AD

نقد و بررسی بازی Sims 4

2 1,724

قصد داریم تا بازی Sims 4 را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. سادگی در این بازی و در عین حال ساختن داستانی که باب میل گیمر باشد در کمتر بازی مشاهده می‌شود. مخاطبین این بازی جذاب، اغلب از احساسات لطیفی برخوردارند و زیاد با بازی‌های جنگی میانه خوبی ندارند، از این جهت که شما در سیمز یک زندگی واقعی را تجربه خواهید کرد. پس هرگز دوست ندارید که اتفاقات ناراحت کننده‌ای در بازی رقم بخورد. البته همه بازی‌ها دارای دو وجه مثبت و منفی هستند که Sims 4 نیز از آن بی بهره نیست. در ادامه نقد و بررسی بازی Sims 4 با ایموجو همراه باشید تا بیشتر با دنیای جالب این خانواده چند نفره آشنا شوید.

معرفی بازی Sims 4

وقتی بازی Sims 4 را بر روی دستگاه اجرا می‌کنید، حال و هوای زندگی به سبک کالیفرنیایی در شما بوجود خواهد آمد. از این موضوع که بگذریم، شخصیت‌های این بازی همگی از 25 تا 65 سال سن دارند و این احساس را به شما القاء می‌کنند که به دنیای مجازی اما واقعی خود خوش آمدید. همانطور که در سری‌های قبل این بازی شاهد بودید، می‌توانید از کاراکتر خود بخواهید که کارهایی که برایش تعیین کرده‌اید را انجام دهد، اما شاید برای اینکار کمی عصبی هم بشوید.

در نقد و بررسی بازی سیمز 4 شاهد موفقیت دوباره کمپانی Masix خواهید بود، اما همانطور که اشاره شد این سری از سری بازی‌های سیمز خالی از اشکال نیستند، اما هیجانات و جذابیت‌های موجود در آن باعث شده تا گیمرها نمره 74 درصد از 100 را به این بازی اختصاص دهند. در ادامه دو بعد مثبت و منفی این بازی و به تمام نکات مهم از دید گیمرها و کاربران اشاره خواهیم کرد.

معرفی بازی سیمز 4

بازی سیمز 4 جذاب و دوست داشتنی

داشتن یک خانه رویایی، همان چیزی است که اغلب گیمرهای بازی سیمز را به خودش جذب کرده است. در نقد و بررسی بازی Sims 4 آنچه که خوب به نظر می‌آید این است که در این سری از بازی شما با کاراکترهایی که یک رویه را پیش می‌گرفتند، روبرو نخواهید شد و در اینکه آنها چه فعالیتی را انجام دهند کاملا آزاد خواهید بود. ایجاد سیستم Multi – tasking این اجازه را به شما می‌دهد تا شخصیت مورد علاقه‌تان را به آشپزی کردن و همزمان مکالمه با همسر و یا دوست دعوت کنید. انجام همزمان چند کار در یک شخصیت یکی از ویژگی‌های جذابی است که در سری‌های قبلی این بازی به چشم نمی‌خورد.

هماهنگی بالای شخصیت‌ها با سیستم گرافیکی و همچنین روان‌تر شدن مکالمات شخصیت‌های سیمز یکی از نکات مثبتی در نقد و بررسی بازی سیمز 4 است نشان از گرافیک بالای این بازی دارد. بطوری که آنها خیلی راحت مکالمات را هماهنگ شروع و به پایان می‌رسانند و هیچ ناهماهنگی میان صدا و تصویر افراد مشاهده نمی‌شود. در نقد این بازی باید به این نکته توجه کنیم که ژانر این بازی فانتزی و خیالبافی است و کاملا با بازی‌هایی که در ژانر جنگی و مبارزه‌ای هستند فرق دارد.

در این بازی از شما خواسته می‌شود تا با تلاش و پشتکار کسب درآمد کنید و از موقعیت‌های شغلی مناسبی استفاده کنید، در واقع در این بازی می‌توانید سطح تلاش خود برای بدست آوردن هدف‌تان را بسنجید. بطور کلی شخصیت‌پردازی‌ها در این بازی تغییری نکرده است و اما از لحاظ جزئیات می‌توان در نقد و بررسی بازی Sims 4 گفت که این بازی توانسته خوش بدرخشد.

بازی Sims 4 و ضعف‌هایی که با گذشت 14 سال برطرف نشده است

زمانیکه بازی را از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار می‌دهیم، علاوه بر نکات مثبت باید به نکات منفی آن نیز توجهی کنیم. البته بازی‌هایی از قبیل بازی سیمز دارای ویژگی‌هایی هستند که نمی‌توان ایراد آنچنانی به آنها گرفت. اما یکی از موضوعاتی که در نقد و بررسی این بازی خیلی به چشم می‌خورد، این است که در بعضی از مواقع ممکن است شخصیت مورد نظر شما دقیقا کاری که از او می‌خواهید را انجام ندهد. برای مثال ممکن است از او درخواست نشستن بر روی صندلی در پارک را داشته باشید اما اینکار را برایتان انجام ندهد.

این انتظارات از سیمز می‌رود تا با گذشتن 14 سال از تولید این بازی، باگ‌های گذشته را فراموش کند. اما با اینحال بازهم در نقد Sims 4 این مشکل به چشم می‌خورد. چالش برانگیز نبودن سیمز نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که به دلیل مدیریت محور بودن آن ممکن است در نتیجه چیزی جز خستگی برای گیمر نداشته باشد. بیشتر کارها شبیه هم هستند و اتفاقات خاصی برای کاراکتر شما نمی‌افتد و باید منتظر باشید تا با فعالیت بیشتر کاراکترهای سیمز، اوضاع شما ارتقاء پیدا کند.

بازی Sims 4 و ضعف‌هایی آن

جمع بندی

در نقد و بررسی بازی Sims 4 باید متوجه این موضوع شده باشید که با یک ژانر فانتزی طرف هستید، در عصر امروز که بازی‌های پیشرفته از قابلیت‌های بالا و گرافیک بالا بهره‌مندند، سیمز نیز توانسته جایگاه خوبی را بدست آورد. باگ‌هایی که در این بازی وجود دارند در همه بازی‌ها مشاهده می‌شوند و تنها مختص به Sims 4 نیستند. پس از گرافیک بالا و شخصیت‌های جذاب آن نهایت لذت را ببرید، زیرا ویژگی‌های جذاب این بازی باعث می‌شود تا از ضعف‌های آن چشم پوشی کنید.

اگر از علاقمندان به بازی های موبایلی و اندرویدی هستید و همیشه پیگیر تازه ترین اخبار بازی روز دنیا می باشید به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت مجله موبایل ایموجو مراجعه کنید و به ججدیدترین اخبار روز دنیای صنعت بازی دست پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
  1. خادمی می گوید

    سلام سیمز من به بو حساس شده و ظرف هارو جمع نمیکنه چکار باید بکنم؟

    1. ادمین سایت می گوید

      سلام وقت بخیر زنگ بزن نظافت چی تا تمیزش کنه بد خودش میشوره دیگه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.