AD

نگاهی به بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

6 838

باب اسفنجی یکی از آثار زیبا و خلاقانه است که از سال 1999 مهمان خانه‌های ما است. این مجموعه تلویزیونی به‌خوبی توانسته است از بزرگ تا کوچک را جذب خود کند. یک کارتون جذاب و سرگرم‌کننده که کمی طنز چاشنی آن است و هر فردی را سرگرم می‌کند. پس از بالارفتن محبوبیت این مجموعه سرانجام باب اسفنجی داستان پا به صنعت گیمینگ گذاشت و برای اولین‌بار بازی باب اسفنجی در سال 2003 منتشر شد و به همین دلیل ما اینجا بررسی بازی باب اسفنجی با نام کامل SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated را داریم. حال پس از چند سال شاهد نسخه جدیدی از این بازی بودیم که برای خیلی‌ها سؤال پیش آمد که آیا این گیم را تجربه کنیم یا خیر. در واقع باید بگوییم که آخرین بازی باب اسفنجی یک ریمیک از گیمی است که در سال 2003 منتشر شد. در ادامه این نوشته از سری مقالات نقد و بررسی بازی ایموجو با بررسی باب اسفنجی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated با ما همراه باشید.

 

داستان بازی باب اسفنجی

داستان بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

اول‌از همه لازم است بگوییم که این گیم ساخته کمپانی Purple Lamp Stuios است. در واقع اگر به سری بازی‌های باب اسفنجی دقت کنید می‌توانید متوجه شوید که آخرین نسخه آن یعنی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated می‌باشد. پس بیایید در ادامه درباره داستان این بازی بیشتر صحبت کنیم.

تنها چیزی که در بیشتر ریمیک‌ها ثابت باقی می‌ماند و تغییری نمی‌کند داستان بازی است. در بررسی بازی باب اسفنجی می‌توان به‌راحتی متوجه شد که داستان این گیم نیز دچار تغییری نشده است. اگر گیم را قبلاً تجربه کرده‌اید پس در بخش داستانی چیز تازه‌ای برای تجربه نخواهید داشت.

در داستان بازی باز هم پای پلانکتون شرور وسط است. این شخص دوباره با نقشه‌های شرور و احمقانه‌اش بیکینی باتم و مردم حاضر در آن را در معرض نابودی قرار داده است. اما شما با کنترل قهرمان بازی؛ یعنی باب اسفنجی موظف هستید شهر را نجات داده و پلانکتون را شکست دادید.

پلانکتون کوچولو در نقشه جدیدش قصد دارد ربات‌های غول‌پیکری بسازد. او می‌خواهد با کنترل ربات‌ها هرچه سریع‌تر به‌راحتی فرمول سری همبرگر خرچنگ را به دست بیاورد. شاید این ایده خیلی خوب به نظر برسد؛ اما به ضرر پلانکتون و بیکینی باتم تمام خواهد شد.

همه چیز خوب پیش می‌رفت و پلانکتون طبق طراحی‌های خود ساخت ربات‌های غول‌پیکر را آغاز کرد. طولی نکشید که به‌راحتی توانست این ربات‌ها را آماده کند تا به فرمول سری هر دقیقه نزدیک‌تر شود. اما روی این ربات‌ها دکمه‌ای به نام دستور گرفتن بود که بسیار کار حیاطی انجام می‌داد.

درصورتی‌که دکمه زده نشود ربات‌ها به حرف هیچ‌کس گوش نخواهند داد. پلانکتون هیجان‌زده بدون زدن آن دکمه خیلی سریع ربات‌ها را روشن می‌کند. اما هیچ رباتی به دستور او گوش نمی‌دهند. ربات‌ها عصبی و وحشی شده و حال به جان شهر افتاده‌اند و همه‌جا را خراب می‌کنند.

 

گرافیک بازی باب اسفنجی

گرافیک بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

سازنده بازی برای ساخت دوباره دنیای باب اسفنجی از موتور بازی‌سازی آنریل انجین 4 استفاده کرده است. با بررسی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated می‌توان توجه شد که این گیم برای کنسول‌های نسل هشتمی منتشر شده است و کنسول‌های نسل نهم و هفتم امکان تجربه آن را ندارند.

دنیای بازی کاملاً از دوباره طراحی شده است و کار تیم تولید واقعاً عالی است. در یک‌دنیای فانتزی زیر آب که از رنگ‌های مختلفی برای ساخت آن‌ها استفاده شده است. در واقع سازنده سعی کرده است بیشتر از رنگ‌های شاد و بسیار دل‌نواز استفاده کند.

همین موضوع باعث شده است که شما به همین راحتی از محیط گیم خسته نشوید. همچنین به علت اینکه این بازی تنوع محیطی بالایی دارد تقریباً  احتمال خستگی از محیط بازی را به صفر رسانده است. طراحی کاراکترهای بازی نیز خوب و باکیفیت است و به بهترین شکل انجام شده است.

البته برخی از افراد منتظر هستند که این گیم حداقل استانداردهای گرافیکی بازی‌های نسل هشتمی را ندارد. به همین دلیل معتقد هستند که این بازی در ساخت ضعیف عمل کرده است. همچنین در طول بازی با باگ‌ها و گلیچ‌های بازی نیز برخورد خواهید کرد که نشان از نقص فنی داخل بازی می‌دهد.

 

موسیقی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

سازنده بازی از تمام دوبلورهای اصلی بازی دعوت کرده که هرکدام دوباره شخصیت خود را دوبلوری کند. به همین دلیل شاهد صدای قدیمی و همیشگی باب اسفنجی و دوستانش هستیم. این موضوع می‌تواند حس نوستالژیک بودن بازی را حفظ کند و نمره مثبتی محسوب می‌شود.

البته ای‌کاش استودیو های دوبله ایران دست‌به‌کار شده و این بازی را دوبله کننده و به بازار بفرستند. ازآنجایی‌که ما همیشه صدای باب اسفنجی را با دوبلورهای ایرانی شنیده‌ایم ارتباط برقرارکردن با صدای اصلی آن کمی سخت خواهد بود و تجربه گیم را کمتر خواهد کرد.

سازنده سعی کرده که موزیک‌های اصلی بازی که قدیمی هستند را حس کنند. برخی از این موسیقی‌ها هنوز هم یاد ما هستند و ممکن است همین‌الان در ذهن شما در حال پخش‌شدن باشند. بازی در زمینه موسیقی تنوع بالایی دارد و موسیقی‌ها در مدت‌زمان کوتاه برای شما تکراری نخواهند شد.

جلوه‌های صوتی بازی نیز خوب از آب درآمده‌اند. در واقع برخی از حرکات کاراکتر در بازی موجب ایجاد صدا شده‌اند. سازنده سعی کرده باکیفیت‌ترین صداها را انتخاب کرده و در بهترین جای خود قرار دهد. پیشنهاد می‌شود برای لذت بیشتر از بازی هدفون‌هایتان را فراموش نکنید.

 

گیم پلی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

گیم پلی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

با بررسی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated می‌توان متوجه شد که با گیم پلی خیلی سخت و پیچیده‌ای طرف نیستیم. بلکه یک گیم پلی خیلی ساده و آسان که شما را در دنیای بزرگ بازی باب اسفنجی SpongBob SquarePants: Rehydrated قرق خواهد کرد و از آن لذت خواهید برد.

آیتمی در بازی وجود دارد که به آن کفگیر طلائی گفته می‌شود. اگر شما می‌خواهید که یک مرحله را رد و وارد مرحله بعدی شوید به این کفگیرها نیاز خواهید داشت. در واقع هر چالشی که در مراحل به پایان می‌رسانید به کفگیرهای طلایی دسترسی خواهید داشت.

پس از بررسی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated به شما پیشنهاد می‌کنم در مراحل ابتدایی کل نقشه بازی را بگردید و همه کفگیرها را دریافت کنید. در صورت کمبود کفگیر طلایی در بازی گیر خواهید کرد و نمی‌توانید این گیم را به اتمام برسانید. مهم نیست در یک مرحله چند کفگیر گرفتید؛ بلکه اینکه در کل چند کفگیر دارید مهم است.

البته آیتم‌های دیگری نیز در بازی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را جمع کنید. در طول مراحل بازی جوراب‌های پاتریک و اشیای درخشانی وجود دارند. شما می‌توانید آن‌ها را جمع کنید و وقتی که به تعداد لازم رسیدند معاوضه کنید. کاراکترهای بازی می‌توانند در ازای گرفتن این آیتم‌ها به شما مقداری کفگیر طلایی بدهند.

این بازی دارای سه شخصیت سندی، باب اسفنجی و پاتریک می‌باشد. گیم به شما اجازه می‌دهد در مراحل مختلف یکی از سه کاراکتر را انتخاب کنید. دقت کنید که هرکدام قدرت‌های متفاوتی دارند؛ بنابراین گیم پلی یک مرحله برای هر سه کاراکتر متفاوت خواهد بود.

در طول بازی شما با باس‌فایت‌ها نیز مواجه خواهید شد که باید آن‌ها را نابود کنید. در واقع باس‌فایت‌های بازی همان ربات‌هایی هستند که پلانکتون ساخته و کنترلش از دستش دررفته است. با نابودی هر باس‌فایت در بازی باب اسفنجی SpongeBob SquarePants: Rehydrated به پایان داستان نزدیک خواهید شد.

 

شخصیت‌های موجود در بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

شخصیت‌های موجود در بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

با بررسی بازی باب اسفنجی متوجه شدیم که تمام شخصیت‌های انیمیشن سریالی باب اسفنجی در بازی وجود دارند. اما این گیم به‌طورکلی دارای سه شخصیت اصلی است که شما می‌توانید آن‌ها را کنترل کرده و از گیم پلی جذاب بازی نهایت لذت را ببرید. بدون اینکه خسته شوید.

با بررسی بازی باب اسفنجی SpongBob SquarePants: Rehydrated متوجه شدیم که شخصیت‌های اصلی بازی باب اسفنجی، سندی و پاتریک هستند. البته افراد دیگری مثل آقای خرچنگ، پلانکتون، پرل و کارین نیز در بازی حضور دارند. اما بر اساس داستان حضور آن‌ها در بازی نصبت به شخصیت‌های اصلی کم‌رنگ‌تر است.

 

سیستم موردنیاز برای نصب بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated

حداقل سیستم پیشنهادی برای نصب

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10

CPU: AMD Or Intel CPU Running At 2.8GHz  یا Intel Core i3-4130 یا AMD Phenom ll X4 925

رم: 4 گیگابایت

کارت گرافیک: AMD/NVIDIA graphic card, with at least 2GB of dedicated VRAM and with at least DirectX 11 and Shader Model 5.1 support: AMD Radeon HD 7870 or NVIDIA GeForce GTX 760 or newer is recommended

DirectX: نسخه 11

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 8 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی سازنده

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10

CPU: AMD / Intel processor running at 3.5 GHz or higher (AMD FX-6300 series or Intel Core i3-8100 or newer is recommended)

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: AMD/NVIDIA dedicated graphic card, with at least 4GB of dedicated VRAM (or more) and with at least DirectX 11 and Shader Model 5.1 support: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti or AMD Radeon R9

DirectX: نسخه 11

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 8 گیگابایت

 

جمع‌بندی

در نهایت با بررسی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated همراه شما بودیم. ما متوجه شدیم که بازی باب اسفنجی یک ریمیک از نسخه اولیه این بازی است که ابتدا در سال 2003 منتشر شده است. اگر شما تابه‌حال این گیم را تجربه کرده‌اید لطفاً تجربیات خود و نتیجه بررسی بازی SpongeBob SquarePants: Rehydrated توسط خودتان را در قسمت کامنت‌های emojo با ما به اشتراک بگذارید.

75%
GOOD

آیا SpongeBob SquarePants: Rehydrated ارزش بازی کردن دارد؟

اگر این گیم را تا به امروز تجربه نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنم با گرافیکی بهبودیافته به سراغ آن بروید. اگر از گلیچ‌ها و باگ‌های بازی بگذرید این گیم واقعاً جذاب و سرگرم‌کننده است. داستان گیرای این گیم کوچک و بزرگ نمی‌شناسد و می‌تواند هر شخص عاشق باب اسفنجی را به خود جلب کند.

 • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظرات
 1. یاوری می گوید

  سلام کسی میدونه میشه زبان بازی رو روی فارسی یا ترکی تنظیم کرد یا نه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر خیر این دو زبان در تنظیمات بازی نیست

 2. عبادی می گوید

  سلام وقتتون بخیر من میخوام با ps4 بازی کنمMULTIPLAYERهم میشه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر توی این قسمت کمی بازی مشکل داره جناب

 3. فرهمندی می گوید

  سلام چرا چیزایی که نابود میکنم یسریشون بعد از مردنم دوباره برمیگرده ؟؟؟؟؟؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این موضوع برای همه اکانت هاست شما میتونید اینجوری جایزه های بیشتری بگیرین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.