AD

راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش برای شروع (راهنما)

8 4,113

کستل کلش یک گیم استراتژیک است که بسیار معروف است. در واقع این گیم ابتدا در سال 2013 برای گوشی عرضه شد و تا به الان که در سال 2023 هستیم پلیرهای زیادی دارد. همچنین این گیم به‌قدری جذاب است که هنوز هم به تعداد پلیرهای آن اضافه می‌شود. هر گیم یک سری اصول دارد که باید آن‌ها را بدانید. در صورت ندانستن اصول، بازی را به‌خوبی شروع نمی‌کنید و در آینده پشیمان خواهید شد. به همین دلیل دانستند راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش برای شما واجب است. با دانستن راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش کلمه ای‌کاش این کار را نمی‌کردم از شما دور خواهد شد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با این ترفندها بیشتر آشنا شویم.

الکی جم خرج نکنید

یکی از اولین راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش این می‌باشد که جم یا الماس در بازی کستل کلش بسیار مهم و پراهمیت است. در واقع جم‌ها کمیاب هستند و ممکن است تعداد زیادی از آن‌ها را به دست نیاورید. برخی از افراد بسیار بی‌حوصله و بی صبر هستند. برای مثال آن‌ها حتی 1 ساعت هم صبر ندارند که ساخت یک ساختمان تمام شود.

بنابراین، برای اتمام ساخت زودهنگام از جم‌ها استفاده می‌کنند. جم‌ها در اواخر بازی به کمک شما خواهند آمد تا نیروهای پرقدرت‌تر و بهتری به دست آورید؛ بنابراین سعی کنید تاحدامکان از خرج‌کردن آن‌ها خودداری کنید. وگرنه باید برای پیشرفت دوباره به سراغ خرید جم بروید.

برخی افراد نیز برای بالابردن استعداد و لول قهرمانان خود از جم استفاده می‌کنند. از نظر منطقی این کار نیز کاملاً غلط است و سعی کنید این کار را اصلاً انجام ندهید. اگر واقعاً می‌خواهید در بازی موفق شوید و به مراحل بالاتر برسید بهتر است صبور بودن را تمرین کنید.

البته اگر شما بیش از 6 قهرمان لجند یا افسانه‌ای دارید خرج‌کردن جم عاقلانه‌تر خواهد شد. در واقع جم‌ها می‌توانند برای گرفتن قهرمان‌های افسانه‌ای به شما کمک کنند. اگر بیش از 6 عدد از آن‌ها را دارید می‌توانید با جم استعداد آن‌ها را افزایش دهید. البته باز هم این کار توصیه نمی‌شود.

از کوئست‌های روزانه غافل نشوید

 

بازی دارای یک سری کوئست‌های روزانه است که بهتر است آن‌ها را انجام دهید. هر کوئستی را که کامل کنید بازی به شما پاداش خواهد داد. حال ممکن است این پاداش جم باشد یا هر منبعی که در بازی باارزش است. البته در ابتدای بازی به کوئست‌ها دسترسی ندارید؛ اما بهتر است همین اول کار با آن آشنا شوید. زیرا این موضوع از اصلی‌ترین راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش است.

وقتی که‌تان هال خود را به لول 7 برسانید بخش کوئست‌ها برای شما باز خواهد شد. البته این بخش در بازی تابلو کوئست‌ها نام دارد. در واقع در ابتدا این تابلو خراب است و نیاز به تعمیر دارد. شما باید با دادن منابع تعمیرات آن را تکمیل کنید تا به این بخش دسترسی داشته باشید. کوئست‌هایی که بازی برای شما در نظر می‌گیرد بر اساس لول و قدرت شما است.

همچنین بهتر است هر روز یک‌بار به اکانت خود لاگین کنید؛ زیرا سازنده برای شما پاداش در نظر گرفته است. اگر به مدت یک ماه هر روز به اکانت خود لاگین کنید پاداش‌های خوبی نصیب شما خواهد شد. سازنده برای هر روز یک پاداش در نظر گرفته است که می‌توانید با لاگین‌کردن به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

البته شما برای گرفتن تمامی پاداش‌ها یک ماه زمان دارید. برای مثال اگر یک روز لاگین نکنید پاداش روز 30 را ازدست‌داده و ماه برای شما 29 روز خواهد شد. پس از پایان ماه این جوایز دوباره از روز اول شروع خواهند شد و می‌توانید دوباره آن‌ها را دریافت کنید.

 

به بخش اچیومنت‌ها سر بزنید

اچیومنت‌ها مأموریت‌هایی هستند که از ابتدا برای شما تعیین شده‌اند باید آن‌ها را تکمیل کنید. یکی از راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش که خیلی‌ها از آن غافل هستند همین بخش اچیومنت‌ها است. در واقع پاداش اتمام این مراحل جم است و راهکار خوبی است که بتوانید میزان جم اکانت خود را افزایش دهید.

این اچیومنت‌ها برای همه یکسان است و اصلاً به لول شما دقتی نمی‌کند. البته اجباری هم برای تکمیل آن‌ها نیست و می‌توانید صبر کنید تا در فرصت مناسب اچیومنت‌ها را تکمیل کنید. برای مثال یکی از مأموریت‌های بازی این است که 6 قهرمان خود را ارتقا دهید. با انجام این کار از بازی جم دریافت خواهید کرد.

در خرج‌کردن مریت‌ها (شایستگی) دقت کنید

شما می‌توانید با مریت‌هایی که بازی در اختیار شما قرار می‌دهد چیزهای زیادی بخرید. اما خب خیلی از این آیتم‌ها واقعاً به کار شما نخواهد آمد و شما فقط در حال نابودکردن منابع ارزشمند اکانت خود هستید. یکی از راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش این است که از همان ابتدا مریت‌های خود را الکی خرج نکنید.

چندین کارت یا آیتم هستند که به گفته اکثر پلیرها بسیار خوب و ارزشمند هستند. به گفته آن‌ها خرج‌کردن مریت‌های خود برای این آیتم‌ها عقلانی‌تر است و در آینده به پیشرفت شما کمک خواهد کرد. این آیتم‌ها عبارت‌اند از: کارت تازه‌سازی استعداد، کارت نوسازی سیاه‌چال، اسلیم بنفش و آبی، بسته شارد بزرگ و متوسط و کارت اسلات قهرمان. به گفته اکثر پلیرها خرید این کارت‌ها با مریت خود بهتر است.

سعی کنید تا زمانی که تعدادی آرتفکت آزاد نکرده‌اید مریت‌های خود را خرج نکنید. وقتی چند آرتفکت آزاد کنید می‌توانید بهتر از مریت‌های خود استفاده نمایید و این امر موجب پیشرفت بهتر اکانت شما نسبت به دیگران شود.

روی قهرمانان قوی‌تر تمرکز کنید

بهتر است کمی در انتخاب و استخدام قهرمان‌های بازی دقت کنید. قهرمان‌های عادی بازی در بیشتر مواقع به‌دردنخور هستند و بودونبود آن‌ها خیلی فرقی به حال شما نمی‌کند. حال چه صد عدد از آن‌ها داشته باشید یا چه عدد چیزی برای شما تغییر نخواهد کرد.

بهتر است بیشتر به دنبال استخدام قهرمانان لجندری باشید. در حال حاضر لجندری‌ها قوی‌ترین قهرمان‌های موجود در بازی هستند. پس این قهرمان‌ها بیشتر می‌توانند به پیشرفت شما کمک کنند. قدرت آن‌ها چندبرابر قهرمانان عادی بازی است و درصد پیروزی شما را افزایش می‌دهند.

البته بحث فقط انتخاب آن‌ها نیست. شما باید در آپدیت و لول آپ کردن آن‌ها نیز دقیق باشید. یکی از راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش این است که بدانید کدام قهرمان بیشتر به کار شما می‌آید. در واقع چندین سبک بازی وجود دارد و ممکن است هر پلیر یک سبک بازی خاصی داشته باشد.

شما باید ببینید که کدام قهرمان بیشتر با سبک بازی شما هم‌خوانی دارد. با دانستن این موضوع می‌توانید آن را آپدیت کنید و موفق‌تر از قبل ظاهر شوید. آپدیت کردن قهرمانان عادی تنها منابع هدردادن است مگر اینکه لول آن‌ها بسیار بالا باشد. بیشتر سعی کنید قهرمانان لجندری خود را آپدیت کنید و برای آن‌ها منابع خود را خرج نمایید.

یک گیلد خوب پیدا کنید

آن‌هایی که قبل از کستل کلش بازی کلش آف کلنز را تجربه کرده‌اند این بخش را کلن یا قبیله می‌نامند. در واقع یک گیلد خوب می‌تواند به شما بسیار کمک کند تا پیشرفت کنید. بهتر است هرچه سریع‌تر بگردید و یک گیلد بسیار خوب، فعال و قوی پیدا کنید و در آن عضو شوید.

در واقع یکی از راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش برای افرادی که تازه‌کار هستند و به دنبال پیشرفت سریع می‌باشند پیداکردن گیلد خوب است. البته صرفاً جوین شدن در گیلدها کارساز نخواهد بود و شما باید در مسیر پیشرفت حرکت کنید تا به موفقیت برسید.

در گیلدها انواع مختلف نبرد وجود دارد که باید در آن‌ها شرکت کنید. برخی از مواقع این نبردها بسیار ساده هستند و خیلی شما را به چالش نمی‌کشند. نبرد گیلدها از این نظر اهمیت دارد که پس از پیروزی به‌عنوان جایزه به شما مقداری افتخار داده خواهد شد.

این افتخارها زمانی به کار شما می‌آید که می‌خواهید قهرمانان موجود در اکانت بازی خود را فعال کنید. یکی یک راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش این است که هرچه سریع‌تر قهرمانان خود را ارتقا دهید. در واقع قهرمان قدرتمندتر یعنی احتمال پیروزی بیشتر و این یعنی منابع بیشتر و در ادامه آپگرید سریع ساختمان‌ها بالابردن لول خود در بازی تا ارزش اکانت خود را افزایش دهید.

سریع وارد بخش آرنا شوید

در اکثر گیم‌ها انجام فعالیت‌های مختلف پاداش زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت. اما بازی کستل کلش اصلاً این‌طور نیست. در واقع سیستم بازی طوری طراحی شده که آماده است شما یک حرکت مثبتی انجام دهد تا به شما جایزه بدهد تا بتوانید ساختمان‌ها و قهرمانان خود را آپگرید کنید.

یکی از راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش این است که با واردشدن به بخش آرنا می‌توانید جوایز خوب و زیادی را به دست آورید. تنها کافی است که قهرمانان خود را آماده کرده و در آرنا به مبارزه بپردازید تا پس از پیروزی جایزه به خود شما تعلق بگیرد.

هرچه بهتر به حریف حمله کنید پاداش بهتری نیز دریافت خواهید کرد. در واقع فکر دفاع‌کردن را از سر خود بیرون بریزید. اگر اینجا آمده‌اید تا منابع بیشتری را از آن خود کنید بهتر است با تمام وجود حمله کنید و از قهرمانان خود کار بکشید.

ازآنجایی‌که فضای مبارزه‌ای بخش آرنا بازی کمی متفاوت است می‌تواند برای شما جذابیت نیز داشته باشید. شاید باتجربه بخش آرنا احساس کنید که یک بازی جدید نصب‌کرده باشید. اگر فکر می‌کنید بازی کمی کسل‌کننده شده بخش آرنا را فراموش نکنید.

جمع‌بندی

در نهایت با راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش با شما همراه بودیم. درصورتی‌که تازه‌کار هستید و خیلی با فضای بازی آشناییت ندارید راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش برای شروع بازی می‌تواند به شما کمک کند تا یک شروع عالی داشته باشید و در مسیر پیشرفت شما وقفه‌ای ایجاد نشود. همچنین اگر مطلبی برای تکمیل این راز‌ها و ترفند‌های بازی کستل کلش دارید می‌توانید در قسمت کامنت آن را منتشر کنید تا ما و دیگر دوستان از آن استفاده کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظرات
 1. صبوری می گوید

  سلام من شنیدم یه سری تایم ها برای گرفتن هیروهای لجندری تو کسل کلش هست کسی میدونه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقتتون بخیر این یک ترفند تست شده و گفته شده توسط کاربران است
   00:00:00
   12:12:12

 2. شکوهی می گوید

  سلام اگه میخوایین بازی بهتون هیروهای بهتری بده باید موقع رول کردن همه رو 150 تایی رول کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر ممنون از نظز شما دوست عزیز

 3. فکوری می گوید

  سلام میشه کاری کرد Gift Pack همیشه یسری چیزای ثابت بهمون بده ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر . خیر محتوا ثابت و مشخص نیست

 4. زاهدی می گوید

  سلام وقت بخیر تو بخش Fame اون جعبه اخری که 5 داره مشخص نیست که توی هر سری چه استعدادی میده ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر . خیر جناب به شما یک استعداد سطح 5 تصادفی میده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.