AD

بهترین بازی های رومیزی برای اندروید

20 398

قبل از اینکه گوشی‌های موبایل و بازی‌های جذابشان اختراع شوند و به بازار عرضه شوند مردم چه‌کار می‌کردند؟ به‌هرحال سرگرمی‌های مختلفی وجود داشته است تا بچه‌ها حوصله‌شان سر نرود و بتوانند سرگرم شوند. بازی های رومیزی از جمله امکاناتی بود که در اختیار بچه‌ها قرار داشت که با دوستان و خانواده بازی می‌کردند. البته تجربه این بازی‌ها به‌صورت تک‌نفره معمولاً ممکن نیست و باید آن را با خانواده و دوستان تجربه کنید. با پیشرفت تکنولوژی این بازی‌ها محبوبیت خود را به طور کامل از دست نداده و هنوز هم مورداستفاده مردم قرار می‌گیرند. البته تجربه نسخه فیزیکی برخی از این بازی‌ها سخت است. به همین دلیل نسخه دیجیتالی آن‌ها در قابل بازی موبایلی به بازار عرضه شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین بازی های رومیزی برای اندروید آشنا شویم.

بازی Terraforming

سکونت روی مریخ به علت کمبود جا در زمین یکی از محتمل‌ترین اتفاقاتی است که بیشتر مردم به آن فکر می‌کنند. در واقع باتوجه‌به اتفاقات اخیر مردم زمین را به سمت نابودشدن می‌برند. اما به‌هرحال برای ادامه زندگی و تداوم نسل بشر به یک مکان دیگر برای زندگی نیاز است.

بسیاری از دانشمندان بر این باور هستند که مریخ جایگزین مناسبی برای بشر است. حتی برنامه‌های متعددی نیز برای فراهم‌کردن این بستر در مریخ در دستور برنامه‌ریزی است. اگر شما نیز به چنین فضاهایی علاقه دارید بازی Terraforming می‌تواند برای شما جذاب باشد.

در واقع شما کسی هستید که باید سیاره مریخ را برای قابل سکونت شدن آماده کنید. در طول هر دست بازی منابع و پول در اختیار بازیکنان قرار داده می‌شود. شما می‌توانید با خرج‌کردن این منابع مریخ را آماده سکونت کنید. درصورتی‌که هوشمندانه عمل نکنید می‌بازید.

باید قبل از انجام هر کاری فکر کنید. به‌هرحال هروقت که نوبت شما شد قادر به انجام کاری می‌شوید. در واقع شما باید این بازی را همراه با دوستان یا خانواده خود تجربه نمایید. هرچه تعداد بازیکنان کمتر باشد زودتر نوبت شما می‌شود و بازی نیز زودتر تمام خواهد شد.

تنها کاری که شما باید بکنید بهتر کردن فضای مریخ است. برای این کار نیاز است که میزان اکسیژن سیاره را افزایش دهید. دما را به حالت نرمال دربیاورید. درخت بکارید و جنگل‌های بزرگی به وجود بیاورید تا وضعیت سیاره مریخ برای سکونت انسان‌ها بهتر شود.

در واقع هر بازیکنی که قدم‌های بهتر و مفیدتری بردارد امتیاز بیشتری نیز دریافت خواهد کرد. در نهایت امتیاز هر بازیکنی بیشتر باشد برنده بازی خواهد شد. یکی از بهترین بازی های رومیزی برای اندروید که دارای یک حالت علمی تخیلی جذاب نیز هست و می‌تواند شما را سرگرم کند.

دانلود بازی Terraforming از گوگل پلی

بازی Castle Of Burgundy

 

یکی دیگر از بهترین بازی های رومیزی برای اندروید بازی Castle Of Burgundy است. یک گیم خوب و مفرح که می‌تواند برای ساعت‌ها شما را سرگرم کند. البته بهتر است که در این بازی به هیچ‌کس رحم نکنید و دلتان برای دیگران نسوزد و کار خودتان را بکنید.

هر راند وقتی که نوبتتان شد قادر هستید کارهای مختلفی را انجام دهید. در واقع اگر بخواهید هر کاری بکنید باید بتوانید کارت مربوط به آن را بردارید و به دست بیاورید. هر کارتی که برمی‌دارید امتیازی دارد که برای شخصیت شما لحاظ می‌شود و امتیاز نهایی شما را بالا می‌برد.

بازی‌کردن نسخه فیزیکی آن بدون طاس ممکن نیست. نسخه دیجیتالی آن نیز طاس وجود دارد. طی الگوریتم‌های مختلف با فشردن دکمه‌های مختلف بازی در قالب عددهای مختلف عدد طاس را به شما نشان خواهد داد. این گیم در حالت طبیعی دارای دو عدد طاس می‌باشد.

در واقع در این بازی هر نفر دارای قلمرویی است که می‌تواند آن را مدیریت کند. می‌توانید در قلمرو خود خانه بسازید یا با کاشت محصولات جدید کشاورزی کنید. حتی شما قادر هستید به کشاورزی بپردازید و غذا مردم را تأمین نمایید. علاوه بر این کارها امکان تحقیقات علمی در بازی نیز وجود دارد.

توضیح‌دادن گیم پلی این بازی کمی پیچیده و سخت است. در واقع این بازی گیم پلی سختی دارد. اما خوشبختانه سازنده توانسته است گیم پلی را به بهترین شکل و با زبانی ساده برای شما توضیح دهد. به همین دلیل است که به یکی از بهترین بازی های رومیزی برای اندروید تبدیل شده است.

در پایان نیز هرکسی که بیشترین امتیاز را از کارهای خود به دست آورد برنده نهایی خواهد بود. شما نمی‌توانید از یک سبک خاص برای این بازی استفاده کنید. همین امر باعث شده است که هر بار تجربه مجدد این بازی اتفاقات جدیدی را رقم بزند و شما را برای مدت‌ها سرگرم نماید.

دانلود بازی Castle Of Burgundy از گوگل پلی

بازی Eight-Minute Empire

 

یکی دیگر از بهترین بازی های رومیزی برای اندروید Eight-Minute Empire است. این گیم بر خلاف اسمش می‌تواند چندین ساعت شما را سرگرم کند و لحظات خوشی را برای شما بسازد. برای اینکه بتوانید این گیم را تجربه کنید به 2 الی 5 بازیکن فعال نیاز خواهید داشت.

در واقع درون بازی 6 کارت وجود دارد که بازیکنان باید با آن‌ها نوبت خود را بگذرانند. هر بار که نوبت شخصی می‌شود باید از بین این 6 کارت یکی را انتخاب کند. هرکدام از این 6 کارت حاوی مقدار معینی از منابع بازی هستند. لازم به ذکر است که این منابع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

همچنین در این کارت‌ها علاوه بر منابع قدرت‌هایی نیز نهفته شده است. شما می‌توانید با استفاده از این قدرت مقداری از هر بخشی از نقشه که می‌خواهید را به دست آورید. در واقع هدف اصلی این بازی این است که یک امپراتوری بسازید و خیلی سریع آن را گسترش دهید.

گرفتن قسمت‌های مختلف نقشه مهم است؛ اما از همه مهم‌تر نگه‌داشتن آن‌ها است. به همین دلیل است که منابعی که شما دارید اهمیت ویژه‌ای را دارد و باید حواستان باشد. پس مراقب باشید که کدام کارت را در نوبت خود انتخاب می‌کنید زیرا بازی به شما اجازه انتخاب منابع را داده است.

اگر می‌خواهید این بازی را تجربه کنید واقعاً نسخه دیجیتالی آن بهتر است. نسخه دیجیتالی بازی انیمیشن‌های جذابی دارد که بازی را زیباتر کرده است. بهتر است قبل از انتخاب کارت‌ها به قدرت آن‌ها نیز توجه کنید. برای مثال می‌توانید تعدادی سرباز به دست آورید یا یک قلعه جدید در قلمرو خود بسازید.

سرانجام پس از اینکه بازی تمام شد هش مصنوعی به قلمرو شما توجه خواهد کرد. در نهایت هر بازیکنی که قلمرو بیشتری تحت مدیریت خود داشته باشد برنده این راند از بازی خواهد شد. قلمرو خود را بیشتر کنید و سعی کنید آن‌ها را نگه دارید تا در نهایت پیروز بازی باشید.

دانلود بازی بازی Eight-Minute Empire از گوگل پلی

بازی RISK: Global Domination

بدون شک گیم RISK یکی از بهترین بازی های رومیزی برای اندروید است که می‌توانید آن را تجربه کنید. اگر به این دسته از بازی‌ها علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم که حتماً این بازی را نصب‌کرده و تجربه نمایید. حتماً شگفت‌زده خواهید شد و لحظات شادی را خواهید داشت.

در واقع این بازی دارای سه حالت است. حالت اول تک‌نفره بوده که شما می‌توانید به‌تنهایی با هوش مصنوعی خود بازی شروع به تجربه این گیم کنید. حالت دوم آنلاین است. شما می‌توانید به‌صورت آنلاین با دوستان یا دیگر افراد موجود در دنیا این گیم را تجربه کنید. حالت سوم نیز می‌توانید آن را با دوستان و خانواده خود تجربه نمایید. حداکثر پلیر مجاز برای این بازی 6 است.

در این بازی شما باید قلمرو خود را تقویت کنید و سپس به قلمرو دوستان خود حمله نمایید. در این گیم خبری از رحم‌کردن نیست. در واقع هر کس که به دیگری رحم کند در انتهای بازی بازنده خواهد بود. حال فرقی نمی‌کند که نفر مقابل شما بهترین دوستتان است یا اعضای خانواده درهرصورت باید حمله را آغاز نمایید.

هر حمله این بازی شامل 3 مرحله است. برای اینکه نوبت شما به پایان برسد باید هر سه مرحله را پست سرهم انجام دهید تا نوبت نفر بعدی فرابرسد. در مرحله اول بازی باید نیروهای خود را بسازید و آن‌ها را در حالت آماده‌باش قرار دهید. همچنین باید مشخص کنید که برای حمله به چه تعداد نیرو نیاز دارید.

در مرحله دوم باید مکان حمله را مشخص نمایید. در واقع دورتادور شما را همسایگان شما گرفته است. می‌توانید انتخاب کنید که از بی همسایگان خود دوست دارید به کدام یکی حمله نمایید.  در مرحله آخر در صورت پیروزی مشخص کنید چه تعداد نیرو در مکان جدید مستقر بماند و چه تعداد به قلمرو اصلی شما باز گردد.

پیروزی نبردهای شما نیز به طاستان بازمی‌گردد. درصورتی‌که طاس بیندازید و عدد خوبی بیاورید و همه چیز جفت‌وجور باشد شما نبرد را خواهید برد. در غیر این صورت حمله شما شکست‌خورده و تمام نیروهای شما خواهند مرد و ضعیف‌تر خواهید شد. پس باید روی شانس خود کمی کار کنید.

دانلود بازی RISK: Global Domination از گوگل پلی

جمع‌بندی

در نهایت با بهترین بازی های رومیزی برای اندروید آشنا شدیم. تا چند سال پیش بازی های رومیزی جذاب به‌صورت فیزیکی در بیشتر خانه‌ها دیده می‌شدند و توسط بزرگ و کوچک بازی می‌شدند. اما با وجود پیشرفت بازی‌ها حال هر کس گوشی در دست داشته و این گیم‌ها رو به فراموشی سپرده شده‌اند. اما حال شما می‌توانید بهترین بازی های رومیزی برای اندروید را همراه با خانواده خود در دورهمی‌ها تجربه کنید. شما تابه‌حال کدام یک از بازی‌های فوق را تجربه کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم از تجربیات خود برای ما نیز بگویید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 نظرات
 1. ایرانی می گوید

  سلام بازی سکونت بر روی مریخ رو چند نفره بازی میکنن؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر 1 تا 5 نفره

 2. سرابندی می گوید

  سلام تو بازی Castle Of Burgundyمیشه از چند کارگر باهم استفاده کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 3. اجنگان می گوید

  سلام بازی Castle Of Burgundy رو میشه با یه گوشی چند نفره بازی کرد ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 4. روزبه می گوید

  سلام وقت بخیر بازیCastle Of Burgundy من گاهی گیر میکنه مشکل از گوشیمه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر گاهی ممکنه بازی قفل کنه و به خاطر باگ خود بازی هست

 5. غلام پور می گوید

  سلام وقت بخیر خیلی ممنون از معرفی بازی Eight-Minute Empireخواستم بگم این بازی مناسب افرادی که دارای کور رنگی هستن هم هست

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست عزیز ممنون از نظری که داد

 6. امیری می گوید

  سلام وقت بخیر بازیGlobal Domination خرید درون برنامه ای داره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 7. ریاحی می گوید

  سلام من اول بازی Global Domination سکه داشتم بازیم بهم سکه میده ولی بعضی وقتا سکه بیشتری میخواد چجوری دریافتش کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله اکانت شما در ابتدای بازی 200 سکه داره و بازی روزانه 20 سکه در اختیار شما قرار میده ولی برای خرج کرد بیشتر در بازی نیازمند خرید سکه هستید سایت ایران موجو سایتی معتبر برای خرید الماس معتبر با قیمت مناسب است

 8. ریاحی می گوید

  سلام وقت بخیر بازیGlobal Dominationرو میشه انلاین بازی کرد ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 9. جهانتیغ می گوید

  سلام وقت بخیر بازی Global Dominationرو میتونم با دوستام انلاین بازی کنم یعنی دوستای خودمو تو بازیم انتخاب کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 10. محسن می گوید

  سلام واقعا بازی Global Dominationعالیه حتی از کلش هم واسه من اعتیاد اور تره و خیلی گرافیک خوبی داره

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر ممنون از نظر شما دوست عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.