی که مناسب دستگاه مورد استفاده‌ی شماست را انتخاب کنید و با پیروی از مسیر داده شده، سوییچ Kill VPN را فعال کنید. استفاده از این برنامه بسیار ساده است. حتی در زمان بروز اختلال در VPN و یا اینترنت که سوییچ Kill VPN دسترسی شما را مسدود می‌کند، پس از حل مشکل برای اتصال دوباره، شما نیاز به انجام هیچ کاری ندارید، سوییچ Kill VPN به صورت خودکار دسترسی شما را برقرار خواهد کرد.

 • در گوشی‌های اندروید باید ورژن سیستم عامل حداقل 7 باشد. مسیر زیر را طی کنید.
  Settings -> Wireless and networks -> More -> VPN -> enable “Always on VPN
 • برای فعال کردن مک از داخل اپلیکیشن
  Preferences > Kill Switch
 • فعال کردن در ویندوز
  تنظیمات اپ > گزینه Kill Switch
  تا پیش از فعال کردن سوییچ Kill VPN به صورت اتوماتیک کار نخواهد کرد.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله که با عنوان «سوییچ Kill VPN چیست و چرا به آن نیاز دارید؟» برای شما عزیزان ارائه شد، به معرفی این برنامه‌ی کاربردی و لزوم استفاده از آن پرداخته شد. باید بدانید که برای امنیت بیشتر در هنگام استفاده از اینترنت اگر به هر دلیلی از VPN استفاده می‌کنید، توصیه‌ی ما این است که از سوییچ Kill VPN نیز استفاده کنید. این برنامه آی پی شما را تغییر داده و اجازه نمی‌دهد آی پی اصلی و هویت شما در اینترنت و هر سایتی شناسایی و ردیابی شود.با توجه به نحوه‌ی فعال کردن سوییچ Kill VPN، می‌توانید در وسیله‌ی الکترونیکی خود آن را فعال کرده و از فعالیت ایمن خود در اینترنت لذت ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.