AD

بازی های اندروید برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی

0 670

امروزی زبان بسیار همه‌گیر شده است و افراد مجبورند خواه‌ناخواه زبان یاد بگیرند. حال انگلیسی یک زبان بین‌المللی است و هرکس که می‌خواهد در جامعه جهانی حضور داشته باشد باید به این زبان مسلط باشد. البته شاید آموزش این زبان برای برخی از افراد سخت و طاقت‌فرسا باشد. مخصوصاً اگر از سن شما کمی گذشته باشد و دیگر کشش یک یادگیری سنگین را ندارید. امروزه بازی‌های ویدئویی به یکی از ابزارهای بسیار مهم برای آموزش تبدیل شده‌اند. شما می‌توانید با کمک بازی‌های ویدئویی به‌راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرید و مشکل خود را حل نمایید. همین دلیل باعث شده است تیم ایموجو یک لیست از بازی برای تقویت زبان انگلیسی برای شما آماده کند تا بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید.

 

6 بازی برای تقویت زبان انگلیسی

بازی های موبایل فقط جنبه سرگرمی ندارند. بسیاری از برنامه های تلفن همراه لذت بخش و آموزشی هستند. یعنی در حالی که خود را سرگرم می‌کنید یا با دوستان و خانواده ارتباط برقرار می‌کنید، باعث شوید تا سلول‌های خاکستری مغز تحریک شده و دانش خود را افزایش دهید و با یک تیر 2 نشان بزنید. چندین بازی موبایلی وجود دارد که برای کمک به بهبود مکالمه و یادگیری بیشتر واژگان انگلیسی طراحی شده‌اند. در ادامه شش بازی که می‌تواند به بهبود زبان انگلیسی شما کمک کند معرفی کردیم!

 

بازی Ruzzle

بازی Ruzzle

سیستم‌عامل: اندروید

نوع بازی: آفلاین

ناشر: MAG Interactive

تاریخ انتشار: _

بازی Ruzzle اولین بازی در لیست بازی های اندروید برای تقویت زبان است که می‌توانید آن را تجربه کنید. این گیم به کمی اطلاعات اولیه نیاز دارد تا از پس مراحل بر بیایید. البته لازم است بدانید این گیم سطح‌بندی دارد و هرچه جلوتر بروید کار نیز برای شما سخت‌تر خواهد شد.

در ابتدا که وارد بازی می‌شوید تعدادی کلمه درهم روبه روی شما قرار خواهد گرفت. حال شما باید با استفاده از این کلمات درهم لغات انگلیسی پیدا کنید تا به مرحله بعدی بروید. حال این کلمات می‌توانند هر چیزی باشند. هر چه که مراحل را حل کنید و روبه‌جلو بروید لغات بیشتری نیز یاد خواهید گرفت.

بهتر است که یک دیکشنری نیز در کنار خود داشته باشید. وقتی که کلمه‌ای جدید یافتید سریع آن را در دیکشنری خود جست‌وجو کرده و عمیق‌تر به کلمه نگاه نمایید. این‌گونه سطح یادگیری شما نیز بهتر شده و کلمات دیرتر از یاد شما خواهد رفت. البته دیکشنری خود گوشی نیز قابل‌قبول است.

گرافیک بازی خوب و فانتزی است و شما را سرگرم خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که این گیم دارای یک حالت آنلاین نیز هست. در حالت آنلاین می‌توانید علم خود را به چالش بکشید و با دیگر پلیرها رقابت کنید. البته بهتر است در مراحل ابتدایی این کار را انجام ندهید.

هر کلمه‌ای که پیدا می‌کنید یک امتیاز مشخص دارد. هر کس که پایان تورنمنت امتیاز بیشتری بگیرد برنده خواهد بود. همچنین این امکان به شما داده شده تا مرحله خود را در فضای مجازی به اشتراک بگذارید تا دوستان نیز در حل مراحل به شما کمک کنند.

البته این بازی در حالت عادی تنها با شبکه‌های مجازی فیس‌بوک و توییتر ارتباط خواهد گرفت. برای انتشار بازی در شبکه‌های دیگر می‌توانید از صفحه مرحله بازی اسکرین‌شات بگیرید و منتشر کنید.

 

لینک دانلود بازی Ruzzle

 

بازی Babbel

بازی Babble

سیستم‌عامل: اندروید

نوع بازی: آفلاین

ناشر: _

تاریخ انتشار: _

این بازی یکی از بازی های اندروید برای تقویت زبان است که بسیار دوست‌داشتنی می‌باشد. کمپانی‌های بزرگ خیلی برای ساخت یک بازی آموزش زبان هزینه نمی‌کنند. همین دلیل باعث شده تا کمپانی‌های غیر آشنا این کار را انجام دهند. آن‌ها نیز خیلی خوب روی بازی تمرکز نمی‌کنند و همین باعث بی‌کیفیت شدن بازی می‌شود.

یکی از اشکال‌های بزرگی که بازی های اندروید برای تقویت زبان دارند سرعت پایین آن‌ها است. در واقع این گیم‌ها خیلی سریع هنگ کرده و دستورات شما را خیلی کند اجرا می‌کنند. اما این برنامه چنین مشکلی ندارد و همین موضوع باعث شده تا این گیم خوب یکی از بازی های اندروید برای تقویت زبان باشد.

 

لینک دانلود بازی babbel

 

بازی Free Rice

بازی Free Rice

سیستم‌عامل: اندروید

نوع بازی: آفلاین

ناشر: World Food Programme

تاریخ انتشار: _

گیم Free Rice نیز یکی از بهترین بازی های اندروید برای تقویت زبان است که می‌توانید نصب کنید. در این گیم شما باید کلمات را پیدا کرده و حدس بزنید تا سطح زبان شما افزایش پیدا کند. هر مرحله می‌توانید تعداد زیادی کلمه یاد بگیرید و زبان انگلیسی خود را پیشرفته‌تر کنید.

البته این بازی یک عمل خیرخواهانه نیز انجام می‌دهد که می‌تواند انگیزه شما را افزایش دهد. هر سؤالی که در این گیم به‌درستی پاسخ دهید ده عدد برنج به کشورهای فقیر اهدا کرده‌اید. شما می‌توانید با بازی روزانه در عملی خیرخواهانه شریک شوید و فقط جهانی را ریشه‌کن کنید.

 

لینک مستقیم دانلود و بازی

 

بازی Four Pics 1 Word

بازی Four Pics 1 Word

سیستم‌عامل: اندروید

نوع بازی آفلاین

ناشر: Lotum GmbH

تاریخ انتشار: _

بیشتر بازی های اندروید برای تقویت زبان در انتخاب کلمه درست خلاصه می‌شوند و تنها دایره لغات شما را افزایش می‌دهند. بازی Four Pics 1 Word نیز یکی از این بازی‌ها است که انتظار شما را می‌کشد. این بازی به‌شدت جذاب است و می‌تواند علاوه بر یادگیری زبان هوش شما را نیز افزایش دهد.

در واقع در هر مرحله از بازی 4 عکس روبه‌روی شما قرار می‌گیرد. تنها کاری که شما باید برای رفتن به مرحله بعد انجام دهید این است که یک کلمه را از داخل این چهار عکس حدس بزنید و جایزه خود را دریافت کنید. هر مرحله از این بازی ممکن است ساعت‌ها شما را مشغول خودش کند.

به گفته سازنده بازی در هر چهار عکس یک چیز مشترک وجود دارد. شما باید به عکس‌ها دقت کرده و آن کلمه مشترک را پیدا کنید. برای مثال ممکن است که چهار عکس از دوچرخه؛ ماشین، موتور و اسکوتر روبه‌روی شما قرار بگیرد. بر اساس این عکس‌ها می‌توان متوجه شد که در تمام این چهار تصویر چرخ یا لاستیک وجود دارد.

هر بار که مراحل را به اتمام می‌رسانید به شما سکه داده خواهد شد. در واقع برخی از مراحل آن‌قدر سخت هستند که قادر به حل آن نخواهید بود. در این‌جور مواقع می‌توانید از راهنمای بازی استفاده کنید و سکه‌های خود را خرج نمایید. در صورت اتمام سکه می‌توانید با دیدن آگهی سکه رایگان دریافت کنید.

 

لینک دانلود Four Pics 1 Word

 

بازی Dingbats

بازی Dingbats

سیستم‌عامل: اندروید

نوع بازی آفلاین

ناشر: ROmain Lebouc

تاریخ انتشار:  _

یکی از بهترین بازی های اندروید برای تقویت زبان گیم Dingbats است که به‌صورت خلاقانه زبان انگلیسی را به شما آموزش خواهد داد. در واقع سطح این برنامه کمی بالاتر است و در کنار کلمات می‌توانید لغات ترکیبی را نیز یاد بگیرید. این لغات از چندین کلمه ساخته شده‌اند که اگر کلمات را دانه‌دانه معنی کنیم مفهومی ندارند.

در این گیم نیز پای تصاویر و حدس کلمات در میان است. شاید این گیم کمی سخت باشد و برای افرادی که خیلی زبان انگلیسی بلد نیستند مناسب نباشد. سازنده بازی چندین عکس را به هم ترکیب می‌کند تا عکس نهایی یک معنای خاصی داشته باشد تا شما آن را حدس بزنید.

برخی کلمات در زبان انگلیسی واقعاً معنای دیگری دارند و بهتر است با آن‌ها آشنا شوید. برای مثال برای اینکه بخواهید در انگلیسی شخصی که کار مراقبت از گیاهان را بلد است معرفی کنید نیاز به گفتن جمله نیست. تنها کافی است بگویید که شخص Green Thumb است.

اگر بخواهیم این کلمه دوبخشی را بخش به معنا کنیم به کلمه فارسی شصت سبز برخورد خواهیم کرد که هیچ معنایی ندارد. حال سازنده بازی می‌تواند در عکس یک شصت سبز به شما نشان دهد تا به‌راحتی متوجه کلمه بشوید و جای خالی را پر کنید و به مرحله بعدی بروید.

لینک دانلود Dingbats

 

بازی Wordscapes

بازی Wordscapes

سیستم‌عامل: اندروید

نوع بازی: آفلاین

ناشر: PeopleFUn

تاریخ انتشار: _

بازی Wordscapes یکی از بهترین بازی های اندروید برای تقویت زبان است. لازم است بدانید تا به الان این گیم بیش از 50 میلیون نصب داشته است که میزان محبوبیت این گیم را نشان می‌دهد. البته سطح مراحل این گیم کمی بالا است و برای تجربه این بازی بهتر است حداقل‌ها را در انگلیسی بدانید.

احتمالاً تابه‌حال یک‌بار بازی آمیرزا را دیده‌اید. گیمی که برای موبایل عرضه شد و توانست  در مارکت ایران موفق باشد. چند وقت پیش اگر بیشتر گوشی‌ها را چک می‌کردید می‌دیدید که آمیرزا روی آن‌ها نصب شده است. در واقع می‌توان گفت که آمیرزا یک نسخه کپی شده از این گیم محسوب می‌شود.

در هر مرحله یک دایره وجود دارد که درون آن‌ها پر از حروف است. در بالای بازی نیز جداول قرار گرفته‌اند که نشان می‌دهند شما باید یک کلمه چند حرفی پیدا کنید. داخل دایره را ببینید و با وصل کردن حروف پشت‌سرهم یک کلمه جدید بسازید و سر جایش قرار دهید.

پیداکردن دو سه کلمه اول کار شما را آسان‌تر خواهد کرد. زیرا برخی از حروف این کلمه‌ها با هم مشترک است و با پیداشدن یک کلمه حروف کلمات دیگر نیز نمایان می‌شود. برای مثال حال که می‌دانید آخر کلمه‌ای که می‌خواهید پیدا کنید S دارد راحت‌تر می‌توانید حدس خود را بزنید.

لینک دانلود Wordscapes

 

جمع‌بندی

در نهایت با برترین و بهترین بازی برای تقویت زبان انگلیسی آشنا شدیم. اگر می‌خواهید زبان یاد بگیرید و حوصله کافی برای شرکت در کلاس زبان را ندارید بهترین بازی های اندروید برای تقویت زبان کمک شما می‌کند. اکثر ما اصول پایه زبان انگلیسی را می‌دانیم و بیشتر ضعف ما دایره لغات ما است که بسیار کوچک است. شما می‌توانید باتجربه کردن بهترین بازی های اندروید برای تقویت زبان دایره لغات خود را افزایش دهید. راحت‌تر زبان را یاد بگیرید. اگر شما نیز خودتان از یک برنامه مخصوص استفاده می‌کنید که نامش در لیست بالا نیست بهتر است آن را در کامنت‌های emojo به دیگران معرفی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.