AD

بررسی بازی signalis

0 303

بازی signalis در سبک بقا و با رنگ و بوی ترس و فضایی راز آلود، گزینه‌ای عالی برای تجربه یک بازی جدید و صد البته کلاسیک در بین بازی‌های پر زرق و برق نسل جدید است. خبر خوش برای شما این است که تیم Humble Games از پیش این بازی را برای شما تدارک دیده و اکنون همه چیز آماده شده که وارد یک فضای جدید و کاملا متفاوت شوید که به احتمال زیاد تاکنون حتی شبیه آن را ندیده‌اید.

بازی signalis، یک بازی رازآلود و عجیب با فضایی کاملا جدید است که از زمان انتشار سر و صدای زیادی به‌پا کرده و طرفداران زیادی نیز برای خود جمع کرده است.اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با این بازی کسب کنید و ببینید که آیا ارزش زمان گذاشتن را دارد یا نه، تا انتهای این نوشته از سری مقالات نقد و بررسی بازی ایموجو با ما همراه باشید.

معرفی کلی بازی signalis

نقد و بررسی بازی signalis

عناوین ترسناک خصوصا اگر این ترس، ترس بقا باشد، جایگاه بسیار ویژه‌ای در صنعت گیم دارند و کمتر می‌توان آثار کلاسیک و معنادار در این زمینه را پیدا کرد. در همان زمان انتشار اولین تریلر از این بازی متوجه شدیم که با فضایی تاریک و خشن در بازی مواجه هستیم و فضای کلی بازی نیز کم شباهت به انیمه نیست.

این بازی از نظر گرافیکی چیز عجیبی نیست و شاید در نگاه اول حتی ضعیف هم به نظر برسد؛ اما این گرافیک نه از سر ضعف سازندگان، بلکه از سر زیرکی آنان برای ایجاد فضایی کاملا متفاوت و غریبه برای شما است که به گرافیک‌های فوق العاده عادت کرده‌اید.

بازی signalis دقیقا از همان بازی‌هایی است که از روی ظاهرشان قضاوت می‌کنید و با بی‌میلی پای آن می‌نشینید؛ اما به خود که می‌آید می‌بینید برای ساعت‌ها پای سیستم‌تان میخ‌کوب شده و ناخودآگاه عاشق بازی شده‌اید.

داستان بازی signalis

داستان بازی signalis

برگ برنده این بازی داستان فوق العاده جالبی است که دارد. بر خلاف اغلب بازی‌های راز آلود و ترسناک که داستانی غیر خطی و گیج‌کننده دارند، بازی signalis دارای داستانی کاملا مشخص است که شما را عمیقا تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین داستان‌گویی محیطی نیز به خوبی در جای جای بازی پیاده شده و شما هیچ مشکلی برای درک داستان و وقایع موجود ندارید.

پیش از بررسی داستان بازی، لازم به ذکر است که در ادامه تمام جزئیات کلیدی داستان اسپویل خواهد شد؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید شاهد این موضوع باشید، از توضیحات مربوط به داستان صرف نظر کرده و در سطرهای بعدی بررسی‌های فنی را مطالعه کنید.داستان بازی signalis از آنجا شروع می‌شود که زمین دیگر مثل سابق ظرفیت انسان‌ها را ندارد.

منابع زمین تمام شده و انسان‌ها به دنبال یک سیاره جدید با منابع سرشار در کهکشان‌ها شروع به سفر کرده‌اند. در این پروزه‌های بسیار پر هزینه، Replika‌ها و ربات‌های هوشمند در کنار یکدیگر به قسمتی از فضا سفر می‌کنند تا بتوانند امیدی برای بقای انسان‌ها پیدا کنند. در طی یکی از این سفرها، قتل عامی گسترده در یکی از سفینه‌ها رخ داده و موجوداتی به شکل زامبی سر و کله‌شان پیدا می‌شود.

خبر بدتر اینکه تقریبا تمام کادر سفینه از بین رفته‌اند و تنها تعدادی اندک باقی مانده و از قضا سفینه هم خراب شده است. شما در نقش الستر که یک Replika است ظاهر شده و وظیفه‌دار تعمیر سفینه و حفظ جان و نجات خلبان هستید تا بتوانید از این جهنم خلاص شوید اما در این راه موانع زیادی در مسیر شما خواهد بود.

قدرت این داستان قوی آنجا مشخص می‌شود که شخصیت پردازی‌ها نیز به خوبی صورت گرفته و ابدا نخواهید دید که شخصیتی کاری را بی‌دلیل انجام دهد؛ به صورت کلی، می‌توان داستان بازی را یک داستان بهینه در نظر گرفت که بر روی آن فکر شده و همه جای آن حساب شده است.

گرافیک و فضا سازی در بازی signalis

گرافیک بازی signalis

یکی دیگر از نقاط قوت بازی، فضا‌سازی جالب و متفاوت است. همانطور که پیشتر گفته شد، شاید در نگاه اول این فضا‌سازی ساده به نظر برسد اما تاریکی عمیق و انیمیشن‌های جذاب بازی در کنار عناصر دیگر می‌توانند به خوبی حس هیجان و ترس را در شما بیدار کرده و انگیزه بقای شما را تقویت کنند.

به عبارت دیگر می‌توان گفت که با یک فضای تاریک رو به رو هستیم که در برخی مواقع قدری نور هم در آن دیده می‌شود! گرافیک و محیط بازی، نه کاملا پیکسلی است و نه واقع گرایانه؛ بلکه ترکیبی از این دو مورد است. این بازی بیش از اینکه ترسناک باشد مرموز است و ابهام خاصی در سراسر مراحل، معماها و حتی درگیری‌ها وجود دارد.

در بازی signalis می‌توانید به همه چیز شک کنید؛ در آن محیط هر چیزی تشنه کشتن شما است و این موضوع هیجان بازی را بیشتر کرده است. جلوه‌های بصری بازی signalis را می‌توان به عنوان آثار هنری در نظر گرفت و به جرات می‌توان این فضا‌سازی را به عنوان یک نقطه قوت برای این بازی دانست.

از فضاسازی بصری که فاصله بگیریم، موضوع دیگر موسیقی بازی است که الحق نام شاهکار برازنده آن است! موسیقی بازی آنچنان هراسی در دل شما ایجاد می‌کند که با کوچک‌ترین اتفاقی در بازی از جای خود بپرید. همچنین موسیقی متن برخی مواقع قطع می‌شود و تنها صداها عجیب و ترسناک به گوش می‌رسند که این موضوع نیز در ترسناک‌تر شدن بازی کمک کرده.

عناصر بازی signalis

عناصر بازی signalis

اولین و شاید مهم‌ترین عنصر در بازی signalis، مبارزات هستند. سیستم مبارزات بازی signalis چیزی شبیه به شورش در شهر و با دوربین ایزومتریک است. موضوع مهم در رابطه با مبارزات بازی، این است که مهمات کمی در اختیار شما قرار خواهند گرفت و از طرف دیگر دشمنان شما هم به این سادگی‌ها دست از کشتن‌تان بر نمی‌دارند؛ از همین موضوع می‌توانید متوجه شوید که چه هیجانی در انتظار شما است.

تنوع دشمنان در این بازی کم است و بعد از کشتن چند مورد، شاید مبارزه کردن با مابقی آنها جذابیت کمتری برایتان داشته باشد. حرکات در هنگام مبارزات کاملا نرم و حساب شده هستند و شاهد هیچ گونه حرکت خشکی نیستیم؛ از طرفی نوع حرکات و میزان آسیب کاملا منطقی است و جدا از اسلحه گرم، امکان استفاده از مشت و لگد و اسلحه‌های سرد هم وجود دارد.

عنصر بسیار مهم و کلیدی دیگر بازی signalis، معماهای آن هستند که فکر شما را بیش از پیش به خود درگیری می‌کنند. معماهای بازی نه خیلی سخت و نه آسان و تنها نیازمند قدری زیرکی هستند. این معماها باید از طریق یک‌سری آیتم‌های موجود در بازی و بررسی دقیق برخی از آنها در کوله پشتی‎‌ای که همراه دارید حل شوند و تنها به صورت یک سوال با چند گزینه برای جواب مطرح نمی‌شوند. در هنگام حل برخی از معماها، دوربین از ایزومتریک به حالت اول شخص تغییر پیدا می‌کند و این تنوع ناگهانی، بسیار خوشایند است.

سیستم مورد نیاز نصب بازی signalis

بازی signalis، بازی سنگینی نیست و با یک سیستم میان‌رده عادی نیز می‌توان از آن لذت برد.

به هر جهت، اطلاعات سیستم مورد نیاز برای این بازی به شرح زیر است:

حداقل سیستم مورد نیاز :

 • Requires a 64-bit processor and operating system
 • OS: Windows 10
 • Processor: Intel Core i5-2300 or AMD FX-4350
 • Memory: 4 GB RAM
 • Graphics: NVIDIA GeForce GTS 450 (1GB) or AMD Radeon HD 6570 (1GB)
 • DirectX: Version 11
 • Storage: 2 GB available space
 • Additional Notes: 16:9 monitor recommended

سیستم پیشنهادی:

 • Requires a 64-bit processor and operating system
 • OS: Windows 10
 • Processor: Intel Core i5-3470 or AMD FX-6300
 • Memory: 4 GB RAM
 • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 760 (2GB) or AMD Radeon HD 7870 (2GB)
 • DirectX: Version 11
 • Storage: 2 GB available space
 • Sound Card: Headphones recommended
 • Additional Notes: 16:9 monitor recommended

کلام آخر

شما می توانید سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد بازی‌ها با کارشناسان emojo به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین امتیاز خود را برای هر بازی می‌توانید ثبت کنید، نظرات شما میتواند به مخاطبین سایت ایموجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.

80%
Awesome

آیا بازی signalis ارزش تجربه کردن دارد؟

به صورت کلی، یک بازی با موضوعیت بقا، به خودی خود هیجان‌انگیز و ترسناک است؛ اکنون تصور کنید که در چنین بازی‌ای، نویسنده تمام تلاش خود را به کار بگیرد که شما را سکته بدهد! البته نمی‌توان این بازی را در حد شاهکارهای سبک وحشت در نظر گرفت چرا که گرافیک و فضاسازی بازی signalis، بیش از یک اندازه اجازه ترسناک شدن را نمی‌دهد.

 • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.