AD

دستگیری افشاگر استارفیلد که سعی داشت چندین نسخه از بازی را به صورت آنلاین بفروشد

0 45

مردی از تنسی که اوایل این هفته 45 دقیقه از گیم پلی استارفیلد را فاش کرده بود و بیش از یک هفته قبل از تاریخ انتشار آن، نسخه‌هایی از بازی را به صورت آنلاین می‌فروخت، دستگیر و به داشتن ماری جوانا و داشتن اموال مسروقه متهم شد.

این اتفاق در 22 آگوست زمانی شروع شد که به گفته Kotaku، یک کلیپ با کیفیت پایین از گیم پلی Starfield در YouTube پست شد. پس از تشخیص نقض حق چاپ به سرعت حذف شد، اما طبق معمول، در جاهای دیگر پخش شد: Redditors کلیپ را در سایت‌هایی که گمنام بودند تعقیب کرد؛ یک قطعه 60 ثانیه‌ای در Imgur، که در حال حاضر هنوز ادامه دارد، بیش از 1.2 میلیون بازدید در طول دو روز به دست آورده است. کیفیت عالی نیست، اما مردم دوست دارند آن را ببینند.

افشاکننده که از نام مستعار memphian94 در کانال‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کرد، بعداً ویدیویی را در تمجید از بازی به اشتراک گذاشت. او گفت: Todd، توهین نکن. این یک بازی خوب است.

او همچنین به خاطر بازی کردن مثل یک مبتدی عذرخواهی کرد و گفت که او یک متخصص بازی نیست، بلکه فقط در حال امتحان بازی است.

به عنوان یک قاعده، ناشران بزرگ بازی‌ها از افشای اطلاعات خوششان نمی‌آید، اما ماشین تبلیغاتی استارفیلد در حال فعالیت است، اطلاعات سریع در جریان است و این ممکن است آزاردهنده اما در نهایت بی‌ضرر و حتی به نوعی سرگرم‌کننده باقی بماند. این اتفاقات رد می‌شوند و می‌روند.

مشکل بزرگتر این بود که memphian94 که بعداً نام اصلی او به عنوان دارین تایرون هریس فاش شد، نسخه‌های جعبه‌ای از Starfield  (تعداد زیادی از آنها) را از طریق بازار آنلاین Mercari به همراه سایر بازی‌های ویدیویی، power tool، SSD، دوربین‌های GOPro و محصولات مختلف دیگر را به فروش رسانده است.

بازی-استارفیلد

سپس، احتمالاً برای رفع تردیدها مبنی بر اینکه او واقعاً محصولی را که می‌گوید، دارد، ویدیویی را منتشر کرد که در آن مجموعه‌ای از Starfields را در ماشینش نشان می‌داد و آنها را در پاکت‌های FedEx برای حمل و نقل قرار می‌داد.

در 24 آگوست، هریس دستگیر و به دلیل داشتن ماری جوانا که در تنسی غیرقانونی نشده است و سرقت متهم شد. این امکان وجود دارد که اتهامات سرقت کاملاً با فعالیت‌های Starfield او ارتباطی نداشته باشد و باید توضیحی وجود داشته باشد مبنی بر این که او چگونه چندین نسخه از بازی را بیش از یک هفته قبل از عرضه آن پیدا کرده است.

به گفته وب سایت زندان شهرستان شلبی، هریس اکنون با وثیقه 10000 دلاری آزاد شده است. دادگاه بعدی او 28 آگوست است، تنها چهار روز قبل از انتشار نسخه‌های Premium و Constellation Edition Starfield در اول سپتامبر. نسخه استاندارد در 6 سپتامبر منتشر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.