AD

بهترین بازی‌های پزشکی موبایل برای کودکان

0 3,301

همه ما در سال‌های اخیر، شاهد توجه بسیار زیاد کودکان به انواع بازی‌های ویدئویی و به ویژه، نوع موبایلی آن بوده‌ایم. امروزه، با وجود دسترسی اکثریت اقشار جامعه به تلفن‌های هوشمند و در عین حال، تولید روزافزون انواع بازی‌های موبایلی برای تمامی سنین، استفاده از موبایل و انجام بازی‌های آن برای کودکان به امری عادی در جامعه تبدیل شده است. نکته‌ای که باید در این مورد مد نظر قرار گیرد، این است که کودکان، بازی‌های مخصوص سن خود را انجام دهند و از انجام بازی بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، منع شوند. یکی از موضوعات بسیار جذاب برای بازی کودکان که مورد توجه شرکت‌های تولیدکننده بازی قرار گرفته‌، بازی‌های پزشکی است. این رو قصد ما این است تا در این مقاله، به معرفی بهترین بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

فواید و مضرات بازی‌های ویدیویی برای کودکان

علی‌رغم آن‌که بسیاری از خانواده‌ها، بازی‌های ویدیویی را برای فرزندان خود مخرب می‌دانند و در تلاشند تا به هر نحو ممکن آن‌ها را از انجام بازی منع نمایند، اما کارشناسان‌ و متخصصان با انجام تحقیفات، به نتایج متفاوتی دست یافته‌اند.

آن‌ها با نتايج به دست آمده، بر این باورند که بازی‌های ویدیویی مانند بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان، فواید زیادی دارند.

فواید بازی‌های ویدیویی از جمله بازی‌های موبایلی برای کودکان

۱)افزایش هوش و تمرکز

بسیاری از بازی‌های ویدیویی، مانند بازی‌های پازلی و معمایی، سبک آرام و بدون هیجانی دارند که باعث افزایش هوش و بالا بردن قدرت تمرکز کودکان می‌شوند.

۲)کاهش افسردگی

شاید شنیدن نام افسردگی در مورد کودکان عجیب به نظر برسد، اما باید گفت، کودکان و نوجوانان زیادی وجود دارند که به دلایل مختلف از جمله بیماری گرفته تا مشکلات خانوادگی، درگیر بیماری‌های ذهنی و روانی مانند افسردگی هستند. انجام بازی‌های ویدیویی از جمله برخی از انواع آن، می‌تواند در کاهش این مشکلات، نقش قابل توجهی ایفا نماید.

۳)افزایش قدرت تصمیم‌گیری

از  آن‌جایی که، در این نوع بازی‌ها، کودک ملزم به تصمیم‌گیری در حین بازی می‌شود و باید در لحظه حساس بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ نماید، به توانایی تجزیه تحلیل و قدرت تصمیم‌گیری‌اش در زندگی واقعی نیز افزایش می‌یابد.

۴)توانایی حل مسأله

از آن‌جایی که بسیاری از بازی‌های ویدیویی، بازیکن را در مراحل مختلف بازی برای رسيدن به مرحله بالاتر، درگیر حل مسائل گوناگون می‌نمایند. این امر باعث افزایش توانایی حل مسأله در موارد گوناگون می‌شود.

۵)تقویت قدرت تخیل و خلاقیت

بازی‌های ویدیویی، خود نشأت گرفته از تخیل و خلاقیت افراد دیگری است که در عین حال با ایجاد یک محیط جذاب و دل‌پذیر، قدرت تخیل و خلاقیت کودکان و نوجوانان را نیز افزایش می‌دهند.

۶)ایجاد هماهنگی بین عضلات

از طریق بازی‌های ویدیویی، کودکان به مرور زمان ایجاد هماهنگی بین چشم و دست خود را یاد می‌گیرند و می‌توانند در یک لحظه هر دو را به کار گیرند.

مضرات بازی‌های ویدیویی

هر چند بازی‌های ویدیویی می‌توانند برای کودکان مفید باشند، اما در عین حال از ضررهای این سرگرمی نیز نباید غافل شد. در واقع بهتر است مضرات بازی‌های ویدیویی را محدود به انتخاب نادرست نوع بازی، میزان زمان اختصاص یافته به انجام بازی و مواردی از این قبیل دانست.

۱)به خطر افتادن سلامتی کودک

در صورتی که شما به کودک خود اجازه انجام بازی‌های ویدیویی را بدون ایجاد محدودیت زمانی بدهید، برای کودکتان به مروز زمان مشکلاتی مانند خستگی و ضعف چشم، کرخ شدن دست و پا، درد عضلات و… ایجاد می‌گردد.

۲)اعتیاد به بازی

گذراندن ساعت‌های طولانی روزانه بر سر بازی‌های ویدیویی، به طور قطع کودک را به بازی معتاد خواهد کرد. بنابراین، والدین حتما باید زمان مشخصی را برای بازی در نظر بگیرند.

۳) بروز رفتارهای پرخشگرایانه

برخی از بازی‌های موبایلی، محیطی خشن دارند و برای کودکان مناسب نیستند. این‌گونه بازی‌ها، می‌توانند به سرعت بر رفتار کودکان تاثیر گذاشته و آن‌ها را پرخاشگر کنند.

به طور کلی، بهتر است این نکته را متذکر شویم که، اگر بازی‌های ویدیویی با توجه به سن کودک انتخاب شوند، زمان انجام بازی، کنترل و محدود شده باشد و نظارت بر همه جوانب وجود آغشته باشد، ایجاد مضرات بازی‌ها به صفر یا حداقل خواهد رسید.

علت تولید بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان

همان‌طور که بیان شد، بازی‌های ویدیویی از جمله بازی‌های موبایلی مخصوص کودکان، در حال حاضر انواع بسیار متفاوتی دارند و والدین می‌توانند با توجه به شخصیت کودک، علاقه‌مندی‌های او و نظر خودشان، بهترین تصمیم را در انتخاب نوع بازی بگیرند. یکی از انواع این بازی‌ها، بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان است. پزشکی و رشته‌های شبیه آن، از مشاغلی هستند که بسیاری از افراد در کودکی، آرزوی آن را در سر می‌پرورانند.

به خاطر همین علاقه، برخی از شرکت‌های توليدکننده بازی‌های ویدیویی تصمیم گرفته‌اند بازی‌هایی با این موضوع برای کودکان را، روانه بازار نمایند. در این مرحله ما قصد داریم، ویژگی‌های بازی‌های پزشکی و همچنین، بهترین بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان را به شما معرفی نماییم.

ویژگی‌های بهترین ‌بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان

قبل از معرفی بهترین بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان، بهتر است ویژگی‌های این نوع از بازی‌ها و دلیل انتخاب آن را برای شما بیان نماییم.

علاوه بر مزایای عمومی که اکثر بازی‌های ویدیویی دارند، بازی‌های پزشکی، به آرزوی همیشگی بسیاری از کودکان، جامه عمل پوشانده و پزشک شدن را در دنیای مجازی شبیه‌سازی نموده است. به علاوه، این نوع بازی‌ها، به دلیل شغل ویژه‌ای که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، حس مسئولیت‌پذیری را به شدت در کودکان افزایش می‌دهد. در حقیقت مانند دنیای واقعی، پزشک، مسئولیت بسیار زیادی دارد و بازیکن باید آن را بپذیرد. این امر، در دنیای واقعی نیز کودک را مسئولیت‌پذیر می‌کند.

همچنین، سبک خاص این بازی باعث می‌شود تا جنبه آموزشی زیادی برای کودکان داشته باشد. کودک، با انجام‌ این بازی از سنین‌ پایین، با بسیاری از امور پزشکی و بهداشتی آشنا خواهد شد. بازی‌های پزشکی، باعث می‌شوند، علاقه و استعداد کودکان از سیم پایین شناخته شود و والدین در مسیر شکوفایی استعداد فرزند خود اقدام نمایند.

معرفی بهترین بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان

معرفی بازی پزشکی موبایلی Doctor Kids

در این بازی، کودک شما می‌تواند، به عنوان یک پزشک به معالجه کودکان بیمار در بیمارستان مشغول شود. امکان معرفی کودکان به دندانپزشک مخصوص کودکان برای ترمیم دندان، بینایی‌سنجی آن‌ها، انجام واکسیناسیون و آزمایش‌های مختلف نیز وجود دارد. در این بازی، کودک شما علاوه بر یادگیری مسائل آموزشی پزشکی، حس همدردی با همنوع، مسئولیت‌پذیری و گرفتن تصمیم به موقع را می‌آموزد.

لینک دانلود

 

دانلود بازی Doctor Kids از گوگل پلی

 

 معرفی بازی پزشکی موبایلی Doctor Kids 2

این بازی، کودک را به یک پزشک حرفه‌ای و با مهارت تبدیل می‌کند که می‌تواند برای درمان بیماران خود، از ساده‌ترین روش‌ها مانند تجویز دارو، آزمایش و اسکن تا دشوارترین آن‌ها مانند عمل جراحی را امتحان کند. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این بازی می‌توان به ایجاد یک محیط علمی و در عین حال فرح‌بخش و موسیقی کودکانه دل‌انگیز آن اشاره کرد.

لینک دانلود

دانلود بازی Doctor Kids2 از گوگل پلی

 

معرفی بازی پزشکی موبایلی My Hospital Doctor Game

در این بازی که یکی از بهترین‌ها در موضوع پزشکی موبایلی برای کودکان و تمام سنین تلقی می‌شود، شما نیز می‌توانید در کنار فرزند دلبندتان از بازی کردن لذت ببرید. کار بازیکن در اینجا، مدیریت بیمارستان خودتان و کنار آمدن با مشکلات آن است.

لینک دانلود

دانلود بازی My Hospital Doctor Game از گوگل پلی

 

معرفی بازی پزشکی موبایلیAmbulance Doctor  ۹۱۱

در این بازی، کودک شما نقش کادر درمان آمبولانس را بر عهده دارد. بنابراین، یکی از مهم‌ترین وظایف این شغل، یعنی با موقع در دسترس بودن و مسئولیت‌پذیری بالا را می‌آموزد. بازیکن در این بازی می‌تواند آمبولانس و تجهیزات پزشکی خود را با پیشرفت در بازی، ارتقا دهد و هیجان بیشتری را تجربه نماید. این بازی، رایگان و برای کودکان ۴ تا ۷ سال کاملا مناسب خواهد بود.

لینک دانلود

دانلود بازی Ambulance Doctor 911 از گوگل پلی

 

معرفی بازی پزشکی موبایلی Superhero Dentist

.همان‌طور که از نام آن مشخص است، موضوع این بازی در حیطه دندانپزشکی و چالش‌های مربوط به آن است. بازیکن در اینجا می‌تواند از میان ۶ بیمار، یک نفر را انتخاب نموده و با دقت و ظرافت، کارهای درمانی را برای وی انجام دهد. بازی، بسیار ساده است و کودکان بسیار کوچک نیز به راحتی، از پس انجام آن برمی‌آیند.

لینک دانلود

دانلود بازی Superhero Dentist از گوگل پلی

 

جمع‌بندی و سخن پایانی

امروزه، بازی‌های ویدیویی به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی انسان‌ها، به ویژه کودکان و نوجوانان تبدیل شده و توانسته‌اند طرفداران بسیار زیادی را از اقصی نقاط دنیا، جذب نمایند. این مسأله، در بسیاری از موارد، نگرانی بسیاری از خانواده‌ها را به دنبال داشته و باعث شده است تا همواره والدین، در صدد یافتن راهی برای جلوگیری از بازی کردن فرزندان خود باشند.

همین امر و شایعات بسیار زیادی که مبنی بر مخرب بودن این بازی‌ها برای کودکان ایجاد شده بود، باعث شد تا تعدادی از محققان و متخصصان به فکر انجام تحقیقات گسترده در این زمینه بیفتند. این پژوهش‌ها، انجام و معلوم شد که بازی‌های ویدیویی فواید بسیار زیادی دارند، هر چند که با استفاده نامطلوب، امکان ایجاد ضررهای فراوان نیز دور از ذهن نخواهد بود. این بازی‌ها، در سبک‌ها و موضوعات گوناگونی تولید می‌شوند که یکی از آن‌ها، بازی در زمینه پزشکی است. ما در این مقاله، سعی کردیم بهترین بازی‌های پزشکی موبایلی برای کودکان را معرفی کنیم تا شما با توجه نوع بازی، تصمیم بگیرید برای کودک دلبندتان مناسب است یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.